Navštivte luxusní beskydský golfový resort Prosper Golf Čeladná

Prosper Golf Resort Čeladná patří k několika z největších středoevropských golfových resortů a nabízí hned dvě 18ti jamkové golfové hřiště s klubovnou, driving range a dalším full servis zázemím pro golfisty. Luxusní velkolepý resort naleznete přímo v samotném nitru Beskyd v obci Čeladná. Prosper Golf Resort Čeladná na jednom místě spojuje všechny atributy pro maximální komfort hráčů golfu. Návštěvníci resortu mohou tak využít luxusní ubytování v hotelu Miura, Club Apartments, otevřené hotelové části Tee House nebo vyzkoušet prestižní vyhlášenou restauraci. Resort na Čeladné nabízí také širokou nabídku masáží, wellness. Všichni příznivci beskydské přírody si užijí nádherné okolí vyhledávané například díky známé stezce Valašce

Dvě mistrovská 18ti jamková golfová hřiště na Čeladné

Golfový resort Prosper Golf Čeladná byl otevřen v roce 2001 a je vyhledávaný širokodaleko právě pro svá dvě mistrovská 18ti jamková golfová hřiště. Hřiště jsou vhodná pro začínající i pokročilé hráče golfu a nacházejí uprostřed zalesněných svahů zasazených v nádherné krajině Beskyd. O výjimečnosti obou golfových hřišť na Čeladné svědčí také fakt, že v letech 2009, 2010 a 2011 hostila PGA European Tour. Celý komplex tedy jednoznačně patří mezi golfové elitní hřiště po celé Evropě.

O hřišti The Old Course Čeladná

The Old Course na Čeladné, jež dostalo svou nynější podobu v roce 2004 a prošlo křestem European PGA Tour v roce 2009, je výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií. Celé je velmi citlivě zasazeno do beskydské pahorkatiny a díky zachování původních remízků a lesíků se architektům a M. Á. Jimenésovi, spolutvůrci hřiště, podařilo, aby působilo dojmem, že je tu odjakživa. Úzké ferveje se strategicky umístěnými bankry nutí hráče k preciznosti ve výběru holí i strategie. Reliéf jamek stoupá a klesá někdy mírněji, jindy zase poněkud dramatičtěji, celkově však vytváří scenérie, při nichž se nebudete ani chvíli nudit. Každá jamka vás zaujme svou individualitou.

Nezapomenutelným dělá tohle golfové hřiště The Old Course nejen jeho podhorský charakter, ale rovněž unikátní koncepce víceúrovňových greenů, které svým charakterem a rozlehlostí nemají v ČR odpovídající srovnání a potrápily i nejednoho profesionálního hráče při turnaji EPGA Tour. Rafinovaně se objevující vodní překážky, od nenápadných potůčků až po překrásnou ostrovní jamku s vodopádem, dají rychle zapomenout na taktiku pouze bezduchého sledování vzdálenosti od jamky. Každá z devítek je mírně odlišná, ale přesto působí hřiště kompaktním dojmem a kam jen se u nás při zdolávání nástrah golfové hry pohnete, všude bude vaše snaha zasazena do majestátní scenérie beskydských vrcholů, které se kolem vás střídají jako apoštolové na orloji.

O hřišti The New Course Čeladná

Golfové hřiště The New Course na Čeladné nabízí dva rozdílné charaktery. První devítka působí spíše linksovým dojmem s úzkými fervejemi obklopenými vegetací, četnými bankry, proloženými občas jejich skotskou variantou a rozsáhlými greeny dobře hlídanými pískovými i vodními překážkami. Vzdáleně je tak možné uslyšet ozvěny ostrovních hřišť na nichž se hrají prestižní turnaje jako British Open. I zde se každá nepřesnost trestá nebezpečně se vinoucími hranicemi golfového hřiště či vodními překážkami a odměnou za její opak je pak patování na jamkovištích, skýtajících svou rozlehlostí nepřeberné množství variant umístění jamky.

Druhá devítka The New Course se více rozvolňuje do krajiny a kopíruje její původní reliéf, který byl mistrně využit k zasazení podmanivých jamek. Četná jezírka a rokle dělají tuto část hřiště nejen psychologicky náročnější, ale i lahodí oku pozorovatele s nejen golfově vyvinutou optikou. Novinkou a zcela jistě výzvou pro všechny golfisty je redesign jamky č. 15 a úplně nová čtyřparová jamka č. 16. Dojem z celého hřiště The New Course pak umocňuje i závěrečná jamka s překrásným výhledem na klubovnu vkusně zasazenou do panoramat Beskyd s Lysou horou v zádech a jezírkem, které je poslední výzvou golfistům před jejich spočinutím ve stylové restauraci Golf. Ta pak zcela jistě umožní při dobrém jídle a pití osvěžení golfem unavenému jedinci nejen na těle, ale i na duchu.

