Golf Club Beroun

Ihned za stejnojmenným historickým městem ve Středních Čechách najdete první neveřejný golfový club Beroun v České republice. Zahrát si zde tak můžete pouze, pokud jste hostem některého z členů či sám do golf clubu Beroun patříte. Členství v Beroun Golf Clubu se však určitě vyplatí. 18ti jamkové mistrovské golfové hřiště, na kterém si můžete zahrát, měří 6 tisíc metrů a jeho design si vzal pod svá křídla kanadský architekt Les Furber. Svůj podpis na něm navíc zanechal velmi čitelný. Golfové hřiště v Berouně se vyznačuje například skvělou viditelností dopadových ploch. Golfisté si tak můžou vybrat, zda zvolí bezpečnější, ale delší cestu k jamce, či mají chuť zariskovat.

Golfový klub Beroun pro vyvolené

Abyste si mohli zahrát na golfovém hřišti Beroun Golf Clubu, musíte se stát členy exkluzivního klubu nebo přijít v doprovodu jednoho z nich. Zahrát si mohou také děti členů klubu. Golfové hřiště je jinak běžné veřejnosti nepřístupno.
Beroun Golf Club nabízí dvě varianty – roční členství, nebo trvalé členství. Výhoda obou dvou je, že dává přístup na hrací plochu nejen hostům členů, ale také jejich dětem až do 26 let. Po dovršení tohoto milníku budou mít navíc výhodnější cenu na nákup členství.

Restaurace a ubytování v okolí golfu Beroun

V moderním klubovém domě se nachází restaurace Golf Clubu Beroun, která slibuje nadstandardní servis a gurmánský zážitek. Občerstvit se tady mohou nejenom golfisté. Služby restaurace můžete využít také například při obchodním jednání nebo školení. Není však problém vyrazit sem na romantickou večeři ve dvou nebo si zarezervovat soukromý večírek.

Beroun je sice nedaleko od hlavního města, pokud ale nejste z Prahy nebo si jenom přejete strávit zde víkend, určitě vám přijde vhod ubytování v místním hotelu. Beroun Golf Club nabízí celkem sedm dvoulůžkových pokojů. Ze všech je krásný výhled na golfové hřiště, brdské lesy nebo město Beroun.

Další hotely se nachází přímo ve městě. Nejbližší je tříhvězdičkový rodinný Penzion Primus. Vhodný je především pro rodiny, protože na rozdíl od ubytování v Beroun Golf Clubu disponuje, mimo jiné, rodinným apartmánem, kde může přespat čtyřčlenná rodina. Bonusem je venkovní krytý bazén, snídaně obsahující také BIO potraviny z vlastní zahrádky a uzavřené parkoviště.

Turistika na Berounsku

V regionu se určitě nudit nebudete. Kromě golfu se můžete pokochat také tím, co nabízí okolí. Kromě několika rozhleden se v okolí nachází například také vápencové Koněpruské jeskyně, Jeskyně svatého Ivana nebo Důlní expozice Chrustenická šachta. Zajet se podívat můžete také na hrady Točník a Žebrák, hrad Karlštejn nebo zámek Hořovice. Necelých 10 kilometrů od golfového resortu se nachází sklárny Nižbor.

Hříchem byl samozřejmě bylo vynechat samotné historické město, podle kterého nese Beroun Golf Club jméno. Vznik města sahá až do 13. století a jeho hradební systém patří mezi ty nejzachovalejší v České republice vůbec. Beroun toho však nabízí ještě mnohem více.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 01/09/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 393

Spočítat pojištění