Golf Club Adamstal

Golfová hřiště Rakousko
Gaupmannsgraben 21, A – 3172 Ramsau, Rakousko

Golf Club Adamstal Championship je jedním z nejkrásnějších golfových hřišť na světě a rozhodně patří k těm nejlepším v Rakousku. Alpský horský vzduch je čistý a svěží a zalesněné, zvlněné údolí je prostě úchvatné.

Bývalý rakouský závodník rallye Franz Wittmann přivedl Adamstal Golf Club k životu v roce 1995, kdy v srdci Dolního Rakouska vzniklo devítijamkové hřiště. Kanaďan narozený jako Jeff Howes byl v roce 1998 pověřen rozšířením hřiště na 18 jamek - ve stejném roce byl požádán, aby vyztužil hřiště před jeho prvním ročníkem Irish Open. Howes nasbíral více než 25 let zkušeností a úzce spolupracoval s předními světovými architekty, včetně Jacka Nicklause. Rozvržení Adamstalu kopíruje přirozený reliéf terénu a toto úžasné horské hřiště je jedním z jeho největších úspěchů.

Všechny jamky golfového hřiště v Adamstalu jsou pojmenovány a každá z nich vykresluje svůj vlastní okouzlující obraz. Udržet si v tomto prostředí koncentraci je klíčem k dobrému skóre.

Panorama skoro na každé jamce Adamstal

Panoramatický výhled na vrchol Unterbergu se nabízí na páté jamce, kde jsou výrazným prvkem tohoto středně dlouhého čtyřparu skalní útvary (objevené při stavbě fairwaye).

Po občerstvení, které se nachází v polovině golfového hřiště Adamstal je krátký 10. par 4 nejvyšším bodem (jmenuje se Unterbergrast neboli dolní hora) a můžete si odtud (za jasného počasí) vychutnat pohledu na 4 400 metrů vysoký vrchol

Jedenáctka "Hausbergkante" (převzatá ze Streifu v Kitzbühelu) je také zasazena do nadmořské výšky a je z ní nádherný výhled. Z vyvýšeného odpaliště si na tomto 345 metrů dlouhém čtyřparu nemůžete pomoci a sáhnete po driveru. Země se totiž znepokojivým způsobem propadá. Dostat se na green po dvou ranách není problém, ale green se navíc svažuje zepředu dozadu, takže udržet se na greenu je už mnohem těžší.

Devatenáctá jamka na Adamstalu

Na golfovém hřišti Adamstal Championship se nachází také devatenáctá jamka s parem 3, která je umístěna v pěkném údolí, kde je horský pramen, který Adamstal zásobuje pitnou vodou již více než sto let.

Krásná, zrekonstruovaná klubovna z konce 19. století nabízí vynikající ubytování pro golfisty, kteří chtějí zůstat a vstřebat požitky Adamstalu i mimo jedno kolo. Kromě toho se zde nachází také 9-ti jamkové hřiště Wallerbach a rozhodně stojí za to si ho zahrát.

Některé jamky Wallerbachu byly součástí původního 18-ti jamkového golfového hřiště Adamstal, včetně krátkého 3. paru "Bärenschlucht". Ideální odpal z odpaliště je po pravé straně fairwaye, ale fairway se svažuje zprava doleva, takže poziční hra je velmi obtížná. Těsně před otevřením jamky Adamstal v roce 1998 si měkký, nově položený green oblíbil medvěd a ke zděšení greenkeepera zanechal na greenu otisky svých tlap - odtud se také vzal půvabný název jamky.

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem na Adamstal do Rakouska

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Golf Club Adamstal, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

Gaupmannsgraben 21,

A – 3172 Ramsau,

Rakousko

Spočítat pojištění