Penati Golf Resort Senica

Penati Golf Resort patří na Slovensku ke zcela ojedinělým a unikátním golfovým projektům. Golf Resort Penati se nachází na Záhorí u města Senica uprostřed borových lesů, na půdě poseté bílými písečnými dunami. Jedná se tak o první golfový areál, který s rozlohou úctyhodných 217 hektarů nabízí neomezené spektrum vlastností a široké spektrum služeb pro všechny golfisty a příznivce golfu.

Golf Resort Penati nabízí nejen 36 jamkové golfové hřiště tj 2 osmnáctijamkové golfové hřiště Heritage Course a Legen Course, ale i neomezené možnosti vyžití pro golfisty i veřejnost. V resortu Penati tak můžete trávit volný čas s rodinou a dětmi nebo zažít ničím nerušený relax a aktivní odpočinek. Výstavba takto rozlehlého a kvalitního golfového resortu přesáhla investici ve výši 20 milónů euro.

Neopakovatelnou scenérií golfového areálu na Penati a rozmanitostí aktivit se golfový resort Penati stává protipólem unavující dynamice života. Zelená oáza v překrásné krajině s velkým jezerem obklopeným slunečními plážemi a romantickými zákoutími poskytne dokonalý zážitek.

Stává se skutečným rájem pro aktivní hráče golfu i pro členy jejich rodin, přátel a všech, kteří rádi poznávají nové lidi a vyznávají aktivní a zdravý životní styl.

Přednosti Golf Resortu Penati

Každého návštěvníka překvapí obrovská rozlehlost, krása a svěžest Golf Resortu Penati. Každý den se naplňuje velkorysá vize golfového ráje, která spojuje špičkové parametry nejvyšší kvality s neuvěřitelnou krásou 217 hektarového resortu. 36-ti jamkový golfový resort na Penati poskytuje multi zážitek z měnící se scenérie nádherného podhůří. Golfový areál umožní tisícům turnajových diváků sledovat golfové zápolení a volně přecházet mezi jednotlivými jamkami, zásluhou čehož se spontánně stanou součástí golfového zápolení. 

Další mimořádná přírodní danost je písečné podloží golfového hřiště zaručuje, že si terén zachovává svůj původní charakter i po dešti. Proto zde golf může pulzovat od časného jara až do pozdního podzimu, což je jednou z priorit Penati Golf Resort. Penati Golf Resort Senica je největší golfový areál na Slovensku a je zařazen mezi nejlepší evropské hřiště "The World ofLeading Golf".
 

Nicklaus Design Legend Course

První 18ti jamkové golfové hřiště Legend Course Penati je vybudováno podle projektu společnosti Nicklaus Design, která patří k designérské špičce v této oblasti. Design Legend Course je podle USGA norem na světové PGA úrovni. Až 60% hřišť na světě, kde se konají PGA turnaje, projektovala právě kancelář Nicklaus Design. Společnost založená golfovou legendou Jackem Nicklaus patří ke světové špičce mezi společnostmi navrhujícími golfová hřiště. Zrealizovala úctyhodných 370 hřišť v 34 zemích a v 39 státech.

Minimálně 70 golfových hřišť se umístilo v různých národních a mezinárodních top 100 a ne méně než 95 hřišť projektovaných právě společností Nicklaus Design mělo čest hostit více než 650 profesionálních turnajů celého světa nebo významných národních amatérských mistrovství.

V současnosti má společnost Nicklaus Design více než 50 hřišť ve stadiu výstavby a v 28 zemích další rozpracované projekty, z nichž v 17 zemích je to jejich první projekt. Dnes se však řadí mezi tyto prestižní země celého světa už i Slovensko s jedinečným, nově vybudovaný Penati Golf resortu při Senici. Na výstavbu prvního hřiště golfového resortu  Nicklaus Design Legend Course, se využilo 95 ha z celkového pozemku resortu, na kterém vzhledem k jeho prostornost nevznikly žádné auty.

Společnost tím zároveň docílila maximální soukromí golfistů. Široké zvlněné ferveje, různorodost greenů, náročné strmé bunkr, krása a variabilita polohy odpališť, to vše umožňuje golfistům zvolit různou náročnost hry. Vytváří se tak prostor pro kreativitu a strategické myšlení hráčů, což jen umocňuje příjemný zážitek ze hry.

Nejdelší jamka v Evropě

Golfoví nadšenci zde najdou i 712 m dlouhou jamku číslo 15 s 11 odpadlišťmi tj. nejdelší v Evropě. Už jen pohled vpřed je fascinující. Neopakovatelný je i závěr hry na 18. jamce, nejužší jamce golfového hřiště na Penati, který se odehrává v téměř snovém prostředí překrásného ostrovního greenu. Ostrovní green malý smaragd na modré hladině je velkolepým jevištěm posledního dějství golfové dramatu, který se zaručeně vždy postará o zpestření a o napínavé ukončení hry. Vždyť nic není jisté až do poslední jamky, která se stává rozhodujícím bodem zdatnosti golfistů. Se zatajeným dechem ji bude moci sledovat až 130 diváků z terasy Clubhousu. 

Heritage Course

Druhé 18ti jamkové golfové hřiště Heritage Course navrhl a designoval Jonathan Davison. Druhá osmnáctka doplňuje v nejvyšším standardu hřiště Legend Course a tvoří mu atraktivní alternativu. Odlišnost je založena na návratu ke kořenům a k tradicím ostrovního designu hřišť, zvýrazňující pohledy na krásy a naturální barevnost přírodní scenérie, kterou tato lokalita oplývá. Tvarování jamek měl v rukách shaper světového formátu Mick McShane, který se podepsal i pod hřiště jako Kingsbarnes nebo The Castle Course v kolébce golfu St.Andrews ve Skotsku.

Druhé osmnáctijamkové hřiště Heritage Course bylo slavnostně otevřeno v srpnu 2013.

Na co nezapomenout než vyrazím hrát golf do Golf Resortu Penati?

Pokud se chystáte jít hrát golf do Golf Resortu Penati Senica nebo na jiné golfové hřiště, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 19/02/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 2350

Spočítat pojištění