Golf Čertovo Břemeno

Golfové hřiště Čertovo břemeno, které se nachází ve městě Jistebnice v okrese Tábor, je výjimečné tím, že zde hlavním cílem návštěvy golfistů není vylepšit si handicap, ale zejména užít si jedinečný zážitek v nádherné přírodě Jistebnické vrchoviny na území zvaném Česká Sibiř. Výhodou tohoto 18ti jamkového hřiště také je, že si na něm kromě hry golfu můžete dopřát i kulinářský zážitek v místní restauraci a ubytovat se v krásném penzionu. Golf Čertovo Břemeno je svou atmosférou, celkovou hratelností i délkou otevřené pro každého. Hru si zde zamiluje jak začátečník, tak zkušený golfista.

Golf Čertovo břemeno bylo vybudované v letech 2000 až 2001 na základě projektu architekta Jiřího Veldena a od roku 2009 se zde hraje na 18 jamkách. Hřiště je díky své délce i celkové hratelnosti vhodné pro každého a jeho název je odvozený od legendy o čertu, který na tomto místě shodil obrovské balvany. A právě mohyly a zídky, které se na hřišti nacházejí, činí toto golfové hřiště jedinečným. 
 

Golf klub Čertovo Břemeno

Golfový klub Čertovo břemeno založil Jiří Němec. který do Aleniny Lhoty přichází se svou rodinou v 70. letech 20. století a postupně se pouští do zkrášlování nejen zakoupené chalupy, ve které dodnes žije, ale také do zvelebování okolní krajiny. Postupně z 9ti jamkové golfové hřiště buduje 18ti jamkové golfové hřiště za podpory svého syna Petra a architekta Stanislava Fialy. Spojení rodiny Němců a architekta Fialy dalo vzniknout unikátní architektuře v areálu a velmi intenzivně se propsalo do celkové rodinné atmosféry klubu. Klub umožňuje hrát golf i hráčům bez zelené karty a zastřešuje individuální i skupinovou výuku Five Star Golf Academy, v jejímž čele stojí oceňovaný golfový trenér Petr Němec, který se může pochlubit titulem "PGA Master Professional".

Restaurace Čertovo Břemeno v srdci resortu

Přímo v srdci resortu se nachází restaurace, která si vás získá nejen chutnými pokrmy, ale také nádherným výhledem na krajinu a prostornou terasou. V restauraci si můžete pochutnat na české i mezinárodní kuchyni založené na pečlivě vybraných surovinách, z nichž některé pocházejí od místních farmářů. Restaurace vás potěší také velkým výběrem kvalitních vín a destilátů. Pro děti je v restauraci k dispozici dětský koutek.

Ubytování v penzionu Čertovo břemeno

Chcete hrou golfu strávit hned několik dní? Ubytujte se v krásném penzionu Čertovo břemeno, který nabízí moderně zařízené dvojlůžkové a trojlůžkové pokoje a také čtyřlůžkové a šestilůžkové apartmány. Za dvoulůžkový pokoj zaplatíte od 1.800.- Kč za noc.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf na Čertovo Břemeno?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo do Čertova Břemena nebo jiné golfové hřiště v ČR, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 24/06/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 88

Spočítat pojištění