Spojení luxusního ubytování a golfu v Turecku? To je jednoznačně Hotel Maxx Royal Belek

Turecko a hotel Maxx Royal Belek Golf & Spa paří jednoznačně mezi jedno z nejoblíbenějších golfových destinací. Důvodů je hned celá řada. Golfisté z celého světa oceňují především krásné počasí, keré panuje od října až do května, ubytování v luxusních resortech a také spojení golfu s pobytem u moře. Nejoblíbenější tureckou destinací pro golf je Belek, kde se nachází i vyhlášený pětihvězdičkový hotel Maxx Royal Belek Golf & Spa. A proč se ubytovat právě v tomto hotelu?

O hotelu a resortu Maxx Royal Golf & Spa Belek

Luxusní resort Maxx Royal Golf & Spa Belek byl otevřený v roce 2011 a rozkládá se na neuvěřitelné ploše více než 1 050 000 m2. Resort se skládá z hlavní osmipatrové budovy, kongresového centra a několika golfových vilek a plážových bungalovů. Součástí resortu je několik restaurací, kryté i venkovní bazény a také vodní park se 13 skluzavkami a 4 bazény. Resort se nachází u 300 metrů dlouhé písčité pláže a leží v těsné blízkosti oblíbeného golfového hřiště. Město Belek, kde najdete řadu restaurací, barů i obchůdků, je od resortu vzdálené zhruba jeden kilometr. Celý resort je vzdálený cca 30 km od města Antalya.

Golfové hřiště Montgomerie Maxx Royal Golf Club

Známé 18ti jamkové golfové hřiště Montgomerie Maxx Royal Golf Club se nachází pouhých 50 metrů od resortu. Hřiště par 72, které navrhl slavný skotský golfista Colin Montgomerie, bylo otevřeno v roce 2008. Rozkládá se na ploše 104 ha a potěší začátečníky i profesionální golfisty. Součástí tohoto dokonale udržovaného hřiště je 11 jezer a také bunkery, včetně pískových ploch.

O všech hřištích v Beleku se dá pět sláva, a platí to i o tomto hřišti. Hřiště Montgomerie Maxx Royal nemá žádnou význačnou vlastnost, ode všeho je tady trochu, je průchodné a nezáludné, dosti dlouhé, pěkně se hraje. Jako všechna okolní hřiště leží uprostřed piniového porostu.

Hřiště patří k nejmladším v Beleku, má všechny moderní prvky, které se tady postupně do hřišť včleňovaly. Jedním z nich je pečlivá úprava terénu i mezi férvejemi, skoro se tady nedá ztratit míček - tím se zvyšuje průchodnost, což je v posledních letech na komerčně zatěžovaných hřištích kritérium číslo 1. 

Další aktivity v resortu

Vzhledem k tomu, že se resort Maxx Royal Belek nachází hned vedle pláže, láká na širokou nabídku vodních aktivit, v tomto resortu si však můžete zahrát také tenis, stolní tenis, minigolf nebo minifotbal. K relaxaci je určeno lázeňské centrum s širokou nabídkou procedur a resort nezapomíná ani na děti, kterým jsou k dispozici dětské bazény, hřiště, vodní park i miniklub.

Na co nezapomenout před cestou za golfem do Turecka?

Nezapomeňte před cestou za golfem do Turecka mít řádně uzavřené cestovní pojištění a pojištění GolfPlan, které chrání Vás, vaše okolí a především Vaše golfové vybavení i příslušenství proti krádeži, poškození nebo ztrátě.

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 22/12/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 518

Spočítat pojištění