Golf Club Adamstal Franz Wittmann Rakousko

Uprostřed dolnorakouského podhůří se nachází Golf Club Adamstal Franz Wittmann, jedno z nejúžasnějších golfových hřišť v Evropě, které má velkolepý design a je vždy dokonale udržované. Můžete si vybrat mezi 18ti jamkovým hřištěm "Championship Course" a 9ti jamkovým hřištěm "Course Wallerbach". Do Adamstalu se vyplatí jet buď na dvoudenní pobyt s možností hrát dvakrát velké osmnáctijamkové hřiště Championship Course plus jednou menší devítku Wallerbach, anebo spojit návštěvu Adamstalu s některým golfovým hřištěm po cestě.

Golf Adamstal vybudoval bývalý rakouský automobilový závodník, mnohonásobný mistr v rallye, Franz Wittmann. Pochází z místního kraje, narodil se v roce 1950 v nedalekém městečku Ramsau. Jeho rodina žije v Adamstalu už od roku 1915, patří jim také místní pila. Wittmann se prosadil v rallye především v 70. a 80. letech; celkem získal 79 titulů, z toho 32 v evropských soutěžích, dvanáctkrát byl rakouským národním mistrem. Všech 27 jamek má svůj vlastní charakter a designér Jeff Howes (kanadský student Jacka Niclause) dokázal do působivé krajiny chytře zakomponovat potoky a terénní úrovně, lesní mýtiny a skalní útvary. Golf Adamstal vznikl v roce 1994 a měl nejdříve 9 jamek, v roce 1998 pak 18 jamek a v roce 2004 bylo hřiště rozšířeno na současných 27 jamek.
 


 

Championship Course Golf Club Adamstal

Hřiště Championship Course golfového klubu Adamstal Franz Wittmann v Rakousku je sportovně laděné a o tom se mohli přesvědčit profesionální golfisté z European Challenge Tour, kteří sem několikrát zavítali. Díky až pěti délkám odpališť je hřiště stále férové pro golfisty všech kategorií. Na hřiště jsou povoleny buggy, neboť zdolat převýšení mezi jednotlivými jamkami je veliká výzva pro jakéhokoli nejen vysportovaného golfistu.

Jamka č. 1 Auacker - Krásná startovní jamka, kterou otevřete buď dřevem 3, nebo driverem. Jako druhá rána by vám mělo zůstat střední až krátké železo v greenu. Ten má dvě plošinky: kdo leží na pravé, ušetří si putt přes propracovanou vlnu.


Jamka č. 2 Felsenhohe - Když procházíte kolem staré hájovny, uvidíte bílá odpaliště nejobtížnější jamky mistrovského hřiště. Nápadné skály na odpališti daly této jamce její název. Jamka č. 2 je stále obtížnou fairwayí, zejména díky svému sklonu a úzké dopadové zóně. Po umístěném dlouhém železe nebo fairwayovém dřevu z odpaliště následuje střední železo do kopce směrem ke slepému greenu. Pokud trefíte vlajku, je lepší vzít si ještě jedno nebo dvě železa. Bogey zde není žádná ostuda.


Jamka č. 3 Stiftwiese - Zde se ideálně zaměřte na výrazný smrk přímo na obzoru. Následuje střední železo a wedge na poměrně malém greenu. Pro hráče s vysokou pokročilostí je možné po dobře trefeném odpališti jako druhou ránu do greenu použít dlouhé železo - birdie pak není žádný problém.

Jamka č. 4 - Hausberg - Optimální směr vede podél pravého okraje lesa. Poté následuje středně těžké železo do kopce. Při této ráně do slepého greenu by bylo lepší vzít si ještě jedno nebo dvě železa. Puttovací plocha prudce klesá směrem k fairwayi, proto je lepší nechat poslední ránu o něco delší. Cílem je zde par.

Jamka č. 5 - Zur Felsenwand - Jamka č. 5 je určitě jednou z nejkrásnějších fairwayí v golfovém klubu Adamstal s přímým výhledem na Unterberg. Nápadné skalní útvary, které daly jamce č. 5 jméno, se objevily až během výstavby. Designér golfového hřiště Jeff Howes je chtěl původně odstranit, ale nechal se Franzem Wittmannem přesvědčit, aby je v návrhu jamky ponechal.
 


Jamka č. 6 - Wolkstranke - Sága vypráví o farmáři ze sousedství, který před více než 150 lety v noci cestou domů za sebou náhle uslyšel vytí vlků. Hnán vyhladovělou vlčí smečkou se zoufale snažil dostat přes hory na svou farmu. Krátce před současnou jamkou 6 ho smečka dostihla a on už myslel, že přijde o život. V zoufalství se začal modlit a hladoví vlci ho zázračně ušetřili. Díky vděčnosti za nečekanou záchranu si těsně pod "Wolfstränke" postavil dřevěný pamětní kámen. Odtud pochází příznačný název fairwaye 6.


Jamka č.7 - Green Monster - "Green Monster" je nejobtížnější jamka v golfovém klubu Adamstal a na green lze zaútočit pouze třetí ranou. Ani někteří známí hráči na Challenge Tour nedokázali "Zelenou příšeru" zdolat, protože příliš riskovali. Hřiště se nachází přímo nad bývalou "Meindlovou vilou", od které dostalo svůj původní název. Hráči s vsazeným green fee, kteří zahrají birdie na jamce č. 7, obdrží po skončení kola na sekretariátu poukaz na další green fee zdarma.
 

Jamka č.8 - Julia - Jamka je pojmenována po dceři Franze Wittmanna Julii, která přišla o život při tragické autonehodě v roce 2006. Na její památku byl před greenem umístěn dřevěný pamětní kříž.
 


Jamka č. 9 - Eibengarten - Deska jamky 9 je od počátku katastru známá jako tisová zahrada. Název se v průběhu let zachoval, ale v blízkosti greenu se nachází jen několik tisů.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 29/06/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 3834

Spočítat pojištění