Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina

Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina představuje 18 jamkové mistrovské golfové hřiště pro náročné golfisty v blízkosti Plzně. Zahrát si můžete na technicky propracovaném golfovém hřišti, zasazeném do kopcovité a zalesněné krajiny, jehož linii obkresluje řeka Klabava a Ejpovické jezero. Vytříbenost vaší hry podpoří systém dokonale promyšleného terénu. Greensgate Golf Dýšina leží v nadmořské výšce 310 m, délka golfového hřiště má 6244 metrů s PAREM 72. 

Golfové hřiště Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina navrhnul a designoval přední německý architekt Christoph Städler. 18 jamkové golfové hřiště na Dýšiné je netradičně uspořádáno v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č.11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Golfové hřiště získallo v minulosti celou řadu ocenění za nejlepší služby v ČR rok 2009, Nejlepší golfový resort v ČR rok 2009 či Nejlepší jamka v ČR rok 2006, 2007, 2008 a 2013.

Na golfu Dýšina naleznete také špičkové tréninkové zázemí, které poskytuje golfistům 2 tréninkové zóny. Každá tréninková zóna má vlastní driving range, chipping a putting greeny. První plocha s krytými odpališti se nachází u klubovny golfového resortu Greensgate Golf Resort Dýšina. Druhá plocha (určená pouze členům) leží u Bavarian Bistra No. 10 a disponuje 300 metrovým driving range.

V roce 2017 se Golf Park Plzeň - Dýšina změnil na Greensgate Golf & Leisure Resort, špičkové hřiště s dynamickým rozvojem zázemí, služeb a sportovních zážitků. Dýšina, která patřila od roku 2004 mezi nejlepší golfové hřiště v ČR s mezinárodní reputací, tak začíná po dvanácti úspěšných letech svou novou éru.

 

Komplexní služby golfového hřiště Greensgate Golf Resort Dýšina

V golfovém resortu Greensgate Golf & Leisure Resort Dýšina naleznete také 6 jamkovovou golfovou akademie pro děti, která poskytuje plnohodnotný tréninkový prostor skládající se ze 6 jamek v délce od 50 do 140 metrů.

Součástí resortu golf Dýšina jsou následující komplexní služby pro golfisty: Půjčovna golfových setů a vozíků (Můžete si zapůjčit vše od golfového vybavení značky Honma po manuální a elektrické vozíky značky Jucad.), E-cart s GPS Visage (Golfové hřiště na Dýšiné disponuuje vozovým parkem 50 buggy s GPS systémem Visage.), Indoor golf simulátory, Pro - shop, který vám nabízí možnost zakoupení golfového vybavení Honma a oblečení značky Bogner, Profesionální výuka golfu (výukové lekce pod vedením profesionálních trenérů.)


 

Ubytování v golf resortu Greensgate Leisure Dýšina

Obklopeni přírodou a obklopeni zelení. Greensgate Golf Resort Dýšina nabízí ubytování v hotelových pokojích, či historických a luxusních apartmánech. Brány Greensgate jsou otevřeny pro všechny, nejen milovníky golfu a golfisty. Díky ubytování na golfovém hřišti získáte jedinečný dechberoucí výhled na 18 jamkové mistrovské golfové hřiště, které si plánujete zahrát nebo pouze odpočinout uprostřed zeleně.

Ubytování v hotelu: Zázemí hotelu tvoří stylová restaurace a školicí centrum. Brána Greensgate je otevřená všem hostům.

Ubytování v apartmánech: Chcete okusit noc v dobovém apartmánu, nebo se necháte hýčkat moderním luxusem? Obklopte se exkluzivitou a krásou zeleně na Greensgate.

Historie Greensgate Golf Resortu na Dýšiné

Půvabná krajina, která se vlní kolem řeky Klabavy, učarovala vášnivé hráče golfu k rozhodnutí, aby si zde v roce 2003 vybudovali své vlastní hřiště. V tomto místě se však nacházely výrazné stopy po těžbě železné rudy, proto bylo zřejmé, že bez zásadní rekultivace zde golfové hřiště nikdy nevznikne.

Pro lokalitu nedaleko Dýšiny hovořil nejen dostatečně velký prostor (130 hektarů pozemků), zeleň a blízkost vody, ale také dálnice D5, která zajišťuje dostupnost od Prahy, Plzně i Německa. Dýšinské golfové hřiště nevzniklo na zelené louce, jak by se dalo očekávat, ale bylo pečlivě zasazeno do krajiny. Z tohoto důvodu jsou kolem celého areálu vzrostlé stromy. Náročnou a citlivou rekonstrukcí prošly i budovy bývalé hospodářské usedlosti. Dominantou areálu je dnes sýpka z druhé poloviny 18. století, v níž jsou hostům k dispozici historické apartmány. Na sýpku navazuje budova restaurace.

První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004.

V roce 2017 se Golf Park Plzeň Dýšina změnil na Greensgate Golf & Leisure Resort, čemuž předcházely velké přestavby na hřišti. PAR se zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery na vybraných jamkách. Stejně tak se rozšířily nové cvičné plochy pro akademii a vybudovalo se zde nové zázemí včetně špičkové gastronomie. Veškeré přeměny, které se na hřišti uskutečnily, podtrhly atraktivitu celého golfového resortu.

Greensgate představuje otevřenost. Golf není jen pro uzavřenou skupinu nadšenců, ale stává se moderním sportem pro všechny, kdo chtějí trávit čas aktivně, společně a v přírodě. Golfovým hřištěm prostupují hodnoty, jako je optimismus, nadšení, čerstvost, stejně jako tradice, stabilita a respekt. Je to významný krok k tomu, aby se Greensgate Golf & Leisure Resort přiřadil ke špičkovým a světově uznávaným golfovým hřištím.

Významné události v Golf Resortu Greensgate na Dýšiné a světoví hráči

- Časopis Golf Digest udělil titul Hřiště roku 2008 a proslulé ostrovní jamce číslo 11 propůjčil ocenění nejlepší jamka v letech 2006, 2007 a 2008.
- Společnost Ladies European Tour si hřiště vybrala pro svoji stejnojmennou prestižní soutěž, největší evropskou událost v dámském golfu. Její první ročník se zde odehrál v roce 2013 a následovaly další ročníky této prestižní série v letech 2014–2016.
- Česká golfová federace v roce 2016 vyhodnotila mládež, která hraje v místní akademii, jako nejúspěšnější v České republice.
- V letech 2016 - 2019 se na golfovém hřišti Greensgate Dýšina koná kvalifikační turnaj z Faldo Series, mezinárodní golfové juniorské série, která byla založena šestinásobným Major vítězem Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě  vzhůru k nejvyšším metám. Už teď vyhlížíme jubilejní 10. ročník, který se opět bude konat v Greensgate Golf & Leisure Resortu.

Autor článku

Mgr. Anna Popková
Mgr. Anna Popková
Head Copywriter

Vydáno: 04/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 284

Spočítat pojištění