Golf Beřovice

Golf Beřovice je golfové hřiště, které se naleznete necelých 30 kilometrů severozápadně od Prahy a 6 kilometrů ze Slaného. Celý golfový areál je obklopen krásnou krajinou, nabízí výhled na hrad Hazmburk a horu Říp. Na golfu v Beřovicích naleznete 18ti jamkové mistrovské golfové hřiště a také 9 ti jamkovou golfovou akademii, která je veřejně dostupná i začínajícím golfistům bez přiděleného handicapu. Golf Resort v Beřovicích nabízí též kvalitní tréninkové zázemí s otevřeným i krytým Driving range, tréninkové čvičné pískové bunkery i greeny pro putting a chipping. Mimo sezónu v zimních měsících si můžete zahrát Indoor na 3 Full Swing golf simulátorech.

Mistrovské golfové hřiště 18 jamek v Beřovicích

18 ti jamkové mistrovské golfové hřiště linksového typu bylo stavěno ve dvou etapách na základě projektu rakouského projektanta H.G .Erhardta.  Koncept je velmi náročný na profilování, ale jeho výsledkem jsou golfové jamky v Beřovicích s vlastní intimitou, golfisté mají při hře pocit, že jsou na golfovém hřišti sami. Každých devět jamek je umístěno na obrácené straně údolí a svírají tak část Bakovského potoka, a zároveň poskytují výjimečné pohledy na horu Říp a České středohoří. Každá jamka je vybavena pěti odpališti, což zaručuje dokonalý herní zážitek jak začátečníkům, tak i špičkovým sportovním hráčům.

O vysoké kvalitě mistrovského golfového hřiště v Beřovicích svědčí fakt, že kromě běžného výkonnostního golfu je využíváno pro oficiální výkonnostní soutěže České golfové ferderace a turnaje zařazené do Czech Pro-Am Teaching Tour, tedy série určené pro profesionální učitele golfu a amatérské hráče s dobrou výkonností. Rekord golfového hřiště v Beřovicích drží Marc Mazur z Něměcka s výsledkem -7 ran pod par ( 65 ran ).

Golfová akademie golf Beřovice

Na golfu v Beřovicích najdete jedno z nejhezčích a nejzajímavějších akademických hřišť v ČR. Jamky jsou velmi zajímavě tvarovány a kromě kvalitních greenů se zde potkáte se všemi druhy překážek, včetně vodní plochy a biozón. 9ti jamková golfová akademie je složena z 3 parových jamek (par hřiště je 27). Délka jamek je od 43m do 200m. Pokročilejším golfistům prověří dokonale "krátkou hru" a začátečníkům umožní příjemné seznamování s golfem a zahrání solidního výsledku. Golfová akademie je veřejná, proto si ho mohou zahrát i ti, kteří ještě nemají golfové osvědčení. Zaplatíte-li vstupné, můžete na tomto hřišti hrát po celý den. Nespornou výhodou golfové akademie je také fakt, že je znormované a držitelé klubových HCP, tedy 37-54, zde mohou hrát nesoutěžní výsledky na úpravu svého handicapu.
 

Golfový klub Beřovice

Golf Club Beřovice byl založen na podzim roku 1999 a v současné době patří mezi 15 největších klubů v České republice. Při svém založení si stanovil několik zásad, které ctí i nadále. Jde především o princip vzájemné tolerance, úcty a slušnosti hráčů na golfovém hřišti, neboť tyto hodnoty neodmyslitelně ke golfu patří. Zásadní je rovnost podmínek pro každého člena. Klub nemá čestné členy a klubová pravidla, práva i povinnosti platí pro všechny.

Golfový klub organizuje pro své členy klubové turnaje. Nejprestižnější je dvoudenní Mistrovství klubu ve hře na rány nebo jamkový šampionát. Velkou tradici má rovněž podzimní Beřovický Ryder Cup, kdy spolu soupeří „znepřátelené strany“. Od roku 2008 klub pořádá každoročně Charitativní turnaj. Výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků vždy putuje na dobrou věc. Na své si přijdou i senioři a mid-amatéři, kteří se utkávají vždy koncem prázdnin na své přeboru.

Velkou pozornost věnuje Golf Club Beřovice práci s mládeží, která má možnost trénovat ve skupinkách i jednotlivě už od 4 let věku. K systematické práci s mládeží patří i víkendové pobyty či prázdninové tábory. Hlavní však je, aby se děti golfem bavily. Především se totiž snažíme zakomponovat jim golf do života tak, aby se k němu mohly kdykoli vracet a aby jim dobré golfové zásady pomohly v životě. Je známou skutečností, že po celém světě klesá počet aktivních rekreačních sportovců mezi mládeží a děti dávají přednost „chytré elektronice.“ To se promítá i v golfu. Proto se klub ve spolupráci s provozovatelem hřiště na děti a mládež chce zaměřit ještě více nežli dosud.

Ceník

Green fee na 18 jamek pro dospělého stojí v období Pondělí - Neděle 900 Kč, pro děti do 12 let 550 Kč a pro hosty členů pak 630 Kč. Golfová akademie stojí 550 Kč pro dospělé a pro děti do 12 let 350 Kč.

Ubytování na golfu v Beřovicích

Golfové hřiště Beřovice sice nenabízí vlastní ubytování, ale golfisté mají možnost ubytování v partnerských hotelech po okolí. Mezi partnerské hotely patří například Jezdecké centrum Kralovický dvůr, který se nachází pouhých 7 kilometrů od Beřovic. Ubytování se nachází přímo v Královickém Dvoře nad hlavní historickou stájí. Pokoje jsou navrženy ve staročeském stylu, aby pomohly dokreslit celkovou atmosféru areálu. V nabídce si můžete vybrat z jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových, čtyřlůžkových pokojů a jednoho apartmánu se třemi lůžky. Celková kapacita ubytování je 33 osob. Hosté si mohou vybrat ubytování se snídaní, polopenzí, a nebo bez stravy. 

Dalším partnerským hotelem golfového areálu v Beřovicích je Hotel Hejtmanský dvůr. Ten se nachází přímo v centru města Slaný a je od hřiště vzdálen cca 6 kilometrů

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf do Beřovic

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo do Beřovic nebo jiné golfové hřiště v ČR, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 05/03/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 212

Spočítat pojištění