Galerie Golf Hostivař

Golfová hřiště ČR
Galerie Golf Hostivař, U Golfu 565, 109 00, Praha 10

Galerie Golf Hostivař je moderní golfový areál situovaný ve východní části Prahy. Nabízí kompletní golfovou průpravu od úplných začátků, přes získání zkoušky golfové způsobilosti a nabytí herních dovedností na hřišti veřejné golfové akademie, až po možnost hry na znormovaném 16-ti jamkovém golfovém hřišti. Areál se v roce 2022 přejmenoval z původního názvu Golf Hostivař na Galerie Golf Hostivař.

Naše golfové hřiště je zároveň i galerie pod širým hostivařským nebem. Setkávají se zde špičková díla nejvýznamnějších autorů současnosti v jiskřivém dialogu s nejnovějšími pracemi nové vlny umělců. Talentovaní autoři tak dostávají jedinečnou šanci vyrovnat se svým vzorům a strhnout na sebe pozornost jak znalců umění, tak širokého spektra návštěvníků.

Chceme golfistům představit to nejlepší z českého, ale i mezinárodního sochařství, a to v prostředí a v profilu hostivařského golfového hřiště. Hra na našem hřišti se tak stává i kulturním zážitkem. A proto jsme se rozhodli spojit naší lásku k umění i oficiálně – od roku 2022 nás tak najdete pod novým jménem – GALERIE GOLF HOSTIVAŘ.

Historie golfového hřiště v Hostivaři

Historie golfu v Hostivaři se začala psát už v roce 2002. V první fázi bylo zprovozněno tréninkové centrum (driving range), v roce 2005 přibyla 9-ti jamková golfová akademie a v roce 2006 bylo otevřeno i 9-ti jamkové golfové hřiště, kde si hráči mohou nadále zlepšovat svůj handicap a účastnit se i golfových turnajů. Momentálně finišujeme stavbu druhé devítky, kterou otevřeme v roce 2020.

Snažíme se zpřístupňovat golf lidem, pro které je tento sport v současnosti nedostupný z časových nebo finančních důvodů. Nabízíme hned několik výhodných golfových kurzů, které můžete absolvovat sami nebo s vašimi přáteli.

Informace o golfovém hřišti Hostivař

Golfové hřiště v Hostivaři bylo otevřeno 25. června 2006 jako devíti jamkové a v roce 2020 začaly přibývat další nové jamky. Dnes hrajeme kombinaci dvanáctky a šestky hřiště je oficiálně znormované. Oprávněním pro hru je uhraný HCP (alespoň 54). Turnajový rekord hřiště: Ondřej Melichar (63 ran /-9,  hra na 18 jamek, norma par 72),  12.9.2020 Mistrovství klubu ve hře na rány

Jak jste si možná všimli, každá jamka má své jméno. Symbolizuje většinou to, čím si myslíme, že je typická. Domníváme se, že jména nejen pomohou hráčům si lépe jamky pamatovat a vybavit. Také se říká, že na každém golfovém hřišti má každá jamka svou „duši“ a zaslouží si tudíž vlastní jméno a nejen anonymní pořadové číslo.

Provozní doba golfového areálu Hostivař

Areál Galerie Golf Hostivař je vám k dispozici během celého roku, trénovat tedy můžete i v zimním období. Celý driving range je špičkově osvětlen, 14 krytých odpališť je pak vybaveno navíc vyhříváním. Provozní hodiny mohou být výjimečně upravovány v závislosti na ročním období a zájmu ze strany hráčů.

Recepce
Od 7:00 do 21:00

Driving range + cvičné greeny
V hlavní sezóně (duben-říjen) od 7:00 do 22:00
V zimním období (listopad-březen) od 7:00 do 21:00
V zimě se může provozní doba měnit v závislosti na počasí.

Cvičné hřiště akademie
Od 7:00 do setmění
V zimě se může provozní doba měnit v závislosti na počasí.

12+6 jamek golfové hřiště
Od 7:00 do setmění
V zimě se může provozní doba měnit v závislosti na počasí. Vzhledem k možné námraze se prosím ráno informujte na recepci.

Indoor centrum
Od 7:00 do 21:00

Multifunkční hřiště a beach kurt
Od 7:00 do setmění
Hřiště není osvětleno. V případě souvislé sněhové pokrývky je potřeba hřiště objednat alespoň s dvou hodinovým předstihem. 

Doporučujeme před vaší návštěvou ověřit, zdali v areálu neprobíhá firemní akce a je vše otevřeno pro veřejnost.

Výuka golfu

Galerie Golf Hostivař patří k špičkovým tréninkovým zařízením, má rozsáhlé osvětlené tréninkové plochy, cvičnou devítku, vyhřívané venkovní odpaliště, indoorovou halu pro čas nečasu. A také Golfovou akademii Hostivař, propracovaný systém golfového vzdělávání pro každého, komu je více než čtyři roky. Hráči všech úrovní, dokonce i ti, kdo ještě hráči golfu vůbec nejsou a nejsou si ani jisti, že by jimi být chtěli, si mohou vybrat z široké nabídky kurzů a lekcí, zaměřených na všechny herní úrovně a všechny herní problémy. Systém kurzů, skupinových i individuálních, na sebe navzájem navazuje tak, aby se každý postupně propracoval k dobrým výsledkům na hřišti. Současně ale není podmínkou projít všemi kurzy od začátku, můžete se přidat do kteréhokoli z nich. Záleží jen na vás, kdo jste, jak hrajete a jaké nároky na sebe máte.

Golfová akademie má na své hráče nároky vždy stejné. Mít rád golf a pokud se chcete opravdu zlepšit, tak také pravidelně trénovat. Ale neděste se. Trénink, to v golfu znamená zahrát si cvičnou devítku s kamarády nebo třeba zajet na driving na půl hodinky hned ráno ještě před cestou do práce…  Čímž se ten první požadavek, mít golf rád, dostaví jaksi sám. A kdo si golf užívá, hraje vždycky dobře. Naučíme hrát golf i vás!

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem do Hostivaře

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Galerie Golf Hostivař, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

Galerie Golf Hostivař,

U Golfu 565,

109 00, Praha 10

Spočítat pojištění