Golf Resort Karlštejn

Jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších golfových hřišť v České republice se nachází nedaleko středověkého hradu Karlštejn, podle kterého byl golf resort Karlštejn pojmenován. Golfisté si zde mohou vychutnat výhled na kopcovitou, zalesněnou krajinu a vápencové skály. Klidná lokalita je ideální odpočinek od života ve městě, z Prahy sem však dojedete už za 40 minut. Jenom v roce 2019 navštívilo golf resort Karlštejn 20 000 návštěvníků.

Golfové hřiště na Karlštejně má 27 jamek a zahrát si na něm mohou i hráči, kteří mají rádi výzvy. Čekají na ně hluboké rokle, vodní nádrže, pískové překážky a vysoké stromy po obouch stranách fairwaye. Architekti se při stavbě řídili heslem „Snadné bogey, ale obtížné birdie“, proto se zde můžou potkat hráči s velmi rozdílnými handicapy.

Jaké zajímavosti golfové hřiště Karlštejn nabízí?

Golfový resort Karlštejn není pouze pro dospělé. Akademie pro děti je rozdělena do tří věkových kategorií. Do Mládežnického klubu se mohou přihlásit děti ve věku 12 až 18 let, dětský klub je pro děti ve věku 5 až 12 let a pro ty úplně nejmenší je tu přípravka Kids Klub.

Hřiště na Karlstejně také nabízí tři cvičné plochy, jednu na trénování odpalů a dvě na trénování puttů. Driving range má otevřené i kryté odpaliště až pro 50 hráčů. Celkem měří 270 metrů a na každém 50. metru je značení pro lepší orientaci. Ve vzdálenosti 50 metrů jsou pak dva záchytné terče (Bulls Eyes). U prvního a desátého odpaliště jsou putting Green a chipping Green, kde si mohou návštěvníci natrénovat poslední úder míčku do jamky.

Co se týká profesionálů, dosavadní rekord hřiště drží Švéd Patrik Sjöland, který ho dokázal v roce 1997 zdolat za pomoci pouhých 61 ran v druhém kole turnaje Chemapol Trophy.

Ubytování v okolí golfu Karlštejn

Pokud se rozhodnete zůstat přes noc, nachází se v okolí golf resortu Karlštejn několik hotelů a penzionů. Samotný golfový resort ubytování nenabízí, místo toho ale můžete zavítat například do luxusního čtyřhvězdičkového hotelu Romantický Mlýn Karlštejn určený především pro páry. Najdete ho poblíž golfového resortu u řeky Berounky.

Alternativou na ubytování je Penzion Karlštejn s dlouholetou tradicí a vlastní restaurací, která se specializuje na českou kuchyni. Penzion je vhodný pro rodiny s dětmi, najdete ho také v blízkosti řeky.

Třetí možností ubytování je Hotel Karlštejn Vinice s kavárnou a pěknou letní zahrádkou. Hotel najdete na druhé straně řeky a ze všech zmíněných je hradu Karlštejn nejblíže. Kromě vyhřívaného bazénu je návštěvníkům také k dispozici půjčovna kol, parkoviště zdarma a infocentrum.

Objevte krásy přírody v okolí Karlštejna

Pokud si budete chtít po golfu užít dalších aktivit, nemusíte chodit daleko. Přímo v samotném resortu najdete fitness studio, které se zaměřuje na cvičení speciálně pro golfisty. Až opustíte stroje, můžete zavítat do finské sauny, která má řadu léčivých efektů, a případně také do místní restaurace.

V případě, že holdujete turistice nebo cyklistice, jste na správném místě. Nedaleko golfového areálu je několik turistických a cyklistických tras, které vám ukážou krásy místní přírody. Nedaleko resortu se rozpíná přírodní rezervace Koda, kde si můžete prohlédnout Kodské kaskády a Jeskyni Koda. Na druhé straně Berounky - severozápadně od Karlštejnu - jsou pak Bubovické vodopády.

Kromě toho se nabízí také vyrazit za památkami. Můžete se například vydat po Naučné stezce Karlštejn, navštívit Muzeum lehkého opevnění nebo zavítat na samotný zlatý hřeb v podobě hradu Karlštejn.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 30/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 586

Spočítat pojištění