6 tipů, kde si na Slovensku můžete zahrát golf

I přesto, že je Slovensko na golf poměrně malá země, najdete v něm celkem 29 golfových hřišť různých úrovní a náročností. Pokud jste si vy, jedni z nadšenců tohoto elegantního sportu, tento článek bude pro vás jako stvořený. Určitě si můžete představit prodloužený víkend v prostředí, kde jste se jednak relaxovali s rodinou nebo se svými přáteli a současně strávili nějakou dobu na golfovém hřišti.

Zažijete tak pocit svobody, štěstí, radosti z vítězství i pocit neštěstí ze "špatné jamky". Takové emoce prožíváme všichni milovníci tohoto sportu krásného sportu jakým je golf. Mnozí však říkají, že je to jako závislost. Vám všem ať pasivním nebo aktivním příznivcům golfu tedy nabízíme pár tipů, které golfové hřiště na Slovensku navštívit. Celkem jsme jich vybrali šest z každého kouta Slovenska, se kterými vás blíže seznámíme.

Na západním Slovensku je celkem 19 golfových hřišť, takže pokud jste z tohoto koutu Slovenska, máte z čeho vybírat. Vybrali jsme pro vás dvě golfové hřiště, na kterých si skvěle zahrají i začátečníci.

Green Resort Hrubá Borša - Západní Slovensko

Nedaleko Sence v obci Hrubá Borša se nachází přímo golfová oáza zvaná Green Resort Hrubá Borša. Najdete zde dva druhy golfových hřišť, a to 18 ti jamkové mistrovské hřiště a 9 ti jamkovou akademii, která je skvělým místem na první golfové tréninky. Hru vám zpestří i vodní překážky v podobě nádherných jezer. V Green Resortu Hrubá Borša se nachází i driving range, kde můžete trénovat své odpaly. Green fee na akademii je 8 eur přes týden a 9 eur přes víkend. V případě, že si chcete zahrát 18 jamek, zaplatíte 39 eur přes týden a 55 eur během víkendu.

Golf Club Welten - Západní Slovensko

Nedaleko Bratislavy v obci Báč se v obklopení historického zámku nachází Golf Club Welten. Golfové hřiště Welten je ideálním místem pro začínající hráče, protože první golfové zkušenosti můžete získat i na cvičné 3 jamkové akademii, na níž nepotřebujete zelenou kartu. Za hru na velkém 18 ti jamkovém golfovém hřišti zaplatíte 25 eur přes týden a 35 eur víkendu 9 jamek. Na 18 jamek vás to vyjde na 45 eur během týdne a 60 eur o víkendu. V golfové akademii na 3 jamkovém hřišti si však můžete golf vyzkoušet za 6 eur.


To je však jen malá ukázka toho, co západní Slovensko v rámci možností hraní golfu nabízí. 

Golf Resort Tále - Střední Slovensko

Na středním Slovensku si můžete golf zahrát na 5 golfových hřištích, které vás překvapí zejména svým impozantním přírodním prostředím. Téměř na všech hřištích budete obklopeni štíty našich pohoří. Na které hřiště se můžete těšit?

V srdci Nízkých Tater při Brezně na vás čeká golfové hřiště Gray Bear Tále. Pokud jste milovníky horské přírody, toto místo si přímo zamilujete. Scenérie horského údolí je bohatá na přírodní krásy a během hry vám bude dělat společnost Šumící potok, mohutné skalní balvany či jehličnaté stromy. Samotné 18ti jamkové Gray Bear golfové hřiště je určeno spíše pro pokročilejší hráče a jednorázově za hru zaplatíte během týdne 85 eur, o víkendu 105 eur. Smutní však nemusí zůstat ani začátečníci, kteří mohou trénovat na 9 ti jamkové golfové akademii Little Bear pod vedením zkušených golfových trenérů. Green fee je během týdne 50 eur, o víkendu o 10 eur více.

Golf Resort Tři duby - Střední Slovensko

Nedaleko Sliače se zas nachází nádherné 18ti jamkové golfové hřiště Golf Resort Tři Duby, které nabízí až čtyři úrovně obtížnosti, a to profesionální, mistrovskou, mužskou a ženskou linii. V golfovém klubu Tři Duby myslí i na ty nejmenší a pravidelně se zde pořádají golfové tábory, kde se zkušení trenéři nezaměřují jen na nácvik golfové hry, ale i na všeobecnou pohybovou přípravu dětí. Cena green fee 9 jamek je 30 eur přes týden a o 5 eur více přes víkend. 18ti jamkovou hru si můžete zahrát za 50 eur, o víkendu vás hra vyjde dražší o 10 eur.

Golf Malá Ida - Red Fox Golf Club - Východní Slovensko

Na východním Slovensku najdete 4 golfové hřiště. Dvě se nacházejí v metropoli východu v Olomouci (CZ) a dvě ve Vysokých Tatrách.

Nedaleko Košic v Malé Ide se nachází golfové hřiště Malá Ida Red Fox golf club. Za green fee 9 jamek zaplatíte během týdne 30 eur, během víkendu o 10 eur více. Green fee 18 jamek vás vyjde na 40 eur a 50 eur o víkendu.

Golf Rezort Black Stork - Východní Slovensko

Jen jeden golfový resort nabízí přímo pohádkový výhled na vrcholky našich velehor, a to Golf Resort Black Stork v Tatranské Lomnici. I přesto, že jste z každé strany obklopeni horami, hřiště je poměrně rovinaté a kromě nádherného výhledu je zde i velké množství průzračných jezírek. Pokud si chcete odpočinout od hektického života, není lepšího místa. Golf Resort Black Storke nabízí tři 9ti jamkové hřiště a jednorázově si 9 jamek můžete zahrát už za 35 eur, 18 jamek za 60 eur.

Na co by jste neměli zapomenout než vyrazíte na golf na Slovensko?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem na Slovensko nebo na jiné golfové hřiště v České republice či jinde, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 22/02/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 136

Spočítat pojištění