5 nejlepších golfových resortů na Novém Zélandu

Některé golfové resorty na Novém Zélandu jsou díky své úchvatné krajině, vřelé pohostinnosti a luxusnímu ubytování pro golfovou dovolenou naprosto bezkonkurenční. Zde je náš výběr pěti nejlepších golfových resortů.

Cape Kidnappers

Úchvatné útesy připomínající kalifornský Torrey Pines jsou charakteristickým znakem tohoto úžasného hřiště Toma Doaka nedaleko Hawkes Bay na Severním ostrově. Některé jamky se nacházejí ve výšce 800 metrů nad Tichým oceánem s nebezpečnými srázy na obou stranách a zadní devítka se táhne podél několika úchvatných prstů země oddělených hlubokými roklemi. Cape Kidnappers je hodnoceno jako 17. nejlepší hřiště na světě a pro návštěvníky jižní polokoule se stalo místem, které je hojně navštěvováno.

Farma Cape Kidnappers u golfového hřiště nabízí velkolepé ubytování. Tvoří ji shluk chatek na vrcholcích rozeklaných útesů s úžasným výhledem na moře. Jsou vkusně zařízené a nabízejí přepychový odpočinek a úchvatné scenérie. K dispozici je také venkovní bazén a lázně.

Kauri Cliffs

Kvalitě golfového hřiště odpovídá i úžasná krajina v Kauri Cliffs, která se nachází na špičce Severního ostrova poblíž zátoky Matauri. Na 15 jamkách, které se dají přirovnat ke kultovní Pebble Beach, je nádherný výhled na Tichý oceán, přičemž šest z nich se hraje podél útesů, které se svažují do moře. Hřiště je hodnoceno jako 66. nejlepší na světě. The Lodge at Kauri Cliffs nabízí luxusní ubytování s neuvěřitelným výhledem na oceán, tři soukromé pláže a dva tenisové kurty. Hosté se mohou ubytovat v soukromých apartmánech nebo samostatných chatkách se dvěma ložnicemi a využívat nekonečný bazén, fitness centrum, lázně a restauraci v areálu.

Jack’s Point

Mistrovské golfové hřiště Jack's Point bylo s úctou vytesáno ze zemědělské půdy s výhledem na jezero Wakatipu v Queenstownu a s kulisou pohoří Remarkables. Je to jedno z nejúžasnějších hřišť, na jakém si můžete zahrát. Proplétá se mezi původními travnatými porosty, dramatickými skalnatými výběžky, strmými srázy a původními keři, které zde architekti ponechali. Je to vzrušující výzva a díky pěti odpalištím, z nichž si mohou všichni golfisté vybrat, se jim dostane nezapomenutelného zážitku. V současné době je ve výstavbě zbrusu nová komunita The Village v blízkosti golfového hřiště. Nabídne kvalitní směs domů, hotelů, flexibilních kancelářských prostor, restaurací, kaváren a maloobchodních prostor a bude vzrušujícím místem pro život, práci i návštěvu.

The Hills

Osmnáctijamkové golfové hřiště Hills je prvotřídní mistrovské hřiště, které bylo otevřeno v roce 2007 a hostilo turnaj New Zealand Open. Rozkládá se na 500 akrech půdy nedaleko Queenstownu v ledovcovém údolí a vyznačuje se dramatickými výškovými změnami a skalnatými výběžky. Scenérie je zde naprosto neuvěřitelná. Poskytuje vážnou výzvu pro zkušené hráče, ale díky různým polohám odpališť si ho stejně dobře užijí golfisté všech úrovní. Pokud chcete zažít stylový luxus, Lodge at The Hills nabízí exkluzivní zážitek až pro 12 hostů. Má šest velkých apartmánů, rozsáhlé obytné prostory, umělecké studio, hudební a mediální místnost, vinný sklípek a velkou otevřenou kuchyň a jídelnu. K dispozici je vyhřívaný nekonečný bazén, lázně, sauna, travnatý tenisový kurt, golfová jamka par 3 na trénink a jsou zde četné venkovní jídelny.

The Kinloch Club

Toto přírodně krásné mistrovské hřiště na Severním ostrově jižně od Aucklandu navrhl Jack Nicklaus. Hřiště Kinloch Club se nachází na břehu jezera Taupo, má úžasný linksový layout s přirozeným zvlněním a může se srovnávat s nejlepšími linksovými hřišti ve Skotsku a Irsku.

Co se týče ubytování, Kinloch Manor & Villas jsou ideálním místem pro luxusní odpočinek. K dispozici jsou pokoje od juniorských apartmá v hotelu Manor až po vily ve stylu chatek s jednou a dvěma ložnicemi. Všechny jsou prostorné, s venkovními terasami, volně stojícími vanami a nádherným výhledem na jezero. K dispozici je prvotřídní restaurace a lázně nabízejí širokou škálu procedur.

A na co nezapomenout než vyrazíte za golfem na Nový Zéland?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou za golfem právě na Nový Zéland, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 21/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 414

Spočítat pojištění