Prague City Golf Zbraslav

Golfová hřiště ČR
K Radotínu 15, 156 00 Praha 5 - Zbraslav  

Prague City Golf Zbraslav je golfové hřiště, které bylo slavnostně otevřeno jako první mistrovská osmnáctka na území hlavního města už v roce 2010. Design golfového hřiště ve Zbraslavi byl inspirován skotskými a irskými linksovými hřišti. Prvních devět jamek Prague City Golf Zbraslav je rovinatých bez velkých vodních překážek, druhá devítka hřiště je však kratší a techničtější, kde voda hraje důležitou roli. Charakteristickými prvky golfového hřiště Zbraslav jsou jak červené písky, tak zejména rozlehlé členité greeny. 

Zbraslavský golfový resort je jediným hřištěm v Praze, které hostí jeden z turnajů evropské profesionální tour. Od roku 2017 je pravidelným hostitelem European Challenge Tour.

Co byste měli vědět o Prague City Golf Zbraslav

Mezi designéry, kteří se na návrhu a výstavbě golfového hřiště Zbraslav podíleli byl také německý golfový profesionál s českými kořeny Alex Čejka a zkušený britský architekt Jeremy Ford, který pracoval na výstavbě mnoha golfových hřišť v Evropě i USA. Nápady Alexe a Jeremyho byly přetvořeny do reality Mickem McShaneem – skotským shaperem přezdívaným „Leonardo da Vinci s bagrem“. O dokonalý dojem ze hřiště a jeho špičkovou kvalitu, se od roku 2014 společně s týmem Prague City Golf starají profesionálové ze společnosti Engelmann CZ, kteří jsou zárukou obojího.

Mezi speciality golfového hřiště Prague City Golf Zbraslav patří mimo jiné „spill offs“, uměle vytvořené násypy, „sandy wastes“ s červeným pískem a klasické „hrncovité bunkry“ typické pro linksová hřiště.

Pozornosti golfistů určitě neunikne jedinečný 18 jamkový putting green s názvem „Himaláje“, rozkládající se na rozloze necelých 5 000 m2. Inspirací pro jeho vznik bylo slavné „Dámské puttingové hřiště v St. Andrews“. Samotný green je opravdovým klenotem resortu. Díky citlivé rekonstrukci 200 let staré D2 usedlosti byl vytvořen unikátní prostor jak pro členskou klubovnu, tak i pro stylovou restauraci, která zahrnuje také venkovní terasu s výhledem na green jamky č. 18.

Golfová akademie golf Zbraslav

V Prague City Golf Academy je naším cílem pomáhat golfistům všech věkových a výkonnostních kategorií posunout se o krok blíže svým osobním cílům. Zakládáme na osobním přístupu, neboť jen tak mohou naši svěřenci maximálně využívat svůj potenciál. Trénujte mezi nejlepšími a dostaňte svou hru na další level – staňte se součástí Prague City Golf Academy!

Členství v golfovém klubu Prague City Golf

Chcete se stát členem zbraslavské golfové rodiny Prague City Golf Club? Můžete tak získat nejlepší podmínky pro hru na Zbraslavi, zajímavé členské nabídky nebo také šanci zabojovat o titul mistra klubu ve hře rány nebo v klubové jamkovce na Zbraslavi. Na golfu ve Zbraslavi můžete hrát, trénovat a bavit se společně s našimi nejlepšími hráči - Ondrou Lieserem, Sárou Kouskovou, Standou Matušem, Šimonem Zachem a dalšími! Hřiště nabízí 2 roční členství basic a play. Záleží pouze na vás, které si pro svůj golf vyberete.

Restaurace na golfu Zbraslav

Prague City Golf Restaurant by Gourmet Pauza najdete v krásném prostředí na okraji Prahy, přímo v rámci golfového resortu na Zbraslavi. Neotřelé menu i výjimečnou atmosféru nabízíme jak golfistům, tak rovněž všem, kteří zatouží po příjemném posezení v designovém prostředí s dobrým jídlem a pitím. Prague City Golf Restaurant s novým týmem Gourmet Pauza, který je připraven splnit přísná měřítka všech hostů. Skvělé snídaně, lehké obědy, ale i poctivý gastronomický zážitek. Těšíme se, že si v nové sezóně dokážete vychutnat pestré menu, které bude připraveno jak v restauraci, tak v Halfway House.

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem na Zbraslav

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Prague City Golf Zbraslav, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

K Radotínu 15,

156 00 Praha 5 - Zbraslav

 

Spočítat pojištění