Golf Green Resort Hrubá Borša

Golfová hřiště SK
Golfová 592/61, 900 50, Hrubá Borša Slovenská republika

Golf Resort Green Resort Hrubá Borša s 27 jamkami se nachází v obci Velká Borša nedaleko Sence. Právě v tomto areálu vás golf jako krásná hra nejen osloví, ale i chytne za srdce. V současné době je k dispozici 18-ti jamkové mistrovské hřiště (par 72) + 9ti-jamkové veřejné hřiště (PAR 28). Osmnáctijamkové mistrovské hřiště v Green Resortu Hrubá Borša bylo otevřeno od 10. srpna 2014.

Většina golfového hřiště v Hrubé Borše se rozkládá na typické jihoslovenské rovině. Fairwaye jsou však krásně tvarované do zajímavých obrazců, které jsou přerušovány bunkry nebo vodními hladinami. Nejnovější vzhled fairwayí a greenů dodal mezinárodně uznávaný shaper - Angličan Chris Horn. Půvab a šarm golfového hřiště Golf Green Resort Hrubá Borša dodává lužní les, uprostřed kterého se nachází osm jamek, zcela nebo částečně začleněných do hřiště, s nápadnými převážně listnatými stromy. Totéž platí pro vodu. Jezera se dotýkají poloviny z osmnácti fairwayí, včetně ostrovního greenu na jamce 16.

Hřiště je "fair play" s minimem vysokých rafů. Hráči golfu nejsou penalizováni za dobrou hru. Se svou celkovou délkou 6661 m a množstvím přírodních překážek vytváří golfové hřiště příznivé podmínky pro zajímavou i náročnou hru pro zkušené hráče. S dokonalým designem fairwayí kontrastuje velké množství bunkerů s bílým pískem. Některé z nich se velkolepě táhnou do jezer a vytvářejí dojem pláže. Zajímavé jsou také odpadní bunkry (velké písečné plochy) na jamkách 3, 4, 15 a 17, které působí dojmem severoamerické pouště.

Záměrem je dát příležitost dobrým hráčům i začátečníkům, aby si hru v Green Resortu Hrubá Borša dokonale užili. Hráči mohou využít také 9jamkové veřejné hřiště (PAR 28) public, které je pro množství přírodních a modelovaných nástrah velkou výzvou pro začátečníky i pokročilé hráče (971 m ze žlutých a 779 červených odpališť). K tréninku a cvičení můžete využít také krytý osvětlený driving range, putting green o rozloze 800 m2 a chippingovou plochu o rozloze 2500 m2 a cvičný bunker.

Architekt Martin Munka ve spolupráci s Dávidem Záleským navrhl golfové hřiště tak, aby bylo přehledná, s čitelnými a viditelnými překážkami. Záměrem návrhu bylo, aby si hru na hřišti užili golfisté všech úrovní.

První, čeho si golfisté na prvním odpališti všimnou, jsou příjemně široké fairwaye. Dopadové zóny jsou široké 70-80 m po vzoru amerických hřišť. To ocení i méně zkušení hráči. Celková délka hřiště je však 6 691 m z černých odpališť, 6 254 m z bílých odpališť, 5 711 m ze žlutých odpališť, 5 269 m z modrých odpališť a 4 677 m z červených odpališť, což znamená, že je připraveno i pro hru profesionálů a pořádání prestižních a mistrovských soutěží. Dámy, k nimž byl architekt obzvláště laskavý, budou také potěšeny, protože jejich odpaliště jsou ve většině případů daleko před pánskými a navíc před vodou.

Okolí Golf Resortu Hrubá Borša

V blízkém okolí se nachází Muzeum včelařství v Králové u Sence, aquaparky u Slunečních jezer v Senci nebo v Galantě, vodní mlýn v Jelce, Tomášově a Kolárově. Kvalitní vína Malokarpatské vinařské stezky můžete ochutnat v Modře nebo Pezinku. Projížďky na koních najdete v jezdeckém areálu ve Velké Borši a Černé Vodě. Tygr sibiřský se chová v obci Kostolná Ves pri Dunaji. Hlavní město Slovenska - Bratislava, plné historických a kulturních památek s bohatým programem akcí po celý rok, je vzdáleno 38 km.

Golfový club Hrubá Borša

Golfový klub Borša byl založen 27. prosince 2007 a v roce 2009 byl přijat za přidruženého člena Slovenské golfové asociace (SKGA). V lednu 2010 byla přijata za řádného člena SKGA.

První významnou událostí v dění golfového klubu Borša byly dny 18. a 19. června 2010, kdy se konalo slavnostní otevření golfového areálu GREEN RESORT. Mezi pozvanými byli lidé z golfového prostředí, ale i obyvatelé obce Hrubá Borša a široká veřejnost.

Další významnou událostí bylo otevření 9-ti jamkového mistrovského hřiště /PAR 36/ v sobotu 29. června 2013, kdy se konal turnaj Opening VIP Green Resort, který oficiálně otevřel nové 3 jamky ke stávajícím 6 jamkám 18ti-jamkového mistrovského hřiště. Celé letovisko bylo při této příležitosti pro veřejnost uzavřeno. Byl zvolen systém hry Texas Pairs Scramble a hrálo se jedno kolo s postupným startem od 10:00. Slavnostní odpálení provedl Milan Lasica, který přijel se svou manželkou Magdou Vášáryovou. Během turnaje vytvořil tento manželský pár také herní dvojici. Na kurtu pak pokračovali ve společném flightu s prezidentem klubu Jozefem Munkem a Miroslavem Marinčákem. Pozvání na turnaj přijali i další významní hosté, kteří si oblíbili golf, například velvyslanec Tchaj-wanu na Slovensku David Nan-Yang Lee s manželkou, poslanec Juraj Droba, televizní moderátorka Dagmar Dianová, tenista Karol Kučera, herci Peter Sklár a Peter Batthyány, podnikatel Fedor Flašík a profesionální golf reprezentovala Zuzana Kamasová.

A třetí nejdůležitější událostí bylo oficiální otevření mistrovského 18ti- jamkového hřiště Hrubá Borša. V sobotu 9. srpna 2014 se konal první turnaj VIP Green Resort. Celý areál byl při této příležitosti pro veřejnost uzavřen. Byl zvolen systém hry Texas Pairs Scramble, hrálo se na 18 jamek s postupným startem z jamek 1 a 10 od 10:00 hodin. Slavnostní odpaliště zahrál stejně jako při loňském otevření devítijamkového hřiště pan Milan Lasica a druhé slavnostní odpaliště zahrál pan Stanislav Pros, majitel Prosper Golf Resortu Čeladná, který na tuto akci přijel s manželkou Olgou. Pozvání na turnaj přijaly i další významné osobnosti z umělecké a podnikatelské sféry, například herec a politik Milan Kňažko, poslanec Juraj Droba, televizní moderátorka Dagmar Dianová, herci Peter Sklár, Peter Batthyány a Martin Mňahončák, profesionální golf reprezentovala Zuzana Kamasová a mnoho dalších.

Jak to na Hrubé Borše vypadá?

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem do Green Resortu Hrubá Borša

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Golf Green Resortu Hrubá Borša, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

Golfová 592/61,

900 50, Hrubá Borša

Slovenská republika

Spočítat pojištění