O hřišti The European Course - pouze pro komerční turnaje

The European Course tvoří střed - osu golfového resortu Prosper na Čeladné, neboť zahrnuje druhé devítky hřišť The Old Course a The New Course, které mají pro účel tohoto uspořádání prohozené poslední jamky, aby hra mohla volněji plynout. Je rovněž návratem ke kořenům, neboť se rozkládá na místech původního osmnácti jamkového hřiště otevřeného v roce 2001.

Hřiště The European Course bravůrně využívá terénního uspořádání krajiny a vynucuje si respekt mnohými roklemi a jamkami padajícími a zase se vzdouvajícími zpět ke greenům. Vše doplňují chytře umístěné vodní plochy a rozlehlé bankry. Třešničkou na dortu je pak jamka č. 15 vyhlášená jamkou roku 2010 s ostrovním greenem,  osvěžující v parních letních dnech vzduch ze skalnatého vodopádu.

Toto hřiště The European Course bylo v roce 2011 prověřilo nejlepšími profesionály PGA European Tour a i v úpravě pro neprofesionálního golfistu je nespornou výzvou golfových dovedností každého hráče. Nejen, že vyžaduje precizní hru, ale nutí hráče myslet téměř při každé ráně. Tato nutnost stálého "soustředění se" je psychologicky vyvážená klidem okolní krajiny a krásami panoramat beskydských kopců obklopujících každou pozici na hřišti.

Jídlo ve vyhlášené restauraci Golf

Kam po golfu na jídlo? Neváhejte navštívit Restauraci Golf s kapacitou 100 míst a dvěma letními terasami s kapacitou 80 míst. Návštěvníci restaurace Golf si chválí nejen příjemné prostředí, ale také skvělé jídlo připravené z čerstvých surovin. Na výběr budete mít hotová i minutková jídla a dopřát si samozřejmě můžete také kvalitní víno nebo čerstvou kávu. Restaurace je také jako stvořená na pořádání svateb, oslav i firemních akcí.

Ubytování a wellness na Čeladné

Chcete si vyhledávané hřiště Prosper Golf Resort Čeladná užít co nejdéle? Ubytujte se přímo v resortu a užijte si wellness relaxu. Komfortně zařízenými dvojlůžkovými pokoji s balkónem, klimatizací a vstupem na wellness se pyšní nově otevřená hotelová část Tee House. Exkluzivní ubytování nabízí také Club Apartments, ubytovat se můžete v jednom z dvou dvoulůžkových pokojů Standard, jednom z devíti dvoulůžkových pokoj Executive nebo jednom ze dvou luxusních apartmá Premium. Pro vyzvavače moderní architektury se nachází přímo na sedmé fairwayi ultra luxusní hotel Art & Design Hotel Miura.

Co dělat v okolí? Navštivte například stezku v oblacích

Okolí Golf Čeladná Prosper Resort je také velice oblíbeným a vyhledávaným místem všech turistů. V blízkosti se totiž nachází nadzemní stezka Valaška o celkové délce 660 metrů, v resortu si můžete půjčit elektrokolo, užít si adrenalinovou jízdu na bobové dráze nebo si dopřát některou z masáží, které poskytují přímo v resortu.

Když se z Čeladné vypravíte údolím dál do hor, na horním konci obce u cesty na Podolánky a k hotelu Srdce Beskyd objevíte malou dřevěnou roubenou kapli sv. Cyrila a Metoděje. Drobná stavba s jehlancovitou střechou, zdobnými řezbami a s malovaným zakončením trámů i lemů kolem dveří a oken připomíná zmenšeninu Jurkovičových staveb na Pustevnách nebo zastavení křížové cesty na Svatém Hostýnu. Vedle kaple nad pramenem Cyrilka stojí dřevěný altánek s mozaikou, zobrazující sv. Cyrila.

Výlety do okolí vás zavedou například ke zbytkům středověkého skalního hradu na svazích Stolové hory anebo k roubenému kostelu sv. Prokopa a Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem, který byl do Beskyd převezen roku 1928 z Podkarpatské Rusi. Většina českých měst a obcí má historické náměstí, ale Čeladná k nim nepatří. Moderní centrum obce s novou radnicí, obchody, kavárnami a hotelem vzniklo v místech, kde kdysi bývala jen stará zchátralá tkalcovna. Dnes ji připomíná čelní stěna náměstí v industriálním stylu a tovární komín, na kterém si postavili hnízdo čápi a každoročně vyvedou dvě až tři mláďata. U silnice směrem na Frýdek-Místek stojí barokní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Na co nezapomenout než vyrazím na golf?

Pokud se chystáte jít hrát golf na Čeladnou nebo na jiné golfové hřiště, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 12/01/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 318

Spočítat pojištění