Fontana Golf & Country Club

Golfová hřiště Rakousko
Fontana Allee 1, 2522 Oberwaltersdorf bei Baden, Rakousko 

Jižně od Vídně, na okraji lázeňského města Baden, se nachází prestižní golfový klub Fontana Golf & Country Club. Osmnáctijamkové hřiště navržené Dougem Carrickem a Hansem Erhardtem bylo otevřeno pro hru v roce 1996 a nachází se v srdci luxusní rezidenční zástavby v americkém stylu.

Rezidenční golfové hřiště netlačí na pilu každému, ale toto patří k nejlepším na světě díky miliardám Franka Stronacha (Stronach je rakousko-kanadský podnikatel a zakladatel společnosti Magna International, který také objednal, Carrickem navržené hřiště v Kanadě). Uměle vytvořené 20ti hektarové jezero přináší na závěrečné jamky spoustu dramatických momentů a dokonce zde vytvořili písečnou pláž s palmami. Jistě vás potěší, že toto nebezpečí přichází na řadu pouze pro členy plaveckého klubu Fontana!

Země se pro designéry golfového hřiště Fontana jistě pohnula, zvláště když měli po vyhloubení jezer tolik volné půdy. Ta byla samozřejmě použita k vytvoření umělého tvarování, ale toho bylo dosaženo s maximálním vkusem.

Klíč ke skvělému golfovému výsledku na Fontaně

Klíčem k dobrému skóre na golfovém hřišti Fontana Golf & Country Club je přesná hra železy, protože se jedná o cílové hřiště a vaše nájezdové rány musí letět dlouho a vysoko, abyste se vyhnuli vodním a písečným překážkám. Zkuste napodobit Markuse Briera, který zde na hřišti Fontana v roce 2006 zahrál ve čtyřech kolech turnaje Austria Open pozoruhodné výsledky 65, 67, 66 a 68. Brier se stal prvním rakouským golfistou, který zvítězil na The European Tour, a završil tak svůj osobní románek s touto soutěží, kterou předtím dvakrát vyhrál, když byla součástí Challenge Tour.

V roce 2009 na Austrian Open zahrál Španěl Rafael Cabrera Bello rekordních 60 ran a získal své první vítězství na European Tour ve Fontaně. Cabrera Bello měl na závěrečném greenu 30metrový eagle putt, aby zaznamenal historicky první rekord Tour 59, ale těsně mu unikl. Nepochybně se objevily otázky, zda hřiště ve Fontaně není pro moderní profesionály příliš snadné, protože v roce 2010 na něj bylo přesunuto Austrian Open.
 

Design a proměna hřiště

Společnost Carrick Design zahájila výstavbu čtyř nových jamek během léta 2017. Hlavní plán na vylepšení golfového hřiště Fontana Golf & Country Club zahrnuje výstavbu čtyř a půl nových golfových jamek, které umožní v budoucnu vybudovat rezidenční výstavbu s výhledem na golfové hřiště. Plán rovněž počítá s přestavbou všech odpališť a bunkerů a nové zatravnění všech greenů. Nové rozvržení hřiště Fontana Golf & Country Club zvýší délku mistrovského jamkoviště na 7 308 yardů.

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem na Fontanu do Rakouska

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Fontana Golf & Country Club, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

Fontana Allee 1,

2522 Oberwaltersdorf bei Baden,

Rakousko 

Spočítat pojištění