Jaká golfová hřiště v tureckém Beleku navštívit?

Belek je jednou z nejvyhlášenějších golfových oblastí v Turecku, která české i zahraniční golfisty láká na jedenáct prvotřídních golfových hřišť. Která golfová hřiště byste měli v Beleku navštívit? A co je na těchto hřištích výjimečného? 

National Golf Club Belek Turecko

National Golf Club je největším golfovým hřištěm v oblasti Belek. Hřiště bylo v roce 1994 otevřeno na místě rozsáhlých piniových lesů na pobřeží Středozemního moře a na jeho návrhu má zásluhu architekt David Feherty. Jedná se o 18ti jamkové golfové hřiště par 72 s délkou 6232, které si vás získá svou jedinečnou krajinou. National Golf Club získal celou řadu ocenění a je dějištěm mezinárodních turnajů.

Carya Golf Club

Dalším golfovým hřištěm, které vás osloví svým okolím, je Carya Golf Club. Toto 18jamkové hřiště o délce 6571 metrů bylo vybudované mezi piniovým a eukalyptovým porostem a láká na pískové kopce i zvlněné fairwaye. Zajímavostí je, že na tomto golfovém hřišti Carya Golf Club byl vysazen milion vřesových sazenic a hřiště nabízí neuvěřitelných 75 bunkrů. Autorem návrhu hřiště je pětinásobný vítěz Open Peter Thomson se svou firmou Thomson Perrett & Lobb. Hřiště, otevřené v roce 2007, se v současnosti řadí mezi stovku nejlepších evropských hřišť.

Gloria Old Golf Course

Golfové hřiště s 18ti  jamkami Gloria Old Golf Course bylo otevřeno v roce 1997 a charakterizuje ho rovinatý terén, který se střídá se zvlněným terénem. Hřiště s délkou 6181 bylo navrženou francouzským golfovým architektem Michelem Gayonem a nachází se ve 300 let starém piniovém lese. Oblíbenou jamkou tohoto golfového hřiště Gloria Golf Course je jamka číslo 17, která jde celá přes vodní plochu.

Gloria New Golf Course

Hřiště Gloria New Golf Course s délkou 6239 metrů bylo otevřeno v roce 2004. Toto hřiště je vyhledávané díky dvoupatrovému diving range se 48 odpališti i 67 bunkrům a 4 jezerům. Stejně jako Gloria Old Golf Club i toto hřiště navrhoval Michal Gayon spolu s belgickou firmou J.N.C. International a tureckými konzultanty.

Cornelia Faldo Golf Club

V roce 2006 bylo v Beleku otevřeno 27ti jamkové hřiště Cornelia Faldo Golf Club, které je nerozlučně spojené se slavným anglickým golfistou Nickem Faldem. Toto hřiště, rozkládající se na ploše 140 hektarů, láká na mnoho jezírek a hlubokých bunkrů. Mezi další vyhledávaná hřiště v tureckém Beleku patří Gloria Verde Golf Course, Kaya Eagles Golf Club, Lykia Links Golf Course, Robinson Nobilis Golf Course, Sueno Golf Club, TAT Golf Course nebo Montgomerie Golf Course.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 18/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 129

Spočítat pojištění