Proč za golfem do Španělska?

Chcete si užít skvělý golf a zároveň golfovou dovolenou ve Španělsku? Jednou z nejoblíbenějších golfových destinací českých golfistů je prosluněné Španělsko. Proč se vydat za golfem právě do Španělska, které se pyšní více než 400 špičkovými golfovými hřišti? A jaké španělské golfové destinace patří k těm nejoblíbenějším?

Výhody golfu ve Španělsku

Golf je ve Španělsku velmi oblíbeným sportem, což ostatně dokazuje i více než 400 golfových hřišť. Španělsko je českými golfisty vyhledávané nejen pro svou dostupnost, ale také prémiové služby. Španělsko patří ke golfovým mocnostem, takže se můžete spolehnout na kluby se skvělým servisem. Jistě také oceníte, že se do Španělska létá běžně pouze jediným letadlem, takže se golfové hole nepřemísťují do jiného letadla.

Oblíbené španělské destinace právě na golf

Největší množství španělských golfových hřišť se nachází u pobřeží v turisticky vyhledávaných oblastech, ať už se jedná o Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca nebo Costa del Maresme. Všechna golfová hřiště v těchto letoviscích jsou snadno dostupná. Můžete si tak každý den vychutnat golf, procházky po pláži i koupání v moři.

Tip: Za golfem na Mallorcu

Skvělým tipem na výjimečnou golfovou dovolenou je Mallorca. Tento španělský ostrov není nadarmo nazývaný jako ráj golfistů. Nabízí 23 špičkově navržených a dokonale upravených golfových hřišť napříč celým ostrovem. Díky příjemnému počasí můžete hrát na Mallorce golf téměř celý rok. Za zmínku rozhodně stojí 36ti jamkové hřiště Club de Golf Son Vida, které patří mezi nejoblíbenější na Mallorce.

Historie golfu ve Španělsku

Historie golfu ve Španělsku se datuje do roku 1960, kdy expanzi golfu přinesl turismus. Manažerské nezkušenosti však nakonec v roce 1980 vedly k bankrotu. Golf se však do Španělska opět v roce 1990 vrátil a výrazně ho proslavil španělský golfista Seve Ballesteros, který se už ve svých 19 letech umístil na druhém místě Open Championship v Royal Birkdale, který dokonce v následujících letech třikrát vyhrál. 

Nezapomeňte mít pojištění GolfPlan

Pokud se tedy hodláte vydat na golf právě do Španělska, nezapomeňte mít řádně uzavřené golfové pojištění, které Vás i vaše golfové vybavení chrání v nenadálých situacích. Přejeme příjemnou cenu, ať to lítá a krásné počasí i čísla.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 24/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 282

Spočítat pojištění