5 nejlepších golfových hřišť v Holandsku

Opusťte kanály a vydejte se do kluboven na nejlepších golfových hřištích v Holandsku. Přibalte si do bagu oranžové míčky a vydejte se na tato špičková kontinentální golfová hřiště, abyste nasáli tu pravou atmosféru golfu v Holandsku.

Utrecht de Pan

Tento klenot z konce 19. století najdete jen pár minut od univerzitního města Utrecht. Hustý les a klikaté kopce, které rámují jamky, mohou na první pohled působit nepříjemně, ale rychle zjistíte, že po renovaci Harryho Colta je zde radost hrát. Dávejte pozor na divoké jeleny potulující se po golfovém areálu a užijte si rovnováhu mezi neuvěřitelným soukromím a zároveň těsnou blízkostí mezi jamkami - na tomto golfovém hřišti Utrecht de Pan světové úrovně nejsou potřeba buggy. Očekávejte, že se Utrecht de Pan objeví v žebříčcích nejlepších golfových hřišť na světě, a to z dobrého důvodu.

Royal Hague Golf Club

Toto golfové hřiště v Haagu bylo založeno v roce 1893 a je tak nejstarším hřištěm v Holandsku. Očekávejte golf ve velkém měřítku, protože historické fairwaye mají jen málo umělých konstrukcí a táhnou se dál než mnohé jiné. Hřiště je plné agresivních greenů, na které by se většina neodvážila míček spustit, a pyšní se tím, že svým členům nabízí skutečnou výzvu. Drahé green fee není vzhledem k formální a působivé klubovně vůbec překvapivé.

Golfové hřiště Eindhovensche

Golfové hřiště Eindhovensche je dalším dílem Harryho Colta. Zakladatel holící společnosti Phillips se spojil s anglickým architektem poté, co koupil pozemek u Eindhovenu připravený pro přestavbu hřiště. Šestnáctá jamka byla kdysi obnovena poté, co ji německá a následně spojenecká vojska srovnala se zemí a sedmnáctou jamku využila jako ranvej. Dnes nemůže být výhled o moc jiný, protože 16. jamka má výhled na uklidňující jezero u klubovnu.

Kennemer Golf & Country Club

Kennemer je linksové golfové hřiště plné kouzla staré školy s mnoha zvlněnými svahy a vyvýšenými greeny. Nachází se na západním pobřeží Holandska a kousek od Amsterdamu. Jeho 27 jamek nabízí rychlé a pevné povrchy, na kterých se míčky kutálejí a kutálejí. Třetí devítka byla otevřena v roce 1985 a je posledním dílem architekta Franka Penninka a nabízí zcela jinou výzvu než ostatní golfová hřiště Harryho Colta. Klubovna s doškovou střechou má bohatou historii a je příjemným útočištěm po dni stráveném na charakteristických dunách v Kennemeru.

Hilversumsche Golf Club

Pokud jste o tomto golfovém hřišti již slyšeli, může to být proto, že od roku 1910 hostilo 30x Dutch Open. Hřiště je snadno dostupné z Amsterdamu veřejnou dopravou nebo autem a leží několik kilometrů za městem Hilversum. Očekávejte vřesovištní atmosféru, protože fairwaye obklopuje vřes, stromy a svahy. Driving na celém hřišti je obzvláště těsný a kopcovitý terén nabízí zkušeným golfistům příjemnou výzvu. Další klasika Harryho Colta.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golfovou dovolenou do Holandska?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na golfem, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 13/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 428

Spočítat pojištění