Golf Resort Tále - Gray Bear & Little Bear

Golf Resort Tále je první golfový resort s 18 ti jamkovým mistrovským golfovým hřištěm Gray Bear na Slovensku. Golfové hřiště Gray Bear bylo otevřeno 8 srpna 2002. Symbolickou pásku při otevření přestřihl legendární profesionální golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. Golf Resort Tále se nachází v nádherném prostředí Národního parku Nízké Tatry, přímo v rekreačním středisku Tále s dobře vybudovanou infrastrukturou. Celé golfové centrum Tále se rozléhá na ploše cca. 60 ha.

Scenérie horského údolí je bohatá na přírodní krásy a její přirozenými dominantami jsou koryta potoků, skalnaté balvany, mohutné jídle a smrky. Součástí golfového resortu Tále je také golfová akademie Little Bear. Little Bear akademie je vhodná i pro začínající golfisty pod vedením zkušených trenérů. Mohou si zde vyzkoušet a seznámit se s golfem za velmi přijatelných podmínek. Zkušení golfisté si mohou zdokonalit krátkou hru. Zajímavostí je, že akademi Little Bear se dá hrát ze dvou směrů - i v reverzním směru. Atraktivní novinkou je noční golf, který nabízí výborný relax i ve večerních hodinách.

Golfové hřiště Gray Bear

Gray Bear je 18ti jamkové mistrovské golfové hřiště, které vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s designéry Bobem Waltonem a Skipem Málek. Šejping golfového hřiště Gray Bear Tále převedla skotská firma Southern Golf Ltd. z Velká Británie. Gray Bear získalo v roce 2019 certifikát kvality s maximálním počtem pěti hvězd za poskytované a kvalitní služby. Design 6 296 m dlouhého golfového hřiště Tále je přehledný a všechny jamky jsou korektní i přesto, že svou náročností vyžadují spíše hráčskou pokoru a přesnou hru železy. Par hřiště je 71.

Gray Bear je golfové hřiště, kde se využívá chůze a odpaliště jsou v malé vzdálenosti od Greenů, které svérázně kopírují okolní terén. Typicky tvrdé hrací povrchy jsou pokryty směsí kostřavy, která kopíruje trávu jakou lze nalézt na hřištích British Open ve Skotsku. Golfové hřiště Gray Bear svou vysokou profesionalitu potvrdilo i během nejprestižnějších golfových turnajů na Slovensku.

Golfová akademie Little Bear

9ti jamková golfová akademie Little Bear byla slavnostně otevřena 8. srpna 2014. Je koncipováno jako poloviční golfové hřiště s polovičními dopadovými zónami pro zdokonalení krátké hry. Součástí golfové akademie Little Bear jsou také tréninkové plochy chipping a putting green. Hra na golfové akademii není omezena handicapem. Individuálně hrát mohou golfisté se základním HCP 54 a nižším. Výborná příležitost jak potrénovat nebo zrelaxovat po vaší práci a všechny návštěvníky Golf Resortu Tále.

Cena green fee Golf Resort Tále

Základní green fee na mistrovském hřišti Gray Bear v období pondělí - čtvrtek stojí 85€, v obodbí pátek - neděle pak 105€. Green Fee na golfové akademii Little Bear stojí 20€, ale můžete využít celodenní vstup za 35€ a trénovat tak po celý den. Nočních 9 jamek s osvětelním stojí 25€. Zapůjčení buggy stojí 60€. Obecně je tedy Golf Resort Tále celkem drahý, ale pokud se ubytujete v hotelu Stupka nebo Golf máte automaticky 40% slevu, což už stačí za zvážení. Velikou výhodou pro PRO golfisty je skutečnost, že mohou na Tálích hrát zdarma.

Na co by jste neměli zapomenout než vyrazíte na golf

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo na Golf Resort Tále nebo jiné golfové hřiště na Slovensku nebo ČR, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 03/03/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 385

Spočítat pojištění