Co je to Golfové pojištění?

Již z názvu golfové pojištění je zřejmé, že se jedná o pojištění spojené s golfem. Ano, přesně tak, jedná se o pojištění všech rizik, která si při golfu dokážete jen představit. Když se při hraní golfu něco přihodí, každý začne přemýšlet, čí je to odpovědnost, kdo za co ručí, kdo mu škodu zaplatí. 

Poté začne zjišťování a hledání pojistek domácnosti, odpovědnosti hřiště za jeho provoz, cestovní pojištění, různá připojištění na platebních kartách apod. Pokud však jako golfista máte golfové pojištění, primárně řešíte škody přes toto pojištění.

Abychom golfisty nezahrnovali pojišťovacími termíny, rozdělili jsme vnímání golfového pojištění do tří hlavních sekcí, na které se golfové pojištění zaměřuje:

Pojištění golfisty a rizik, které se mohou stát při hře

Golfista může špatně odpálit a míčkem trefí jiného hráče nebo auto zaparkované na parkovišti, projíždějící auto, projíždějícího hráče na buggy, buggynu samotnou, klubovnu, bag atp. Už jste toho jistě hodně viděli i slyšeli z vyprávění. Na golfu se pohybují profesionální sportovci, podnikatelé, právníci, doktoři, cizinci a věřte, že když jim svým míčkem ublížíte, jejich odškodnění může jít do miliónových částek. Toto vše je pojištěno v golfovém pojištění.

Golfistovi samotnému se může však také přihodit, že se někdo trefí do něj a poraní jej. Každopádně bolest, kterou utrpí, může být zmírněna odškodněním z totoho golfového pojištění ve formě nemalých částek, které se vyplácejí např. při poranění oka, hospitalizaci, ale i v případě, že poranění bylo tak vážné, že nemůžete vykonávat svoji činnost nebo dále podnikat.

Nejpříjemnější škodnou událostí golfisty je zahrání Hole in One v rámci turnaje, kdy nám ještě z hřiště plný nadšení telefonuje, že zahrál Hole-in-One a ujišťuje se, zda skutečně zaplatíme účtenku z oslavy, kterou právě svolává v klubovně. Ač si myslíte, že jsou to ojedinělé případy, skutečně se nám jich každý rok několik sejde a můžeme se pochlubit, kolik účtenek jsme již proplatili.

Pojištění golfového vybavení! Golfové hole, bag, oblečení či příslušenství

V Golfovém pojištění je pojištěn také majetek golfisty, čili jeho celá golfová výbava s příslušenstvím. Co vše se může stát? Pojištěno!

Nejčastějším případem je krádež golfového bagu s holemi. Však to znáte, dohrajete, přezujete se, hodíte bag do kufru auta a hurá na občerstvení a drink s přáteli. Po příchodu k autu už jen nevěřícně zíráte na vykradené auto. Nepřemýšlejte, zda vůbec máte připojištěná zavazadla v rámci havarijního pojištění nebo sportovní výbavu v pojištění domácnosti, pokud máte golfové pojištění, máte výbavu pojištěnou.

Ztráta a poškození golfové výbavy se většinou děje při cestování, kdy letecká společnost ztratí vaše zavazadlo, nebo přijede poškozené, zlomený driver a podobně. Vymáhání náhrady na leteckých společnostech je čím dál těžší a hlavně, mnohem častější je jejich odmítnutí odpovědnosti za zničené věci. Prý jste měli mít lepší obal na přepravu. Pokud máte golfové pojištění, poškození a ztrátu uhradíme a regresní řízení s leteckou společností nechte na nás.

Připojištění elektrického nebo manuálního golfového vozíku

Obzvláště jsme vyčlenili sekci pro pojištění manuálních a elektrických vozíků. Jsou golfisté, kteří vozík vůbec nemají, je však mnohem více golfistů, kteří si zakoupí nebo obdrží jako dárek cenný vozík. Pojištění vozíků je stejně tak jako hole pojištěno proti krádeži, poškození a ztrátě. Navíc také umíme pojistit náklady na půjčovné, pokud golfová výbava dorazí na dovolenou se zpožděním a vy si musíte hole a vozík zapůjčit. Přeci nebudete sedět v hotelu se složenýma rukama a čekat na letištního kurýra. Golfová dovolená se musí progolfovat!

Jak řekl jeden z našich zákazníků, „golfové pojištění mám proto, aby když se něco stane, tak mi to nezkazí den na golfu a já mám golf moc rád.

Máte-li golfové pojištění, máte komplexně pojištěná rizika spojená s golfem a jeho výbavou.
V západních zemích je mít roční golfové pojištění samozřejmostí asi podobně jako mít roční golfové členství. Jedná se hlavně o určitou ohleduplnost a zodpovědnost vůči ostatním.

Golfové pojištění bych doporučila všem českým golfistům. Jednak jde o klidnou hlavu, kterou při golfu potřebujete, ale i o projev určité ohleduplnosti a zodpovědnosti vůči ostatním. Koneckonců ve srovnání s částkami, které golfista ročně vydá za vybavení, feečka, tréninky apod. je roční výdaj za golfové pojištění vcelku zanedbatelný.

Autor článku

Daniela Grundel
Daniela Grundel
Chief Sales Officer

Vydáno: 02/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 105

Spočítat pojištění