5 tipů na výjimečná španělská golfová hřiště

Zní vám spojení relaxace ve Španělsku u moře a hraní golfu ve Španělsku jako dokonalá dovolená? Pak na nic nečekejte a vydejte se za golfem i odpočinkem do některé z nejoblíbenějších španělských golfových destinací světa. Ve Španělsku se nachází více než 400 špičkových golfových hřišť a my vám pět z nich představíme. 

La Reserva de Sotograde Golf Club Malaga Španělsko

Jedním z nejoblíbenějších golfových resortů Španělska a oblasti Costa del Solo je La Reserva. Toto španělské golfové hřiště, které bylo navržené předním světovým architektem Cabellem B. Robinsonem, je skvělou volbou zejména pro rekreační hráče. Špičkové 18 jamkové golfové hřiště La Reserva se vyznačuje pečlivě upravenými greeny, zvlněnými fairwaye a nádherným výhledem na Středozemní moře a okolní pobřeží. 

Finca Cortesín Golf Club

Dalším oblíbeným golfovým hřištěm ve Španělsku, které se nachází na pobřeží Costa del Sol je Finca Cortesín Golf Club. Jedná se o jedno z nejdelších hřišť Evropy. Osloví vás však nejen svou délkou 6802 metrů, ale také nádhernými výhledy na Středozemní moře, pohoří i vnitrozemí. Toto golfové hřiště Finca Cortesín, na němž se konají prestižní mezinárodní golfové turnaje, je vhodné pro golfisty všech hráčských úrovní.

PGA Catalunya Resort

V oblasti Costa Brava Španělsko se nachází PGA GOLF Catalunya Resort, který byl otevřený v roce 1999. Tento golfový resort byl zařazený časopisem Golf World do první desítky žebříčku Evropských resortů. Skládá se ze dvou 18ti jamkových golfových hřišť a hostí mnoho turnajů nejvyšší kategorie. Velké oblibě se toto hřiště PGA Catalunya těší, díky množství skrytých překážek, ať už se jedná o stromy, strategicky umístěné bunkery nebo vodní plochy.

Las Colinas Golf & Country Club

Mistrovské 18ti jamkové golfové hřiště Las Colinas Golf & Country Club se nachází na pobřeží Středozemního moře a bylo založeno teprve v roce 2010. Typicky španělský vzhled hřišti dodávají pomerančovníky a citroníky v jeho okolí. Pro toto golfové hřiště Las Colinas Golf & Country Club jsou charakteristické široké fairwaye a zvlněné greeny, na hřišti se také nachází 6 jezer, nejdelší jamkou na hřišti je dvanáctá jamka par 5, která z bílých odpališť měří neskutečných 590 metrů. 

Club de Golf Son Vida

Pokud se chcete za golfem vydat na Mallorcu, pak by vaší pozornosti jednoznačně neměl uniknout resort Club de Golf Son Vida. Golfový klub, se dvěma prvotřídními 18 ti jamkovými golfovými hřišti, byl založen již v roce 1964. V roce 2002 však prošel celkovou rekonstrukcí a láká na vynikající greeny, strategicky rozvržené vodní plochy i bunkery. Ne nadarmo toto golfové hřiště Club de Golf Son Vida patří k nejkrásnějším na ostrově Mallorca, i vás si získá množstvím palem, pinií, mandlovníků a výhledy na moře

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 16/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 182

Spočítat pojištění