Česká golfová federace - ČGF.cz

Česká golfová federace, známá také pod zkratkou ČGF, sdružuje všechny české golfové kluby. Profesionální golfovou asociaci hráčů a učitelů golfu ČR, Českou seniorskou golfovou asociaci, Český svaz greenkeeperů a Českou golfovou asociaci hendikepovaných. Jaká je historie ČGF (České golfové federace) co je náplní činnosti? 

Činnost České golfové federace

Česká golfová federace aneb ČGF vypisuje celostátní soutěže a turnaje, vytváří podmínky pro organizování závodní činnosti, organizuje státní reprezentaci České republiky, zajišťuje zájmy svých členů a zajišťuje a rozvíjí golfovou hru u nás. ČGF také reprezentuje český golf ve vztahu k národním a také mezinárodním institucím a orgánům. Současným prezidentem ČGF je Zdeněk Kodejš a viceprezidenty jsou Vladimir Bouček a Juraj Werner.

Historie České golfové federace

Česká golfová federace byla původně Československým golfovým svazem. Ten byl založený již v roce 1931. Během druhé světové války bylo členství přerušeno a v roce 1968 bylo opět obnoveno. V roce 1969 se stal Československý golfový svaz řádným členem World Amateur Golf Council, který je nyní známý pod názvem International Golf Federation. V roce 1993, kdy byla Československá federativní republika rozdělena na dva samostatné státy, došlo také k rozdělení Československého golfového svazu na Českou golfovou federaci a Slovenskou golfovou unii. 

Jak se registrovat u České golfové federace?

Jak se stanete členem České golfové federace? Je to velmi jednoduché, stačí se jen stát členem jednoho z golfových klubů, kterých se v České republice nachází téměř 180. Při vstupu do klubu musíte splnit podmínky definované stanovami daného golfového klubu. Je rozhodně na místě dobře znát práva i povinnosti člena klubu. V případě, že budete chtít vstoupit do klubu s golfovým hřištěm, ve většině případů vás bude čekat platba dvou typů poplatků. Jeden z nich je podílem na ročních provozních nákladech klubu a druhý podílem na investičních nákladech spojených s vybudováním klubu a hřiště.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf

Česká golfová federace má pod svými křídly nadaci Hanuše Goldscheidera pro český golf. Cílem této nadace je podporovat golf a napomáhat jeho rozvoji. Nadace se zaměřuje především na dětský a mládežnický klub a velkou pozornost věnuje sociálně znevýhodněným dětem. 

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 29/06/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 141

Spočítat pojištění