Máte své členství v golfovém klubu pojištěno?

Každý golfový klub (ať už skutečný nebo virtuální), jehož jste členem, si od vás vybírá roční poplatek ve formě členství. Může to být udržovací poplatek, jednorázové členství, opakované členství. Jedná se o poplatek, který v sobě zahrnuje většinou volné hry v golfovém resortu, kde členství platíte a poplatek, který odvádí golfový resort za vás České golfové federaci (ČGF).

Málokdo ví, že si členský poplatek může pojistit!

Roční členské příspěvky v golfovém klubu jsou každoročním opakovaným výdajem, který musíte zaplatit. Každý golfový klub má většinou více balíčku členství, které si můžete zakoupit. Může se tak jednat o poplatek 3.000.- Kč, 8.000.- Kč, 20.000.- Kč, ale i 50.000.- Kč za celou golfovou sezónu. Co se však stane s penězi, které jste za členství a neomezenou hru na golfovém hřišti již zaplatili a nemůžete ze zdravotních důvodů hrát?

Pokud si na začátku sezóny například vykloubíte rameno, poškodíte záda nebo onemocníte-li a doktor vám v tom lepším případě doporučí klid a nehrát po dobu několika měsíců, vrátí vám klub nevyužité peníze, které máte na celou golfovou sezónu zaplaceny? Logicky se jedná o profit golfového hřiště a peníze si samozřejmě nechá! Proč tedy zbytečně riskovat?

Náhrada členství v golfovém klubu řeší pojištění GolfPlan

Proto jsme již do základního pojištění "nejlevnějšího pojištění" toto pojistné riziko zahrnuli. Pojištěny jsou tedy vaše náklady na roční členský příspěvek s poplatky klubu až do výše 30.000 Kč, pokud nebudete schopni hrát následkem zranění nebo nemoci

Každý z nás upřednostňuje dobré vztahy a hladké řešení problémů. Ohleduplnost a zodpovědnost patří mezi standardní formu chování všech golfistů, kterou silně podporujeme a proto budeme vždy doporučovat, aby minimálně základní pojištění měl uzavřené každý golfista.

Autor článku

Daniela Grundel
Daniela Grundel
Chief Sales Officer

Vydáno: 11/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 4134

Spočítat pojištění