Cestování za golfem aneb které země navštívit

Věděli jste, že je podle studie nazvané Golf Around The World na celém světě více než 34 000 golfových hřišť? Zajímavostí také je, že se více než 40 % z nich nachází na území Ameriky. Kam se kromě USA vydat za golfem? Poradíme vám, které golfové destinace se mezi místními golfisty těší největší oblibě.

Nejoblíbenější evropské golfové destinace

V současnosti se za nejoblíbenější cíl evropské golfové turistiky považuje Portugalsko a Španělsko. Portugalsko golf proslavil především díky nádherné části jižního pobřeží Algarve, která nabízí více než 40 golfových hřišť. Ty jsou oblíbené nejen díky své rozmanitosti, ale také skvělému podnebí, více než 300 dní v roce je zde zalitých sluncem. Mezi další oblíbené golfové oblasti v Portugalsku patří Lisabon, Madeira a Azora. 

Důvodů, proč za golfem vyrazit do Španělska je hned několik. Španělsko je oblíbenou golfovou destinací s více než 400 hřišti, na své si tak přijdou profesionálové i začátečníci. Nejvyhledávanějšími španělskými golfovými destinacemi je Costa del Sol, Costa Blanca a Costa Brava. Dalšími vyhledávanými zeměmi českých golfistů je také Belek v Turecku nebo Německo.

Golf v USA

Jak už jsme nastínili více, zemí s největším počtem golfových hřišť na světě je Amerika. Ve Spojených státech je v současnosti více než 29 milionů golfistů. Nejvíce golfových hřišť se nachází ve státech Florida, Kalifornie, Texas, Michigan a New York. Zajímavostí je, že v Americe neexistuje systém pro určování a započítávání handicapů.

Za kořeny golfu do Skotska

Kolébkou golfu je Skotsko, v roce 1744 byla právě ve Skotsku sepsána první pravidla této hry a byl založený první světový golfový klub. Skotsko se také může pochlubit největším počtem golfových hřišť na počet obyvatel. Městem golfu by se pak dalo nazvat St. Andrews, které v současnosti láká na proslulé hřiště Old Course. Golfisté si ve Skotsku mohou užít hru také na původních linksových hřištích na krásných písčitých pobřežích nebo třeba uprostřed vřesovišť.

TIP: Při cestování za golfem vždy mějte pojištění GolfPlan

Cestování za golfem je spojené s celou řadou rizik. Chcete předejít tomu, že vám dovolenou zkazí ukradené golfové vybavení nebo úraz? Pojistěte se před cestou specializovaným golfovým pojištěním GolfPlan, které vás ochrání před všemi možnými riziky, ať už v podobě krádeže, poškození nebo ztráty vybavení, či způsobené škody na něčím majetku a zdraví a úrazu při hře. 

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 29/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 411

Spočítat pojištění