Nejlepší golfová hřiště v Evropě

V Evropě je nespočet golfových hřišť na výběr a proto jsme pro vás vybrali naše oblíbená golfová hřiště v Evropě, která vám pomohou rozhodnout se, kam se vydat na vaši příští golfovou dovolenou. Golfisté se nás často ptají, jaká jsou nejlepší golfová hřiště v Evropě, a vzhledem k tomu, že na celém kontinentu je tolik skvělých hřišť, může být těžké se rozhodnout, kam zrovna vyrazit.

Proto jsme pro vás sestavili devět nejlepších evropských golfových hřišť, na kterých naši zákazníci rádi hrají rok co rok. Od světoznámého hřiště PGA Catalunya až po úchvatné prostředí Thracian Cliffs - tato vybraná hřiště patří k nejlepším golfovým hřištím v Evropě.

Stadium Course - PGA Catalunya ve Španělsku

Stadium Course na golfovém hřišti PGA Catalunya, které je trvale hodnoceno jako nejlepší hřiště ve Španělsku je velkolepé a impozantní. Stromy se tlačí na fairwaye, bunkry jsou strategicky rozmístěné a na sedmi nejtěžších jamkách se objevují jezera, která se snaží zaskočit každého golfistu. Obtížnost tohoto golfového hřiště si však díky jeho krásnému prostředí možná ani neuvědomíte. Není divu, že se sem golfisté opakovaně každý rok vracejí.

Golf de Fontainebleau ve Francii

Toto golfové hřiště se nachází ve Fontainebleauském lese v těsné blízkosti města na starobylém císařském loveckém pozemku a jeho úzké fairwaye jsou lemovány mnoha druhy stromů, které vytvářejí náročnou, ale příjemnou hru. Aby bylo hřiště atraktivní a zároveň obtížné, na většině jamek se objevují husté porosty košťálovin, šeříků, kapradin a janovců, stejně jako bunkry s jemným pískem. Je snadné pochopit, proč je golfové hřiště Golf de Fontainebleau pravidelně hodnoceno jako jedno z nejlepších golfových hřišť ve Francii.

Signature Course, Thracian Cliffs Golf & Beach Resort v Bulharsku

Golfové hřiště The Signature Course na Thracian Cliffs Golf & Beach nenajdete nikde jinde na světě než v Bulharsku. Kulisy hřiště Thracian Cliffs, které rámují rozeklané pobřežní útesy a rozlehlá modř Černého moře, jsou prostě senzační. Jamky jsou dokonale vytvarovány do přirozeného uspořádání krajiny a jako jedno z nejdramatičtějších golfových hřišť na světě není divu, že patří opět mezi nejlepší golfová hřiště v Evropě.

Monte Rei Golf & Country Club v Portugalsku

Každá jamka na hřišti Monte Rei v Portugalsku je navržena tak, aby bez problémů zapadla do přírodního plátna krajiny a každá jamka byla stejně výjimečná jako ta další. Na 11 z 18 jamek se objevuje voda a důmyslně tvarované a vytvarované bunkry přispívají k působivé prezentaci tohoto golfového hřiště. Při návštěvě východního Algarve by toto 6.605 metrů dlouhé hřiště, které nabízí bezkonkurenční výhled na pohoří Serra do Caldeirão, mělo být na prvním místě vašeho seznamu.

Real Club Valderrama ve Španělsku

Světoznámé hřiště European Tour Real Club Valderrama je jedním z nejlepších projektů Roberta Trenta Jonese seniora. Golfové hřiště hostilo turnaj Andalucia Valderrama Masters i Ryder Cup v roce 1997 a jeho bezvadný stav je výzvou při každé hře. Nejvýraznější jamkou je 17. jamka, jejíž green se svažuje směrem ke smaragdovému jezeru, ale bunkry za greenem znamenají, že každý, kdo green přeletět, bude čelit jedné z nejtěžších ran přímo z bunkeru.

Carya Golf Club v Turecku

Na golfovém hřišti Carya v Turecku si můžete užívat golfu ve dne i v noci. Zdejších 18 jamek, které jsou součástí 5* resortu Regnum Carya, nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, při níž byly instalovány reflektory, takže si můžete zahrát golf v noci a za denního světla. Díky tomu se jedná o první plně osvětlené golfové hřiště v Evropě. Hřiště se nachází v tureckém Beleku a je inspirováno tradičními vřesovišti, podobnými těm v Surrey. Přestože bylo navrženo tak, aby prověřilo ty nejlepší golfisty, neznamená to, že není příjemnou zkouškou pro hráče s vyššími hendikepy a že na něj hned tak nezapomenete.

Circolo Golf Villa d'Este v Itálii

Villa d'Este v Itálii se klikatí mezi kaštany, jasany a borovicemi a nabízí golfistům malebnou výzvu s nádherným výhledem na jezero Montorfano na několika jamkách. Právě díky klikatému designu Petera Gannona ho golfisté považují za nejnáročnější a nejobtížnější jamky s parem 69 v celé Evropě.

West Cliffs Golf Links v Portugalsku

Přestože byl West Cliffs Golf Links otevřen teprve v červnu 2017, rychle se stal jedním z nejlepších golfových hřišť v Portugalsku a zařadil se tak k prestižnímu resortu Praia D'El Rey. Design Cynthie Dye je výjimečným dílem, které co nejméně narušuje přírodní terén a nabízí golfistům jamky, které jsou stejně jedinečné a pozoruhodné jako ty předchozí. Toto hřiště, které se táhne podél stříbrného pobřeží a vyznačuje se zvlněnými písečnými dunami a pobřežní vegetací, si opravdu musíte zahrát.

Lofoten Links Golf Club v Norsku

Lofoten Links je relativně nové golfové hřiště, které bylo otevřeno teprve v roce 2015, ale je naprosto úžasné. Hřiště se nachází na ostrově Gimsøya v Norsku a na několika jamkách se jako vodní překážka vyskytuje oceán a jako přírodní bunkry slouží písečné pláže. Je neuvěřitelné, že od konce května do konce července na Lofoten Links nikdy nezapadá slunce, což znamená, že zde můžete hrát 24 hodin denně. Od konce srpna do poloviny října zde navíc můžete zažít polární záři.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golfovou dovolenou?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na golfem, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 09/08/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 433

Spočítat pojištění