Proč jet za golfem do Portugalska?

Důvodů proč jet za golfem do Portugalska je mnoho, třebaže Portugalsko patří v posledních letech k jedné z nejoblíbenějších evropských golfových destinací. A není také divu, velké oblibě se těší díky příjemnému klimatu, jedinečným scenériím, které se hráčům golfu nabízí, a také možnosti spojit hru golfu s chvílemi strávenými u moře. Jaké jsou další důvody, proč čeští golfisté jezdí do Portugalska a které oblasti jsou v Portugalsku v souvislosti s golfem nejvyhlášenější?

Golf v Portugalsku

V Portugalsku se nachází více než 80 golfových hřišť, na kterých si přijdou na své začátečníci i profesionálové. Některá z těchto golfových hřišť nabízí nezaměnitelný výhled na oceán lemovaný bělostnou pláží, jiná si vás zase získají blízkostí hor a jezer. Mnoho portugalských golfových hřišť bylo navrženo předními golfovými architekty, například Henrym Cootonem, Rockym Roquemorem nebo Arnoldem Palmerem. V Portugalsku najdete také nejstarší golfové hřiště v kontinentální Evropě

Jaké golfové oblasti v Portugalsku navštívit?

Portugalsko zaujme golfisty, kteří chtějí skloubit hru golfu s návštěvou památek i ty, kteří touží po blízkosti hor nebo moře. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří část jižního pobřeží Algarve, hlavní a největší město Portugalska – Lisabon, v němž žije 3 000 000 obyvatel, a také Madeira a Azora. Pojďme si tyto oblasti blíže představit.

Golf a pobřeží Algarve

Nejvíce golfových hřišť v Portugalsku se nachází právě na pobřeží Algarve. Najdete jich zde více než 40. Jistě vás nadchne skutečnost, že každé z hřišť je jiné a že si budete moci zahrát za skvělého počasí. V této oblasti je totiž téměř 300 dní v roce zalitých sluncem. A jaká hřiště rozhodně navštívit? Golfové hřiště Monta Rei, San Lorenzo, Quinta do Logo nebo Oceanico Golf.

Lisabon a Madeira

Láká vás návštěva slavných portugalských památek a chcete se večer procházet ulicemi velkoměsta? Pak byste měli zvážit návštěvu Lisabonu, zde najdete například vyhlášené hřiště West Cliffs nebo Praida del Rey. Hru golfu s výhledem na oceán si zase užijete na Madeiře, kde se nachází oblíbená golfová hřiště Santo de Serra a Oalheiro Golf.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 21/09/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 189

Spočítat pojištění