Nejlepší golfová hřiště v Německu

Německo leží v srdci Evropy a sousedí s dalšími devíti zeměmi. Díky své poloze může Německo nabídnout golf na mnoha skvělých golfových hřištích a výjimečných místech. Německo je jednou z největších golfových zemí v Evropě s více než 700 golfovými kluby a více než 600 000 golfisty. Z celkového počtu golfistů je zhruba 57 % mužů, 35 % žen a 8 % juniorů. Německo dosáhlo vysokých čísel díky výjimečným oborovým organizacím podporujícím golf v Německu, které se neustále snaží golfový byznys zlepšovat. Golf je v Německu jedním z nejrychleji rostoucích sportů, je však třeba vzít v úvahu mírný pokles tempa růstu v posledním desetiletí. Růst účasti hráčů se neustále zvyšuje, ale tempo růstu se v průběhu let mírně snižuje.

Profesionální golfisté jako Bernhard Langer a Martin Kaymer zapsali Německo na mapu uznávaných golfových zemí. Martin Kaymer právě vyhrál svůj druhý letošní turnaj kategorie major, což je pro rozvoj golfu v Německu povzbuzující příležitost.

10 nejlépe hodnocených hřišť golfisty

Vzhledem ke své velikosti a navzdory tomu, že Německo produkuje vynikající golfové talenty, nemá sice golf takovou pověst jako jiné evropské země, ale i tak je zde spousta velmi dobrých golfových hřišť. Pojďme se na ně podívat.

GOLF- UND LAND-CLUB KÖLN E.V.

Golfové hřiště GOLF- UND LAND-CLUB KÖLN E.V. na místě snů: Bernhard von Limburger, pravděpodobně nejslavnější německý architekt golfových hřišť, vytvořil uprostřed lesů v Refrathu vzrušující 18ti jamkové hřiště. Občas do požadované herní linie vystupují řady stromů nebo solitéry jako strategický prvek. Vodní překážky na vybraných jamkách mají formující vliv na hru. Navzdory vysokým nárokům však mohou golfisté všech úrovní očekávat na mírně zvlněném terénu poctivou hru. 

GOLF CLUB ST. LEON-ROT

Klub GOLF CLUB ST. LEON-ROT byl založen v roce 1996 a má dvě 18ti jamková mistrovská hřiště, 9ti jamkové krátké hřiště a 5ti jamkové bambini hřiště. Oba kurzy, St. Leon a Rot, získaly několik ocenění v odborném tisku. Například mistrovské hřiště Rot získalo až do roku 2010 desetkrát za sebou prestižní ocenění Golf Journal Travel Award jako "Nejoblíbenější golfové hřiště v Německu". Od roku 2011 tuto cenu získává Platz St. Leon. Kromě toho jsou k dispozici velkorysé a kvalitní tréninkové plochy s oboustranným driving range, inovativní video tréninkové centrum, různé pitching, chipping a putting greeny a Allianz Golf Arena - Indoor Short Game Center of Excellence. Od dubna 2012 je golfový klub St. Leon-Rot jednou z "destinací European Tour".

HAMBURGER GOLFCLUB E.V. FALKENSTEIN

Rozmanitost krajiny dodává hřišti HAMBURGER GOLFCLUB E.V. FALKENSTEIN osobitý charakter. Půvabná parková krajina s mnoha vřesovišti, zasazená do chráněné krajinné oblasti, dělá ze hry na tomto hřišti mimořádný požitek. Díky nejvyšším standardům kvality a sportovního chování se Falkenstein stal golfovým hřištěm nejvyšší úrovně, které přesahuje hranice Evropy. Od roku 1931 se ve Falkensteinu pravidelně konají špičková národní a mezinárodní mistrovství.

ACHENTAL GOLF

Prostor pro výzvy. Krásně udržované golfové hřiště Das Achental má velkorysé greeny a odpaliště, zajímavé fairwaye a široká jezera, navíc Dům na půli cesty s terasou u jezera a samozřejmě nádherný výhled na hory a překrásnou krajinu.

WINSTONGOLF

Zažijte jedinečnou golfovou krajinu se 3 prvotřídními hřišti WINSTONGOLF, perfektními podmínkami pro vaši hru a užijte si především jednu věc: klid na hřišti a skutečnost, že si můžete vychutnat hřiště z odpaliště, které vám nejlépe vyhovuje.  "Po hře na WINSTON golfu si ho budete chtít zahrát znovu a znovu". To slýcháme často a je to přesně to, co jsme si představovali. Celou naši vášeň pro golf jsme vložili do tohoto jedinečného resortu - abyste si ho mohli užívat od prvního okamžiku. Objevte dvě z nejlepších golfových hřišť v Německu a také naše oblíbené cvičné hřiště - zasazené do divoké a romantické meklenburské přírody. Zažijte atraktivní aranžmá plné relaxace, mimořádné akce plné vzrušení a těšte se na vřelý tým se smyslem pro něco výjimečného.

ROTTALER GOLFCLUB

GOLF CLUB GUT LÄRCHENHOF

Golfový klub Gut Lärchenhof, který se nachází v blízkosti finančních center Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu, splňuje nejvyšší mezinárodní standardy. Rozmanité, náročné, ale především férové golfové hřiště, zasazené do krásného prostředí, navrhl nejúspěšnější golfista všech dob a proslulý architekt golfových hřišť Jack Nicklaus. Členové a návštěvníci si mohou vychutnat také oceňovanou kuchyni, stylovou klubovnu a vynikající tréninkové zázemí.

FRANKFURTER GOLF CLUB E.V.

Frankfurtský golfový klub je jedním z nejstarších golfových klubů v Německu, byl založen v roce 1913. Fairwaye 18 ti jamkového parkového hřiště, které zde ve frankfurtském městském lese navrhl Harry S. Colt, lemují impozantní stromy. Svůj sportovní domov zde dnes má přibližně 1 400 členů. Žádné jiné velké německé město nemá plnohodnotné golfové hřiště, na které se dostanete za pouhých deset minut z hlavního nádraží a centra města. Osmnáctijamkové kolo s výhledem z přírodní oázy našeho mistrovského hřiště na výrazné frankfurtské panorama je trvalým zážitkem pro každého golfistu!

HARDENBERG GOLFRESORT

Golf Resort Hardenberg je již mnoho let oblíbeným cílem golfistů z celé Evropy. Ať už si chcete jen zahrát na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v Německu s přáteli nebo obchodními partnery, nebo se zúčastnit golfového turnaje pořádaného speciálně pro vás - máme různé nabídky speciálně pro skupiny a rádi vám také vytvoříme program na míru vašim individuálním přáním.
 

SPORT- & GOLF-RESORT GUT WISSMANNSHOF

Hřiště SPORT- & GOLF-RESORT GUT WISSMANNSHOF se vyznačuje volitelnou hrou na jamkách. Umožňuje dosáhnout úspěchu hráčům všech úrovní. Puttování se na velkých a silně zvlněných greenech stává skutečnou zkouškou. Hřiště kombinuje nejmodernější design golfového hřiště s rozmanitým uspořádáním. Každá jamka je osobitá a do nejmenších detailů pečlivě začleněná do krajiny.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 28/07/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 982

Spočítat pojištění