Belek Turecko je nejoblíbenější golfová destinace a ráj golfistů

Belek v Turecku je nejen vyhlášenou dovolenkovou destinací, ale také skvělým místem na golf. Čeští golfisté nedají dopusti na oblast Belek, který se nachází pouhých 30 kilometrů od mezinárodního letiště Antalya. Čím si vás tato oblast získá a proč vyrazit za golfem právě do Beleku v Turecku?

Pokud chcete hrát golf na sluncem zalitých golfových hřištích v jedné z nejluxusnějších tureckých oblastí, pak je právě Belek tím pravým golfovým pro vás. Těšit se můžete na příjemné klima od října až do května a také bezkonkurenční teplotu moře, které zůstává vyhřáté i v zimních měsících. Golfové hřiště v Beleku Turecku jsou navíc perfektně udržovaná a i v létě jsou díky zavlažování dokonale zelená.

Do Turecka a Beleku za golfem, horami i na památky

Belek nenabízí pouze vyhlášená golfová hřiště v neustále svělé kvalitě. Svou dovolenou na golfu můžete spojit také s návštěvou známých antických památek, které se nacházejí v blízkosti Beleku. Jedná se například o Olympos, Phaselis, Termessos, Perge nebo Apollonův chrám v Side. Milovníky hor jistě nadchne i pohoří Taurus, k němuž snadno dojedete autem. Lyžařské centrum se nachází jen 40 kilometrů od města Antalye a na některých vrcholcích nad Antalií zůstává sníh celoročně.

V Beleku získáte luxusní golfovou dovolenou za rozumné peníze

Belek je jedním z nejluxusnějších letovisek v Turecku, spolehnout se můžete nejen na vysokou úroveň služeb v 5 hvězdičkových hotelech, ale také v barech a restauracích. Potěší vás i pestrá turecká strava bohatá na čerstvou zeleninu, maso, ovoce i koření. Pokud máte kromě golfu rádi také tenis, zmínku si zaslouží i tenisové kurty, na kterých se v květnu pořádá turnaj Turkish Open.

Vyhlášená golfová hřiště Turecko Belek

V Turecku Belek si můžete užít hru na golfových hřištích v blízkosti moře i piniových hájů. Golfová hřiště v Turecku se vyznačují jedinečným architektonickým stylem, mezi světoznámé architekty, kteří se na návrhu hřišť podíleli, patří například David Feherty, Nick Faldo nebo Colin Montgomery.

Mezi nejvyhledávanější hřiště v Beleku patří 18ti jamkový National Golf Club, Carya Golf Club, Cornelia Faldo Golf Club, The Pasha Golf Course či The PGA Sultan Golf Course.
 

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 10/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 337

Spočítat pojištění