Crystal Golf Tour - jednotné Green Fee a pořádná porce golfové zábavy

Crystal Golf Tour je série golfových turnajů, která se pořádá v několika zemích Evropy a hraje na nespočtu prestižních golfových hřišť. Získáte tak jedinečnou možnost hrát turnaje za neopakovatelnou cenu, v atraktivních lokalitách v rámci celé střední Evropy. Hlavní výhodou celé Crystal Golf Tour je jednotná cena gree fee na všech golfových hřisťích, které jsou do tour zapojeny. Crystal Golf Tour tak golfisty láká na pořádnou porci golfových zážitků, při které můžete poznat celou řadu nových přátel a budete mít možnost zúčastnit se velkého dvoudenního finále s atraktivním programem, který vám žádná jiná golfová tour nenabídne. Samozřejmě, že i na Crystal Golf Tour můžete vyhrát celou řadu atraktivních a hodnotných cen.

Příběh o Crystal Golf Tour

Crystal Golf Tour založili a provozují táta Libor a syn Honza Kuliqovi. Golf je pro ně vášní, současně relaxem a zároveň velkou zábavou. Jak už to chodí i v ostatních sportech, tak i v golfu se soutěží kdo je jednoduše nejlepší. Rádi oba za golfem cestují, ať již po okolních zemích blízko České republice tak i do jiných destinací. Zkušenosti s golfem mají ze Skotska, Česka, Slovenska, Rakouska, Itálie, Slovinska, Švédska, Španělska, Mauriciu i z Thajska. 

Chlapi jsou sběratelé golfových zážitků, kdy jim dopadne nádherná přihrávka metr od jamky „ano, stalo se to údajně asi třikrát v jejich životě“, ale také úžasných scenérií, které jim zůstavají v paměti a hlavně golfových míčků s logy mnoha golfových klubů. Dohromady jich vlastní více než stovku a proto je napadlo, že existuje určitě mnoho obdobně naladěných golfistů jako jsou oni dva, kteří chtěji poznat nová golfová hřiště ve své zemi, chtějí se podívat i někam dál nebo jen spojit svou dovolenou s golfem. Takto jednoduše vznikla myšlenka udělat mezinárodní Crystal Golf Tour

Chtěli vytvořit Tour, která v Česku a na Slovensku nemá obdob, nabídne golfistům neomezeně možností kde si skvěle zahrát, poznat nové přátele, zahrát si i na místech, kam třeba běžně nezavítáte a současně mít možnost vyhrát atraktivní ceny. Takové ceny, které nezůstanou na dně golfového bagu, ale užijete si je. Takto jednoduše vznikla Crystal Golf Tour. Myšlenka dvou golfistů, pro ostatní nadšené golfisty

Základní informace a pravidla

Součástí Crystal Golf Tour (dále jen CGT) se může stát jakýkoliv golfista s minimálním HCP 54. Platným členem se stává po zaplacení poplatku 1790 ,- CZK, respektive 70 ,- EUR na účet pořadatelů CGT. V případě pojištěnců GolfPlan mají golfisté slevu 290.- Kč tj. poplatek činí 1500.- Kč. Členská karta CGT se zasílá poštou a to nejpozději do jednoho týdne od zaplacení, obvykle však ještě týž den. Na všech turnajích CGT platí jednotná cena green fee 950,- CZK, respektive 37,- EUR / 160,- PLN. V případě účasti na golfovém hřišti, jež je Vaším domovským a jste plnohodnotnými členy klubu hradíte pouze administrativní poplatek ve výši 100,- CZK, respektive 4,- EUR. V dané ceně je zahrnuto greenfee, turnajový servis (startovné, score karta, zapsání výsledku).

