Chystáte se vycestovat za golfem? Zjistili jsme pro vás informace ohledně koronaviru COVID 19

Zima je tu a s ní i neúprosný konec české golfové sezóny. Často se nás však ptáte i na storno poplatky zakoupených golfových zájezdů spojených s riziky kononaviru COVID 19Golfové pojištění GolfPlan už znáte a víte, že se týká přesně specifikovaných rizik spojených s Vaší osobou, tedy hraním golfu, nebo s Vaším golfovým vybavením.

Nejdříve je třeba si říci, že golfové pojištění v žádném případě nenahrazuje cestovní pojištění, ba naopak, golfové pojištění je specializované pojištění pro golfisty hrajících na území Česklé republiky či v zahraničí a zároveň je toto golfové pojištění odbornou nadstavbou cestovního pojištění golfistů.

Některé cestovní pojišťovny již přišly s novým připojištěním, které se vztahuje na širokou škálu problémů spojených s koronavirem COVID 19. Neomezuje se pouze na výlohy na léčení v zahraničí, platí i při nutnosti zrušení cesty z důvodu onemocnění koronaviru COVID 19. Pojištění pomůže, i když se klient nemůže vrátit ze zahraničí v původně plánovaném termínu.

Co zahrnuje připojištění na koronavirus COVID 19?

Léčebné výlohy - Takové koronavirové připojištění k cestovnímu pojištění rozšiřuje pojištění léčebných výloh i na nemoc COVID-19. Uhradí výlohy na léčení klienta v zahraničí, u něhož se toto onemocnění prokáže. Některé dokonce také bezplatně prodlouží klientům pojištění na celou dobu, kterou musí strávit nuceně v zahraničí kvůli onemocnění koronavirem COVID-19.

Storno - Může se stát, že klient, který měl cestovat, je nucen zrušit svou cestu, protože onemocní koronavirem COVID-19. Zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19 je většinou už standardní součástí všech cestovních pojištění. Koronavirové připojištění se však vztahuje i na případ, kdy klient v okamžiku nástupu cesty (ještě v ČR) není kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu vpuštěn do letadla a tím přijde o svůj zájezd či dovolenou. 

Znemožnění návratuKoronavirové připojištění pomůže i v situacích, kdy musí klient prodloužit pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět (nevpuštění na palubu). Klientům se hradí mimořádné a doložené náklady na náhradní ubytování a pozdější zpáteční cestu.

Koronavirus COVID 19 a rok 2021

My doufáme a věříme, že celý příští rok 2021 už bude méně o problémech spojených s koronavirem, ale více o beztarostném hraní golfu a co nejméně omezeném cestování napříč zeměmi. My se na to už moc těšíme, co Vy?

Autor článku

Daniela Grundel
Daniela Grundel
Chief Sales Officer

Vydáno: 01/12/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 69

Spočítat pojištění