Golf Sokolov - Dolní Rychnov

Golf Sokolov je krásné osmnáctijamkové golfové hřiště nedaleko města Sokolov v Dolním Rychnově. Golfové hřiště v Sokolově vznilo na místě, kde se těžilo po dlouhá léta hnědé uhlí Solokovskou uhelnou. Golf Sokolov je hojně navštěvován golfisty především z přihehlých měst Karlovy Vary nebo Chebu a také Německa. Bylo vybudováno v roce 2003 a první turnaj se pořádal v roce 2006. V celém resortu naleznete golfovou akademii, klubovnu, restaruaci s barem a VIP salonek s letní terasou. Nechybí ani driving range nebo PRO shop na menší nákup golfového vybavení.

Golfové hřiště v Sokolově má délku 5196 metrů ze žlutých odpališť a z bílých 6288 metrů. Hřiště leží v nadmořské výšce 430 m n.m. a nejvyšší rozdíl výškový mezi jamkami je 42 metrů. Celková rozloha golfového resortu je cca 100 ha. Každá jamka má 4 odpaliště a plocha greenů je od 500 do 650 m2. Celková plocha forgreenů je 13793 m2. Perlou hřiště golf Sokolov je jamka číslo patnáct. A důvod? „V anketě Jamka roku 2007 obsadila v časopise Golf Digest druhé místo. Nejtěžší jamkou je ale osmička. Je to par pět, dogleg do leva a do kopce. Vpravo ji lemuje out a vlevo vodní překážka. I ostřílení hráči golfu si na ní mohou vylámat zuby. Kvalitu fairwayím dodává automatické zavlažování. Golfové hřiště Sokolov je součástí rozlehlého sportovně rekreačního areálu v blízkosti dostavěné vodní nádrže Michal.

Nedaleko golfu Sokolov v dojezdové vzdálenosti 20 minut naleznete golfové hřiště Golf Resort Cihelny nebo Olšovky.

Historie golfového hřiště v Sokolově

V místě, kde se nyní nachází golfové hřiště Sokolov, byla na počátku 20. století vesnice Horní Rychnov, která začala mizet v roce 1939, kdy byl otevřen důl Silvestr a vytěženo první uhlí. Těžební činnost na Silvestru byla ukončena v roce 1981. Výstavbu golfového hřiště zrealizovala na svých pozemcích společnost Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. jako příkladný projekt navazující na sanační a rekultivační úpravy pozemků po těžbě hnědého uhlí. Podobu hřiště navrhla v roce 2002 – 2003 firma Städler Golf Courses německého architekta Christopha Städlera.

Na hřišti v Sokolově proběhly v roce 2003 přípravné terénní práce a v roce 2004 zemní práce. Na jaře 2005 byla otevřena golfová akademie, jejíž součástí jsou krytá cvičná odpaliště, cvičné putting greeny a chipping green. Od léta 2005 bylo postupně uváděno do provozu zázemí hřiště, k němuž patří recepce, restaurace, bar, VIP salonek, letní terasa, prostory pro klubový život, pro-shop, kanceláře, šatny a parkoviště. Na hřišti se hraje od podzimu 2005, ale slavnostní zahájení proběhlo 28. září 2006. Golfové hřiště v Sokolově se zařadilo svými parametry, designem i kvalitou mezi golfové klenoty mistrovských hřišť v České republice a mezi návštěvníky resortu je velmi oblíbeným hřištěm, kam se velice rádi vracejí.

Členství Golf Club Sokolov

Řádné členství je určeno pro fyzické a právnické osoby, je doživotní, dědičné a převoditelné. Převod členství v golf clubu Sokolov je možný jen po schválení výkonným výborem GCSO.

- vstupní klubový poplatek 10.000,- Kč
- roční klubový členský poplatek 2.000,- Kč /dospělý
- roční klubový člensky poplatek 1.400,- Kč /senioři, mládež
- udržovací klubový poplatek 1.500,- Kč (pro nehrající členy) - hráč neobdrží federační kartu
- roční hrací poplatek - 13.000,- Kč

Ubytování na golfu Sokolov a okolí

Pro návštěvníky golf resortu Sokolov je na ubytování k dispozici apartmán, který je umístěný hned vedle klubovny golfového hřiště. V apartmánu jsou k dispozici dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem a oddělená toaleta. Celkové je možné ubytovat max. 6 osob. Cena za noc na osobu je 750.- Kč včetně DPH. V případě ubytování více osob je nedaleko hřiště v Karlových Varech tři hvězdičkový hotel Romania, který nabízí celkem 32 pokojů s výbornou dostupností do obchodní i lázěňské zóny (3 minuty).

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf do Sokolova?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo do Sokolova nebo jiné golfové hřiště v ČR, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 23/03/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 212

Spočítat pojištění