Golf Club Alfrédov

Pokud hledáte golfové hřiště perfektně zasazené do klidné přírody, neměli byste vynechat Golf Club Alfrédov. 18 jamkové golffové hřiště Alfrédov výborně splývá s okolím a vytváří jedinečnou estetiku, kterou disponuje málokteré golfové hřiště.

V samém srdci golfového areálu Alfrédov se rozpíná stoletá lipová alej a kromě stromů tu golfisté narazí také na přírodní vodní plochu. Golfový areál na Alfrédově má celkem 78 hektarů a najdete ho v západních Čechách, kam se velmi jednoduše dostanete po dálnici z Prahy i Plzně.

Wellness Hotel Alfrédov

Hledáním ubytování v okolí se vůbec nemusíte namáhat. Vše potřebné totiž nabízí Wellness Hotel Alfrédov, který najdete ve dvoře zdejšího zámku. Alespoň na chvíli si tak můžete připadat - alespoň částečně - jako šlechta. Velkou předností hotelu je také klid, který Golf Alfrédov nabízí.

Jak už název wellnesss hotelu Alfrédov napovídá, můžete si zde dopřát zasloužený relax. Součástí wellness vybavení hotelu je například spa zóna, kde naberete ztracené síly. Wellness Hotel Alfrédov ale také nabízí několik druhů profesionálních masáží, finskou saunu, infrakabinu, vířivku nebo solárium. Součástí hotelu je také posilovna.

Zajímavosti a historie Golf Club Alfrédov

Pro děti začátečníky nabízí Golf Club Alfrédov jarní kurz, který se skládá dohromady z devíti lekcí. Tréninky probíhají pravidelně v průběhu května a června. Na konci kurzu čeká děti závěrečný turnaj, kde se mohou utkat o ceny. V létě Golf Club Alfrédov pořádá dětský golfový kemp.

Golf Club Alfrédov byl založen v roce 1999. Ve stejném roce v létě odstartovala stavba 9 jamkového golfového hřiště, které se následující rok otevřelo. V roce 2008 došlo k úpravám golfového hřiště do dnešní podoby.

Současný majitel odkoupil objekt v roce 1994. Vesnička Alfrédov nese jméno po jednom z bývalých majitelů, kterým byl Alfréd I. Windischgratz. Vesničku Všetice, jak se dříve území jmenovalo, přejmenoval na Alfrédov.

Barokní klášter v Kladrubech a možnost lovu zvěře v Alfrédově

Pokud něco najdete opravdu jenom v Golf Clubu Alfrédov, tak je to možnost lovit zvěř. V přilehlých honitbách mohou lovci zacílit na černou zvěr, jeleny, srnky nebo daňky. Ti, co nefandí zbraním, si zase mohou zkusit rybolov v místním rybníce plném ryb.

Pro historicky orientované návštěvníky se nabízí Klášter Kladruby, který se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Golf Clubu Alfrédov. Bývalý benediktinský klášter byl založen před 900 lety a je postavený ve stylu barokní gotiky. Na začátku 14. století to byl jeden z nejbohatších klášterů u nás. Z kláštera vede také šestikilometrová naučná stezka, která vás provede po 15 významných místech.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 09/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 145

Spočítat pojištění