Hráč je povinen prokázat se na recepci členskou kartou CGT. Po hře je nutné odevzdat score kartu na recepci klubu. Na jednotlivých turnajích neprobíhá vyhlášení. Přihlášení do jednotlivých turnajů probíhá vždy na stránkách příslušné národní golfové federace, v kalendáři turnajů je vždy uveden odkaz na daný turnaj. Pokud je hráč součástí jiné golfové federace (např. slovenský hráč chce jít hrát turnaj v ČR, český hráč v Polsku apod.) musí se přihlásit telefonicky nebo emailem u daného golfového klubu, případně u jednotlivého turnaje na webu Crystal Golf Tour. Každý partnerský golfový klub zveřejní startovní listinu nejpozději v 18:00 den před samotným turnajem na stránkách národní golfové federace. 
 

Formát hry na Crystal Golf Tour

Každý hráč je zařazen do výkonostní kategorie dle svého HCP v den přihlášení do celé CGT. Hraje se dle pravidel R&A Golf Club St.Andrews a dle místních pravidel na každém jednotlivém hřišti na 1x18 jamek. Muži v kategorii 1 hrají z bílých odpališť, v kategori 2, 3, 4 hrají ze žlutých odpališť, ženy v kategorii 1 z modrých odpališť, v kategorii 2, 3, 4 z červených odpališť. Hrací formát je Stableford Netto na úpravu HCP. V kategorii 1 se počítá STB Netto + brutto. V případě odehrání turnaje v jiné zemi než je Vaše domovská je třeba si úpravu HCP zajistit přes svůj domovský golfový klub.

Výkonostní kategorie: Kategorie 1 HCP 0 - 9,9, kategorie 2 HCP 10 - 18, kategorie 3 HCP 18,1 - 25, kategorie 4 HCP 25,1 - 54 s omezením na 36

Každému hráči se do pořadí počítají 4 nejlepší jednotlivých výsledků během celé sezóny CGT. Pořadí se upravuje po každém jednotlivém turnaji nejpozději do 48 hodin po odehrání turnaje.

Dvoudenní finálový turnaj

Do dvoudenního finálového turnaje postupuje vždy 25 nejlepších hráčů v každé kategorii. Startovné na dvoudenní finálový turnaj činí 3000 CZK / 120 EUR a je splatné před turnajem.

Pro postup do finále je třeba mít uhráno minimálně 4 výsledky, v případě že v kategorii nebude dostatečný počet finalistů s 6 uhranými výsledky, postupuje do finále méně hráčů v dané kategorii. V případě, že hráč je v TOP 25 v dané kategorii, ale nemá uhráno 4 výsledky, do finále nepostupuje. V případě rovnosti bodů rozhoduje o finálovém pořadí: 1) větší počet odehraných turnajů 2) Průměrný počet STB NETTO bodů ze všech turnajů 3) Los

Finálový dvoudenní turnaj je uzavřený a všem finalistům se přenáší 4 nejlepší dosažených výsledků z průběhu celé Crystal Golf Tour. Na obou z finálových turnajů se dosažený výsledek násobí koeficientem 1,5.

Oceněno bude nejlepších 5 hráčů v každé výkonostní kategorii.

Kontakt na Crystal Golf Tour

Global Story Agency s.r.o.
Měnín 535, 66457 Měnín. Česká republika
IČ: 06791492
DIČ: CZ06791492

Jan Kulig I Co-Founder
kontakt pro CZ, SK hráče a partnery
tel.: +420 720 758 829
honza@crystalgolftour.com

Libor Kulig I Co-Founder
kontakt pro AT, DE, PL, HU hráče a partnery
tel.: +420 775 753 111, +43 699 17757531
libor@crystalgolftour.com  

Platební údaje:
Fio banka, a.s.
č.ú. CZK: 2801372938/2010
č.ú. EUR: IBAN: CZ1220100000002101372953, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
 
Do poznámky pro příjemce vložte jméno, příjmení a HCP.

Na co nezapomenout než půjdu hrát Crystal Golf Tour?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem na Crystal Golf Tour nebo jiné golfové turnaje, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 23/02/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 153

Spočítat pojištění