Prague City Golf Club Zbraslav

Prague City Golf Club Zbraslav, který se nachází v městské části Prahy – Zbraslav, byl otevřen v roce 2009 a stal se první mistrovskou osmnáctkou na území Prahy. Golfové hřiště Prague City Zbraslav, které je v současnosti centrem pražského golfu, je stvořeno nejen pro profesionální turnaje nejvyšší úrovně, ale přijdou si na něm na své i rekreační hráči. Délka golfového hřiště na Zbraslavi z černých mistrovských odpališť čítá délku 6278 metrů a pro rekreační hráče se jedná o délku 5492 metrů ze žlutých odlapišť.  Zajímavostí je, že je toto oblíbené 18 jamkové golfové hřiště domácím resortem nejlepšího českého profesionálního golfisty Stanislava Matuše a že se jedná o hostitelské golfové hřiště European Challenge Tour

Spill offs: Specialita Prague City Golf Clubu

Golfové hřiště na Zbraslavi, které spoludesignoval Alex Čejka, našlo svou inspiraci ve skotských a irských linksových hřištích. Prvních devět jamek je rovinatých, dalších devět jamek však charakterizují vodní plochy. Golfové řiště Prague City Zbraslav je také známé rozsáhlými členitými greeny a červenými písky, ze kterých lze též hrát bezstrestně. 

Specialitou hřiště jsou takzvané spill offs, tedy uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů. Velké oblibě se těší také jamka číslo dvanáct, která nabízí mnoho různých variant hry a je jako stvořená pro golfisty, kteří umí tvarovat své rány. Na levé straně se totiž nachází jezírko a v dálce protínají fervej bílé linky pískových bunkrů

Prague City Golf Academy

Nedílnou součástí golf klubu Zbraslav je Prague City Golf Academy. Pro tréninky na této golfové akademii je k dispozici mistrovské osmnáctijamkové hřiště i největší tréninkové plochy v České republice včetně putting greenu o rozloze 5000 m2 nebo unikátní 19. cvičné jamky. Tréninky v Prague City Golf Club ve Zbraslavi jsou uzpůsobené začátečníkům i pokročilým golfistům a také dětem. Další možností jsou golfové programy pro firmy.

Prague City Golf Restaurant

Restaurace City Golf Restaurant se nachází přímo v golfovém areálu ve Zbraslavi. V této restauraci s otevřenou kuchyní a prostornou terasou s barem s výhledem na green osmnácté jamky si můžete pochutnat na výtečných jídlech. Suroviny pocházejí od lokálních dodavatelů, těstoviny restauraci dodává například domácí manufaktura Pasta Fresca, maso řeznictví u Dolejších a dezerty Malá Pekárna Nadi Polreichové. Restaurace Prague City Golf Zbraslav Restaurant nabízí jak stále menu tak i denní/speciální menu.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 28/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 1330

Spočítat pojištění