Golf Resort Lipiny Karviná

Golf Resort Lipiny v karvinské oblasti Lipiny, které netradičně vniklo v industriální krajině mezi dvěma činnými šachtami, bylo otevřeno teprve v roce 2012. Jedná se o osmnáctijamkové golfové hřiště, na němž si přijdou na své jak začátečníci, tak i pokročilí hráči golfu. Součástí resortu je také zajímavě architektonicky řešená restaurace a dominantou areálu je replika těžební věže, ze které je krásný výhled na celý resort

Golfové hřiště Lipiny

Golfové hřiště Lipiny Karviná se skládá z devítijamkového mistrovského hřiště, devítijamkového veřejného hřiště a také osvětlené cvičné plochy. Pro vstup na golfové hřiště v Lipinách není nutné žádné osvědčení ani zkoušky. Mistrovské hřiště, které je dlouhé 3567 metrů, je jedním z nejdelších hřišť v Evropě, délka veřejného hřiště je 1549 metrů. Trénink krátké hry můžete pilovat na cvičném Chipping Greenu a přihrávky do jamky na Putting Greenu. Na všechny cvičné plochy je vstup neomezený a zcela zdarma.

Golfová škola Lipiny

Pokud s golfem začínáte nebo chcete naučit hrát golf své děti, je pro vás toto golfové hřiště vhodným místem. Absolvovat můžete některý z golfových kurzů pod vedením zkušených golfových trenérů nebo své děti přihlásit do dětské golfové školy, která se v areálu pořádá už od roku 2012 a je určena všem dětem od 8 do 18 let. 

Restaurace a skvělé jídlo

V resortu si kromě hry golfu můžete pochutnat také na skvělém jídle v místní restauraci. Na výběr budete mít pokrmy z denního menu a také menu a la carte. V nabídce restaurace nechybí vydatné polévky, hlavní jídla a lahodné dezerty. 

Co vidět v Karviné a okolí?

Hru golfu můžete zpestřit návštěvou zajímavých míst v Karviné a okolí. Pokud máte rádi památky, doporučujeme vidět kostel sv. Petra z Alkantary. Karviná a její okolí však potěší i milovníky přírodních pokladů. Udělejte si třeba procházku parkem Boženy Němcové, kde se nachází zookoutek, dětské hřiště, půjčovna lodiček a také altán a hrobka Larisch-Mönnichů.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo na Golf do Lipin v Karviné nebo jiné golfové hřiště v ČR či zahraničí, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 23/06/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 173

Spočítat pojištění