Srovnání golfových míčků Titleist Pro V1 vs. Pro V1x

Značka Titleist představila dne 11. října 2000 nejoblíbenější golfové míčky Titleist Pro V1. Na základě jeho rekordního úspěchu byl o tři roky později, v roce 2003, představen druhý model Titleist Pro V1x. Dnes zhruba více než polovina všech profesionálů na túře odpaluje míče Titleist Pro V1 nebo Pro V1x.

Titleist je míč číslo 1 pro více hráčů a více šampionů napříč celosvětovými profesionálními túrami. V sezóně 2018-2019 zatím hráči s golfovými míčky Titleist zaznamenali 152 vítězství po celém světě, což je více než pětinásobek nejbližšího konkurenta s 29 vítězstvími. Od svého uvedení na trh v roce 2000 si golfový míček Titleist Pro V1 vybralo více než 3 000 golfových šampionů po celém světě.

Jordan Spieth vyhrál Masters s míčem Pro V1x, zatímco Rickie Fowler, Adam Scott a Henrik Stenson s míčem Pro V1 hráli o dost hůře. Bubba Watson bombarduje s míčkem Titleist Pro V1x, zatímco Justin Thomas je o pár metrů pozadu se svým Titleist Pro V1.

Titleist Pro V1 je třídílný golfový míček s pevným jádrem, který poskytuje celkový výkon od odpaliště po green s průrazným letem a velmi měkkým pocitem. Pro V1x je čtyřdílný golfový míček s pevným jádrem, který poskytuje celkový výkon od odpaliště po green s prozměnu vysokou trajektorií letu a už ne tolik měkkčím pocitem.

Titleist Pro V1

Pro V1: Vyšší počet důlků a třídílná technologie způsobí, že míček Pro V1 má měkčí pocit z líce hole, což mu pomáhá generovat nízký spin při dlouhé hře, menší spin při hře železy, vysoký spin při krátké hře a v porovnání s míčkem Pro V1x poskytuje konzistentně střední let.

Titleist Pro V1x

Pro V1x: Čtyřdílná konstrukce a menší počet důlků. Pro V1x poskytují méně měkký pocit (tvrdší než u Pro V1) a podobný spin pro dlouhou hru, větší spin pro železa, vyšší spin pro krátkou hru a vyšší let ve srovnání s Pro V1. Pocit a míra rotace jsou skvělé, když chcete zkontrolovat a zastavit 8 želez ve vašem bagu.

Mám hrát golf s Pro V1 nebo Pro V1x?

Otázka za milion, jsme rádi, že jste se zeptali! Který Titleist nejlépe vyhovuje vaší hře? 

Všichni hráči golfu by měli mít na paměti, že golfový míček musí fungovat pro všechny golfisty všech rychlostí švihu při všech úderech, jinak nebude fungovat pro žádného golfistu. Během kola totiž hrajete širokou škálu golfových úderů. Protože golfový míček reaguje pouze na působící sílu, vyžadují různé údery různé rychlosti švihu, aby byly provedeny správně. Z tohoto důvodu se můžete domnívat, že přizpůsobení míče pro určitou rychlost švihu je mýtus.

Nejdřív ze všeho vymažte ze svého svědomí myšlenku, že jeden golfový míček poletí dál než druhý. Není tomu tak, za stejných švihových podmínek oba golfové míčky prokazatelně urazí téměř stejnou vzdálenost, jde spíše o to, jak se tam dostanou.

Což nás přivádí k dalšímu bodu a to letu míčku. To je asi největší rozdíl mezi oběma golfovými míčky.  Míček Titleist Pro V1 je navržen tak, aby měl průraznější let míče a klesal pod mělčím úhlem, což v konečném důsledku vede k většímu rolování. Naproti tomu míček Titleist Pro V1x startuje výše a padá ze vzduchu pod mnohem strmějším úhlem. Rozhodování tedy spočívá v tom, zda dáte přednost většímu rollování (Pro V1), nebo přesné vzdálenosti (Pro V1x).

Další otázkou je generování spinu. Kolikrát jste slyšeli větu, že záleží na tom, co je uvnitř? Nejprve řekněte své matce, že má pravdu. Zadruhé, složení golfových míčku Titleist Pro V1 a Pro V1x je opravdu trochu rozdílné. Pro V1 je třídílný golfový míček navržený tak, aby se více točil při delších ranách, zatímco Pro V1x je čtyřdílná konstrukce, jejíž přidaná vrstva je navržena tak, aby zlepšila přenos vzdálenosti driveru bez obětování spinu při středních ranách nebo ranách kolem greenu.

A konečně je tu faktor pocitu. Pokud dáváte přednost měkčímu golfovému míčku, vyberte si model Pro V1.

Nakonec neexistuje špatná volba. Oba golfové míčky jsou naplněny téměř dvěma desetiletími výzkumu, vývoje a testování, aby vám pomohly hrát co nejlépe golf. Výkon na hřišti je nejlepším místem pro určení, který golfový míček vám pomůže střílet nižší skóre. Nejlépe uděláte, když vyzkoušíte oba modely, budete chtít projít hodnocením na hřišti, které vám pomůže určit, který golfový míček má pro vás ten nejlepší výkon.

Než vyrazíte na hřiště nezapomeňte!

Jako obvykle připomínáme, nezapomeňte si zkontrolovat, než vyrazíte na golfové hřiště, že máte platné pojištění vašeho vybavení, vás i golfového vozíku. Přejeme pěknou hru!

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 13/01/2022

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 474

Spočítat pojištění