Golf Hostivař

Golf Hostivař je moderní golfový areál 12 jamkami přímo v Praze. Součástí golfového areálu Hostivař je v tuto chvíli 12 jamkové golfové hřiště, které má být do konce roku 2020 dokončeno v normované 18 jamkové. Na golfovém hřišti v Hostivaři můžete tak získat úplnou golfovou průpravu od uplného začátku, přes získání zkoušky golfové způsobilosti. Své dovednosti můžete otestovat na golfovém hřišti, které má 12 jamek a trénink pilovat na pro veřejnost dostupné golfové akademii. 

Součástí celého moderního golfového resortu jsou špičkové a rozsáhlé osvětlené tréninkové plochy, vyhřívaná Driving Range, Indoor simulátory i vnitřní driving range. Areál Hostivař disponuje systémem golfového vzdělávání, který je určen dětem od ranného věku 4 let. Golfové hřiště v Hostivaři nabízí několik výhodných kurzů pro golfisty, které můžete kdykoli absolvovat sami nebo s přáteli.

Golfové hřiště Hostivař má parametry PAR 35 s délkou pro muže 2517 metrů a pro ženy 2168 metrů.

Historie golfu v Hostivaři a Driving range

Historie golfu v Hostivaři se začala psát už v roce 2002. V první fázi bylo zprovozněno tréninkové centrum (driving range), v roce 2005 přibyla 9 jamková golfová akademie a v roce 2006 bylo otevřeno i 9jamkové golfové hřiště, kde si hráči mohou nadále zlepšovat svůj handicap a účastnit se i golfových turnajů. Aktuálně se dokončuje stavba druhé 9 tky a její otevření je plánováno na konec roku 2020. Golf Hostivař se snaží golf zpřistupnit všem lidem, kteří se o tento sport zajímají. 

Driving Range

Je hlavní částí golfového tréninkového centra Hostivař. Driving range neboli „cvičná louka“ svým jedinečným profilem terénu připomíná reálnou golfovou jamku. Tato zásadní skutečnost umožní hráčům natrénovat rány v prostředí, se kterým se setkají při hře na golfovém hřišti.

Driving range nabízí možnost tréninku jak z venkovních, tak i z krytých odpališť. Všechna odpaliště jsou vybavena kvalitními odpalovacími rohožemi, které co nejvíce kopíruji vlastnosti trávy. Přibližně od května do října je pak k dispozici i odpalování přímo z trávy. Pro ty z vás, kteří se k tréninku dostanou až pozdě večer – plocha cvičné louky je nasvícena speciálními reflektory, které zajistí příjemný večerní trénink. Pro nácvik krátké hry je návštěvníkům k dispozici zavlažovaný putting a chipping green.

Velkou předností driving range je umožnění celoročního kvalitního tréninku – tedy i v zimním období. Pro tento účel jsou krytá odpaliště vybavena důmyslným vyhřívacím systémem.

V roce 2017 byly prostory pro trénink rozšířeny o tři cvičné jamky o délce 86, 56 a 48 metrů. Jsou tak ideální k nácviku ran do greenu. Za trénink na těchto jamkách neplatíte ani korunu navíc – jsou v ceně vstupného do tréninkového areálu. Jamky byly pro tento účel „uvolněné“ v rámci zprovoznění tří nových jamek 9jamkové golfové akademie. V budoucnosti by měl být v oblasti těchto tří tréninkových  jamek green 18. jamky připravované druhé devítky.

V jediném moderním golfovém areálu v Praze získáte tak v Golf Hostivař v rámci vstupného neomezený počet odpálených míčů. Dále můžete trénovat na 7 cvičných greenech, na drivingu hrát z krytých, vyhřívaných a osvětlených odpališť a trénovat rány do greenu na třech cvičných jamkách.

 

Členství v Golf Hostivař

Na recepci golfového areálu Golf Hostivař si můžete zakoupit některý balíček skupiny DRIVE (DRIVE, DRIVE plus, DRIVE top), vyplnit přihlášku a odevzdat ji na recepci.  V případě tzv. prvočlenství, kdy současně žádáte o zápis HCP na server, přiložte k přihlášce i originál či kopii osvědčení pro hru na hřišti. Recepční vám ihned vystaví elektronickou kartu, která k vašemu typu členství náleží.

Po zpracování přihlášky ze strany Golf Clubu Hostivař budete cca do 3 pracovních dnů (po dohodě možno i dříve) zaregistrováni na serveru České golfové federace (ČGF). Zároveň obdržíte el. poštou uvítací dopis s vašimi evidenčními údaji. Po provedení registrace máte okamžitou možnost přihlášení se na turnaje vypsané na serveru ČGF již jako člen Golf Clubu Hostivař. Karta ČGF bude pro vás na hlavní recepci Golf Hostivař připravena cca za 3 týdny od podání přihlášky. Jakmile kartu ČGF obdržíme, obratem vám bude zaslán email.

Výuka golfu v moderním areálu Golf Hostivař

Golfový areál Golf Hostivař patří k špičkovým tréninkovým zařízením, má rozsáhlé osvětlené tréninkové plochy, cvičnou devítku, vyhřívané venkovní odpaliště, indoorovou halu pro čas nečasu. A také Golfovou akademii Hostivař, propracovaný systém golfového vzdělávání pro každého, komu je více než čtyři roky. Hráči všech úrovní, dokonce i ti, kdo ještě hráči golfu vůbec nejsou a nejsou si ani jisti, že by jimi být chtěli, si mohou vybrat z široké nabídky kurzů a lekcí, zaměřených na všechny herní úrovně a všechny herní problémy. Systém kurzů, skupinových i individuálních, na sebe navzájem navazuje tak, aby se každý postupně propracoval k dobrým výsledkům na hřišti. Současně ale není podmínkou projít všemi kurzy od začátku, můžete se přidat do kteréhokoli z nich. Záleží jen na vás, kdo jste, jak hrajete a jaké nároky na sebe máte.

Golfová akademie má na své hráče nároky vždy stejné. Mít rád golf a pokud se chcete opravdu zlepšit, tak také pravidelně trénovat. Ale neděste se. Trénink, to v golfu znamená zahrát si cvičnou devítku s kamarády nebo třeba zajet na driving na půl hodinky hned ráno ještě před cestou do práce…  Čímž se ten první požadavek, mít golf rád, dostaví jaksi sám. A kdo si golf užívá, hraje vždycky dobře!

Autor článku

Mgr. Anna Popková
Mgr. Anna Popková
Head Copywriter

Vydáno: 05/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 1347

Spočítat pojištění