PG Tour.cz - Oblíbená série golfových turnajů v Praze a okolí

PG Tour aneb Pavlova Golfová Tour (PGTour.cz) patří mezi velmi oblíbené golfové série turnajů, které se pyšní kvalitním servisem, domáckou atmosférou i dobrotami během každého turnaje. Smyslem golfových turnajů PG Tour je, aby všichni golfisté a hráči, kteří golfovou sérii hrají získali dobrý pocit z toho, jakým způsobem bylo během turnajů o ně postaráno a současně, aby co nejvíce golfistů mělo co největší sanci vyhrát některou z cen, kterých je široká nabídka. Ceny jsou vždy volitelné pro 10 nejlepších golfistů v celkovém pořadí ročníku z každé kategorie. Být součástí celkového pořadí PG Tour mají možnost všichni golfisté, které se přihlásí do otevřené série i během rozehraného ročníku, neboť se počítají pouze nejlepší výsledky.

PG Tour již od roku 2016

Myšlenka uspořádat vlastní sérii PG Tour vznikla na podzim roku 2015 a v praxi byla realizována deseti úvodními golfovými tunaji během roku 2016 na Slapech a v Beřovicích. Během krátké doby se PGTour.cz rozšířila na další golfová hřiště v Praze a nebo v rozumné dojezdové vzdálenosti od ní, za pět ročníků se uskutečnilo celkem 243 turnajů a odehrálo 10.647 osmnáctijamkových kol.

Samozřejmostí pro každého hráče je svačina a pití do bagu i domácí napečené slané i sladké dobrůtky během občerstvovací zastávky. Nezapomíná se ani na pitný režim, v závislosti na počasí a roční době se podává prosecco a kvalitní bílá i červená vína, káva ledová, káva teplá, panáček, případně čaj, svařák nebo grog, a podobně.

Výsledky jednotlivých golfových turnajů na sérii PG Tour jsou vyhlašovány po každém turnaji, k tomu je navíc vyhodnocováno několik žebříčků dlouhodobých. Ty jsou pravidelně aktualizovány co nejdíve po každém odehraném turnaji.

V každém golfovém turnaji PG Tour se vyhlašují vítězové nejméně šesti vložených soutěží. Na PG Tour platí, že na každém z tříparů na hřišti je vždy vložená soutěž nearest to the hole, nejnižší součet brutto ran ze všech tříparů na hřišti je pak ohodnocen titulem 3pařič nebo 3pařička dne. Další pravidelnou vloženou soutěží je Nearest to the hole ze hry střídavě na různých kratších čtyřparech nebo pětiparech dobře dosažitelných v regulaci (Nearest2, Nearest3)
Hrací systém každého golfového turnaje je vymyšlen tak, aby si některou z cen při vyhlášení výsledků mohlo odnést dokonce i více než 25 různých golfistů.

Bodování v golfovém turnaji PG Tour

V rámci všech golfových turnajů PG Tour jsou od letošního ročníku nově vypisovány 4 hcp kategorie (místo původních tří). V prvních dvou se hodnotí samostatně jednak na rány brutto a také stableford netto, třetí a čtvrtá kategorie hraje jen stableford. Vyhlašováni jsou vždy 3 nejlepší golfisté z každé kategorie PG Tour, kteří si svou výhru sami zvolí z bohaté nabídky turnajových cen. Stejný princip volitelných cen je uplatňován i pro vítěze všech vložených soutěží.

Pro potřeby sestavování průběžného celkového pořadí PG Tour v kategoriích je bodováno vždy 10 nejlepších hráčů podle klíče 15 - 12 - 10 - 8 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 – 1, přičemž se všem ještě přidělují bonusové desetinky za počet hráčů v dané kategorii. Tímto systémem bodování si promotér sice podstatně ztěžuje práci, ale dělá to proto, aby větší váhu mělo například druhé místo v kategorii, kdy se účastnilo 35 hráčů, než druhé místo mezi deseti hráči. 

Přechod mezi kategoriemi na sérii golfových turnajů PG Tour

Pokud golfista během sezóny z důvodu změny svého hcp změní v rámci PG Tour i hendikepovou kategorii, platí pro něj následující pravidla bodování v celosezónních žebříčcích:

- Hráč vždy získává body v té kategorii, do které aktuálně v okamžiku startu v turnaji patří
- Pokud hráč během probíhajícího ročníku PG Tour zlepší svůj hendikep tak, že další turnaje hraje mezi nižšími hcp, jeho následující výsledky pro potřeby celosezónních žebříčků se počítají jednak do kategorie, ve které aktuálně hraje, ale zároveň i do kategorie, ze které zlepšil. Podmínkou klasifikování ve více kategoriích ale zároveň je, aby hráč nejprve ve své původní kategorii získal body do celosezónního hodnocení.
- Pokud hráč během probíhajícího ročníku PG Tour zhorší svůj hendikep tak, že další turnaj hraje mezi vyššími hcp, jeho výsledek pro potřeby celosezónních žebříčků se počítá jen do kategorie, ve které aktuálně hraje
- Cenu v celosezónním žebříčku hráč může získat jen v jedné hcp kategorii, v té, kde je celkově na lepším místě. Pokud by hráč byl po skončení ročníku v dlouhodobých žebříčcích na stejném místě ve více hcp kategoriích, cenu získává za umístění v kategorii mezi lepšími hcp.  

Problematiku přechodu mezi kategoriemi nově také eliminuje soutěž o Stableforďáka sezóny, která se hodnotí napříč všemi hcp kategoriemi.

PGTour.cz - kontakt na pořadatele

Pořadatelem turnajů PG Tour je Pavel Hruška, komunikačními kanály jsou Facebook PG Tour, Instagram pgtour_cz, web: www.pgtour.cz, email info@pgtour.cz a tel. 608 321 642

Na co by jste neměli zapomenout než vyrazíte na PG Tour?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem na PG Tour nebo jiné golfové turnaje, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Pavel Hruška
Pavel Hruška
Pořadatel PG Tour

Vydáno: 18/02/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 169

Spočítat pojištění