Dokonalý golfový výlet do Francie na Azurové pobřeží

Sníte o své příští dovolené za golfem? Naplánovali jsme pro vás dokonalý golfový výlet na krásné Azurové pobřeží podél francouzského Středozemního moře. Náš itinerář zahrnuje pět prvotřídních golfových hřišť ve Francii a dva luxusní hotely. Všech pět golfových hřišť je od sebe vzdáleno méně než 30 km, což zaručuje maximální pohodlí a Monako, Cannes či St. Tropez jsou na dosah. Přílet do Nice International Airport.

Terre Blanche Hotel & Spa Golf Resort

Necelou hodinu jízdy západně od letiště v Nice, uprostřed vinic v Provence, se nachází pětihvězdičkový resort Terre Blanche, který se může pochlubit dvěma golfovými hřišti mistrovské úrovně a nejmodernější golfovou akademií.

Obě golfová hřiště Le Château a Le Riou, jsou dokonale zasazena do krajiny a jsou v bezvadném stavu. Jamky se táhnou zvlněným terénem údolí a jezer se stromy lemovanými fairwayemi a krásnými výhledy na místní vesnice. Hřiště Le Riou je snad lépe hratelné pro širší škálu hendikepů. Obě hřiště dohromady jsou naprostým golfovým rájem.

Doporučené ubytování v Hotelu Terre Blanche: 115 apartmánů a vil, které tvoří hotel, je stejně dobře sladěno s okolím. Zdejší služby a zázemí jsou těžko překonatelné. K dispozici jsou čtyři bazény, úžasné lázně a je to ráj pro milovníky jídla s restaurací oceněnou michelinskou hvězdou.

Saint Endreol Golf & Spa

Pouhých 10 km od Terre Blanche se nachází golfové hřiště v Saint Endreol, které je lemováno stromy a proplétá se lesem a jezery kolem řeky Endre. Díky vyvýšeným odpalištím je to zábavná výzva s nádherným výhledem. Zadní devítka je sice náročná, ale jedná se o jedno z nejhezčích a nejhratelnějších hřišť v regionu.

V resortu Saint Endreol se nachází špičkový rezidenční hotel a na nádherné pláže Francouzské riviéry je to co by kamenem dohodil. Nabízí venkovní bazén a možnost pronájmu luxusních pokojů. Několik možností ubytování je moderních, ale zároveň plných místního šarmu a pohodlí. K dispozici jsou luxusní lázně a prvotřídní okouzlující restaurace.

Royal Mougins Golf Club

Pouhých 10 minut od Cannes a necelou hodinu od Saint Endreol se v Royal Mougins nachází 18ti jamkové hřiště s provensálským šarmem, které se vine údolím plným olivovníků a starobylých kamenných teras. Hřiště navrhl světoznámý architekt Robert von Hagge a vyznačuje se velkou variabilitou s širokými fairwayemi, jezírky a dokonce i vodopády. Stejnou měrou potěší i vyzve. Doporučené ubytování v okolí golfového hřiště Royal Mougins Golf Club -Terre Blanche nebo Saint Endreol Resort.

Golf Country Club Cannes Mougins

Golfové hřiště Golf Country Club Cannes Mougins se rozkládá na úpatí jižních Alp a v blízkosti národního parku Valmasque, pouhých 5 km od golfového klubu Royal Mougins. V době, kdy se zde v rámci European Tour hrál turnaj Cannes Open, zde vyhrávali Seve Ballesteros, Ian Woosnam a Greg Norman. Hřiště, které v roce 2015 zrenovoval Tom Mackenzie, je nyní jedním z nejkvalitnějších golfových hřišť v regionu. Doporučené ubytování v okolí hřiště: Terre Blanche nebo Saint Endreol Resort.

Old Course Cannes Mandelieu

Golf Country Club Cannes Mougins je vzdálen necelých 10 km od Cannes Mandelieu. Zdejší hřiště Old Course je jedním z nejstarších golfových hřišť ve Francii a pochází z roku 1891. Tato úctyhodná instituce obstála ve zkoušce času. Je rozloženo v parkovém stylu na rovinatém terénu poblíž místa, kde se řeka Siagne střetává se Středozemním mořem, a hraje se na něm v chladivém korunovém porostu borovic. Hřiště je klidné a tiché, zahalené přírodou a dva přejezdy přes řeku na malém pontonovém přívozu mu dodávají na kouzlu.

A na co nezapomenout než vyrazíte za golfem do Francie?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou za golfem právě do Francie, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 18/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 607

Spočítat pojištění