Golf Club Praha Motol

Golf Club Praha Motol je městské golfové hřiště na levé straně řeky. Toto typické městské hřiště je obklopené nádhernou přírodou a 9 jamek si zde můžete zahrát pohodlně za 2 hodiny. Hřiště v Praze Motole doznalo za poslední dobu mnoho úprav a tím se stalo pro všechny golfisty přívětivější. I přes svůj náročnější profil a kratší délku dokáže prověřit schopnosti  jak golfistů s vysokým handicapem, tak singlistů. Na golfovém hřišti v Praze Motol bylo provedeno v poslední době mnoho úprav od přemodelování fairwaye, ubrání počtu outů až po snížení roughy. 

Golf Praha Motol je jedno z nejstarších a nejnáročnějších golfových hřišť v České republice. Golf Club Praha byl založen na ustavující valné hromadě 15. března 1926, která se konala pravděpodobně v pražském hotelu Palace. Členy přípravného výboru byli baron František Ringhoffer, Ing. Jaroslav Jahn a britský vyslanec Sir George Clerk. Historie klubu je spojena s pražskými částmi Motolem a Klánovicemi. Původní hřiště se nacházelo v lokalitě dnešní nemocnice Na Homolce, to současné se rozkládá na protějším kopci, kde bylo vybudováno počátkem 70. let dobrovolníky z řad členů klubu. 

Poloha hřiště v Motole je vzdálena 15 minut od centra a 10 minut od letiště. Součástí hřiště je klubové zázemí, restaurace, akademie, trenéři a pravidelně se zde pořádá mnoho turnajů.

Členství v Golf Clubu Praha

Základní roční hrací členství v Golf Clubu Praha Motol stojí pouze 9.000.- Kč a golfisté získají celou řadu výhod mezi které patří kupříkladu: Celoroční hra na hřišti bez omezení, přístup na cvičný areál, zvýhodněnou cenu tréninkových míčů nebo startovné na turnajích, slevu do proshopu ve výši 10%, mnoho výhod pro hosty členů clubu či přístup na klubové akce.

Ceník Golf Club Praha Motol

Základní green fee 9 jamek Pondělí - Čtvrtek stojí 600.- Kč, v Pátek - Neděle, svátky stojí 800.- Kč. V případě, že si člen převede na golfové hřiště hosta cena je poloviční tj 300/400.- Kč. Když 9 jamek nestačí devítku mohou golfisté opakovat za zvýhodněných 420.- Kč nebo 590.- Kč podle dne v týdnu. Členové golfového klubu Praha mají samozřejmě ve svém členství neomezenou hru zcela zdarma v rámci členství.

Práce s mládeží

Práce s mládeží je pro Golf klub Praha klíčem k tomu, aby se rozrůstala členská základna a bylo možné postavit kvalitní reprezentaci, která by našemu klubu dělala čest sportovními úspěchy ve všech věkových kategoriích. V tréninkovém centru dětí a mládeže se již několikátým rokem v řadě učí děti nejen golf, ale slušnému chování a podstatě fair-play. To vše se totiž skrývá za pojmem GOLF.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golf do Prahy Motola?

Pokud se chystáte vyrazit za golfem přímo na Golf Praha Motol nebo jiné golfové hřiště v ČR či zahraničí, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci pro příslušnou sezónu golfu.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 07/04/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 275

Spočítat pojištění