Golf Club Radíkov

Golf Club Radíkov se nachází na okraji Oderských vrchů uprostřed dechberoucí přírody. Jedná se o jedno z mála golfových hřišť na střední Moravě. Toto dokonale udržované veřejné devítijamkové golfové hřiště v Radíkově je vhodné pro všechny kategorie golfistů a pro všechny zájemce o hru golfu, je totiž přístupné i hráčům bez ZK a HCP. Na tomto golfovém hřišti se pravidelně konají turnaje.

O golfovém hřišti Radíkov

Golfové hřiště Golf Club Radíkov se nachází v katastru obce Radíkov zhruba 8 kilometrů od města Hranice. Devítijamkové hřiště je díky rozvinuté infrastruktuře velmi dobře přístupné a láká na členitou krajinu, rybníčky i rozmanité sklonové poměry. I když je hřiště vhodné i pro začátečníky, nepatří k těm nejjednodušším, takže si na své přijdou i pokročilí golfisté

Historie golf klubu v Radíkově

První snahy o založení golfového klubu ve spolupráci s Lázněmi Teplice nad Bečvou sahají do roku 2000, kdy byl klub zaregistrovaný, ale původní plány se neuskutečnily. V roce 2002 byl na území Radíkova otevřen driving range jen s víkendovým provozem, ve stejném roce se zprovoznily první tři jamky, o dva roky později se hrálo na šesti jamkách a v roce 2006 bylo zprovozněno všech 9 jamek. Od roku 2010 je hřiště znormováno. 

Občerstvení a možnost vypůjčení golfového vybavení

Že byste si chtěli zahrát golf, ale nemáte golfové vybavení? Pak vás jistě potěší, že si můžete u obsluhy za velmi příznivou cenu zapůjčit golfové hole a drivingové míče nebo si zakoupit míče pro hru na hřišti a další drobné golfové vybavení. Pokud vám po hře vyhládne, v klubovně si můžete dát občerstvení. Po dohodě je možné klubovnu pronajmout pro různé společenské akce. Její kapacita je včetně terasy zhruba 40 osob. 

Co navštívit v okolí Radíkova?

Příjemné chvíle strávené na golfovém hřišti můžete skloubit s návštěvou zajímavých míst v okolí Radíkova. Radíkov se pyšní nádhernými přírodními scenériemi a také řadou turistických a cykloturistických stezek. Za návštěvu bezesporu stojí renesančně-barokní historické centrum nedalekého města Hranice, středověký hrad Helfštýn, aragonitové jeskyně v lázních Teplice nad Bečvou nebo Hranická propast, která je nejhlubší propastí v ČR.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo na Golf do Radíkova nebo jiné golfové hřiště v ČR či zahraničí, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 22/06/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 206

Spočítat pojištění