5 nejlepších golfových hřišť v Norsku

Chápeme, že když se řekne Norsko, nemusí se vaše první myšlenky nutně ubírat směrem ke golfu (pokud tedy nejste norský golfista!). My jsme tu však proto, abychom to snad změnili. Ačkoli tato země možná není golfovou meccou, Norsko má poměrně značný počet golfových hřišť - rozhodně v poměru k počtu obyvatel. Ukazuje se, že právě mezi touto populací je tento sport poměrně oblíbený a počet hřišť neustále roste. Skutečná přitažlivost však pramení z okolí - což vás možná v prvních myšlenkách rozhodně napadlo!

Kromě vynálezů kráječe na sýr a největšího počtu zimních olympijských medailí všech dob; skandinávský národ také poskytuje jedny z mála golfových hřišť na světě, na kterých je možné hrát 24 hodin denně. Je to samozřejmě jen sezónní záležitost, ale při dobře načasovaném výletu na sever Evropy můžete na hřišti strávit neomezený počet hodin (pokud se vám podaří zůstat vzhůru). Nejvíce golfových hřišť najdete v Oslu a jeho okolí a v blízkosti dalších větších měst, jako jsou Bergen, Stavanger a Trondheim

Pokud je na hřištích dostatek místa, hráči s green fee budou bez problémů přijati. Pokud tedy uvažujete o tom, že si do Norska vezmete hole, nebojte se - najdete zde několik dobře udržovaných golfových hřišť obklopených nádhernou krajinou. Zálibu v tomto sportu má samozřejmě i jeho soused Švédsko a výlety mezi oběma zeměmi nejsou ničím neobvyklým. S ohledem na to všechno jsme sestavili užší seznam pěti nejlepších golfových hřišť v Norsku.

5) Elverum Golf Club

Golf Club Elverum se nachází ve Starmoenu (vedle letiště Stramoen, které je určeno pouze pro malá letadla), kousek od Elverumu. Golfové hřiště bylo otevřeno v roce 1987 a prvních devět jamek bylo dokončeno na podzim roku 1988. Kompletní osmnáctijamkové golfové hřiště bylo dokončeno v září 1991. Toto lesní hřiště měří od zadního odpaliště 6315 metrů a má par 72. Hřiště je poměrně zvlněné, takže rovné fairwaye a greeny se zde vyskytují jen velmi zřídka. Greeny jsou velmi dobře udržované, stejně jako vynikající fairwaye. Hřiště je přátelské špatné rány lze zahrát prakticky vždy. 

4) Norsjø Golfpark

Norsjø Golfpark je jedním ze 7 golfových hřišť v jihovýchodním regionu Telemark. Je nádherně umístěno u jezera Norsjø, které je také součástí Telemarského kanálu. Jeho náročné 18ti jamkové hřiště nabízí další 6ti jamkové tréninkové hřiště pro ty, kteří si chtějí rychle vyzkoušet své schopnosti. Samotné golfové hřiště Norsjø Golfpark může být díky otevřeným fairwayím a několika náročným greenům náročné pro golfisty všech úrovní. Kromě toho se vám při cestě kolem krásného jezera a lesa naskytne z každé jamky úžasný výhled. 

3) Trysilfjellet Golf

Golfové hřiště Trysilfjellet se nachází v Hedmarku na úpatí hory Trysilfjellet. Jedná se o skutečně malebné místo. V nabídce jsou dvě 18ti jamková golfové hřiště (par-72), obě se zajímavým designem, rozmanitými jamkami a úzkými fairwayemi. Tréninkové zázemí je bezkonkurenční a zahrnuje vše potřebné od masivního driving range a putting greenu až po chippingovou plochu a cvičné bunkery. Nově postavená klubovna doplňuje vynikající zázemí a upevňuje místo Trysilfjellet v naší top 5!

2) Valdres Golf

Valdres Golf je přírodní klenot golfového hřiště, které se nachází dole u Aurdalsvannetu v obci Vestringsbygda, 12 km od Fagernes. Jedná se o jediné golfové hřiště ve Valdres a za dalšími hřišti musíte buď daleko na jih, nebo do sousedních údolí. Hřiště navrhl architekt Jeremy Turner a bylo otevřeno v roce 2003.

1) Stiklestad Golfklub

Hřiště Stiklestad Golfklubb má vysoké hodnocení, což z něj činí top golfové hřiště v Norsku na našem seznamu. Nachází se vedle Trones Eye v severní části středního Norska. Většina pozemků v okolí golfového hřiště slouží jako turistická a rekreační oblast. Kdysi to bylo důležité mocenské centrum v době Vikingů a při pohybu hráčů po hřišti je zde k vidění několik velkých pohřebních mohyl. Hřiště bylo několikrát označeno za jedno z nejlepších golfových hřišť v Norsku a v roce 2016 dokonce získalo titul Skandinávie. Nádherný výhled na Trondheimský fjord, historické prostředí a samozřejmě špičková kvalita golfu znamenají, že Stiklestad Golfklub je na vrcholu našeho užšího výběru! 

Cesta za golfem do Norska

Tak tady to máte. Ačkoli to není příliš dlouhý seznam, měl by vám pro začátek stačit. Je zřejmé, že toto je jen špička ledovce a že Norsko může nabídnout spoustu dalších zajímavých míst, pokud jde o golfová hřiště, historii, přírodu a další. Nezapomeňte si sjednat naše pojištění než vyrazíte a také se podívat na stránky VisitNorway.com, kde najdete další informace o golfu v Norsku. Šťastnou cestu za golfem přejeme!

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 12/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 592

Spočítat pojištění