Titleist - špička ve světě golfu

Golfová značka Titleist je již téměř 100 let nerozlučně spojena se světem golfu. Jedná se o americkou značku, která byla v roce 1932 založena Philipem E. Youngem. Jaký je příběh Titleist? Na jaký typ golfového vybavení se Titleist specializuje a kteří přední světoví hráči golfu na nabídku této značky nedají dopustit?
 

Příběh Titleist ve světě golfu

Titleist se může pochlubit dlouhou golfovou historií. Již od roku svého vzniku se zaměřuje na nabídku golfových míčků, které patří k nejkvalitnějším golfovým míčkům na světě, což ostatně dokazuje i heslo „Míček číslo jedna v golfu“, které je se značkou spojené. Název značky Titleist je odvozen od slova „titlist“ tedy držitel titulu. Zajímavostí je, že za vznikem značky stojí skutečnost, že její zakladatel přišel na to, že většina stávajících golfových míčků má špatnou konstrukci s mimostředovými jádry, a proto se rozhodl představit míčky vlastní. Již v roce 2002 dosáhl Titleist hranice výnosu 1 miliardy dolarů za rok.
 

 

Golfové míčky, vybavení a golfové hole Titleist

Pod značkou Titleist se vyrábí především golfové míčky, golfové hole a také další golfové vybavení. Golfové míčky Titleist lze bezesporu označit za špičku na trhu. Mezi nejznámější golfové míčky patří ProV1 a ProV1x, které jsou čtyřvrstvé a jsou vhodné pro hráče s jednomístným HCP.

Golfové hole Titleist jsou určeny především pro profesionální hráče a také amatérské hráče s nízkým handicapem. Například žádná série želez této značky není určena pro začínající hráče. Další golfové vybavení Titleist zahrnuje například vysoce kvalitní bagy na golf, golfové čepice, golfové oblečení a další. 
 

Titleist používají nejlepší golfisté světa

Se značkou Titleist je spojena celá řada profesionálních hráčů golfu z celého světa, jedná se například o Adama Scotta, Steva Stickera, Billa Haase, Geoffa Ogilvyho, Jordana Spietha, Ronyho McIlroye, Nicka Watneyho nebo Tigera Woodse. Chcete si i vy koupit golfové vybavení, na které nedají dopustit ani profesionálové?

Máte možnost využít špičkové fittingové centrum, které sídlí v golf resortu Black Bridge značky TeeTime Store, které se specializuje mimo jiné na značku Titleist a zajišťuje fitting golfového vybavení této značky pro českou golfovou reprezentaci. Širokou nabídku najdete také například v golfovém shopu Golf pro všechny, Golfiq nebo Golf Arts.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 02/09/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 1319

Spočítat pojištění