Obří test nejlepších manuálních golfových vozíků

Nejlepší elektrické golfové vozíky jsou většinou drahé, takže pokud chcete utratit méně peněz, dobrý manuální golfový vozík může být rozhodně možností, kterou je třeba zvážit. Všechny zde představené manuální golfové vozíky mají jedno společné - jsou na hony vzdálené silným, neohrabaným a těžkým modelům s rámem, které se ještě před necelými deseti lety proháněli po fairwayích.

V základní úrovni bývají manuální vozíky lehčí, levnější a také se lépe skládají a jsou menší než nejlepší elektrické golfové vozíky bez i s dálkovým ovládáním. Golfové vozíky mohou pomoci předcházet zraněním zad a kolen a mohou vám právě poskytnout výkonnostní výhodu na posledních jamkách.

Nejlepší manuální golfové vozíky jsou skvělé zejména tehdy, pokud se nechcete tahat s bagem na zády na zvlněném či koprocovitém golfovém hřišti. Po příjezdu na golfové hřiště jsou také jednodušší na rozložení a vyžadují méně starostí, protože si nemusíte pamatovat neustálé nabíjení své baterie. Obvykle mají pod rukojetí více úložných prostor, do kterých můžete uložit míčky, týčka, score kartu a další věci.

Pokud vám tyto vlastnosti připadají jako něco, co vás zajímá, přečtěte si další informace o některých z nejlepších modelů manuálních či ručních vozíků.

Clicgear Model 4 golfový vozík

Golfový vozík Clicgear Model 4 je nejnovější aktualizací velmi úspěšného designu tříkolového golfového vozíku. Součástí modelu je zvýšené úložiště nákladu o 80% pro ještě více místa. Přidán nový popruhový systém Easy-Clip usnadňuje nastavení a připevnění tašky na vozík. Vylepšená svorka na deštníky zabraňuje ztrátě trubiček se slunečníkem. Propracovaný brzdový systém shora dolů s novou sestavou otočného ukotvení kabelu eliminuje opotřebení a poškození kabelu. Profily brzdového zařízení byly také vylepšeny, aby lépe zapadly a snížili namáhání lana. S tímto vylepšeným vozíkem budete hvězdou každého golfového hřiště.

Vlastnosti: Zámek, Nový řemínek na deštník, Držák na tužku, Nový systém silikonových řemínků na tašky, Nové nastavitelné horní sedlo, Nové spodní sedlo, Rychle se složí na kompaktních 33 x 38 x 60 cm, Ruční přední brzda, Nezávislé nastavení řídítek, Velká konzola, Velká úložná síť, Držáky příslušenství (4x standardní držák na pohár je součástí balení), Vejde se na něj většina standardních bagů 9,5 kg rám

 

 
 

Masters 5 Series 3 Wheel Trolley

5 Series vozík od Masters je tříkolový golfový vozík s robustním rámem a vysokou nosností. Díky tomu podporuje jakýkoliv tvar a váhu bagu, který pevně drží na vozíku téměř v jakémkoli terénu.
Ruční golfový vozík Masters 5 Series vítězí v kategorii poměr cena/kvalita. Pokud tedy sháníte kvalitní a spolehlivý vozík za nízkou cenu je Masters 5 Series právě pro Vás!

Vlastnosti: Quick-Lock skládací systém, Nastavitelná výška rukojeťi, Nastavitelný držák bagu, Držák nápojů, Síťka se suchým zipem, Brzda ovládaná nohou, Odnímatelná kolečka, Nástavec pro držák deštníku Masters, Rozměry složeného vozíku: 89 x 39 x 34 cm, Hmotnost: 6 kg, Náhradní díly jsou k dispozici.
 

 

Caddytek Sniper

Tříkolový golfový vozík Caddytek Sniper Shot 2.0 je vysoce kompaktní vozík na golf, který ohromí především úložnou taškou a skládacím mechanismem (složení vozíků pomocí jednoho tlačítka). Vozík dodáván včetně tašky, která má v sobě úložný prostor včetně chladící kapsy na pití nebo jídlo. 

Vlastnosti: vysoká stabilita, pevný a kompaktní rám, nožní brzda, nastavitelné multifunkční madlo držák na scorekartu, nastavitelný držák na deštník, hmotnost 8,34 kg.
 

 

Golfový vozík Longridge Eze Glide Cruiser

Longridge Eze Glide Cruiser golfový vozík - 3 kolový nabízí jednoduchý design, snadné složení a rozložení, nechybí brzda.

Vlastnosti: snadné složení a rozložení- jemné madlo- pevná konstrukce s výškově nastavitelnými řídítky - brza koleček
 

 

Bag Boy Nitron Ruční tříkolový golfový vozík

Bag Boy Nitron ruční tříkolový golfový vozík bílý. Patentovaný AUTOMATIC NITRON PISTON FECHING MECHANISM od renomovaných golfových inovátorů BAG BOY. Představujeme vám nejlepší ruční vozík roku 2019. Unikátní, revoluční a velice komfortní golfový vozík Bag Boy Nitron s patentovaným 2-krokovým skládacím mechanismem. Široký rozvor kol poskytuje největší stabilitu na trhu s ručními golfovými vozíky.  Na vozíku oceníte především komfortní jízdu a snadnou manipulaci. Jednoduše odemkněte, zatáhněte a vozík se automaticky složí nebo rozloží během pár vteřin dám, díky tlakovému systému NITRON.

Vlastnosti: Revoluční NITRON PISTON TECHNOLOGY: ve dvou krocích automaticky skládatelný/rozkladatelný vozík, Patentovaný tlakový systém NITRON PISTON, Jednoduchá a komfortní manipulace, Barva vozíku: stříbrná/černá kola, Počet kol: tříkolový vozík, Rozměry ve složeném stavu: 48 x 34 x 56 cm, EASY GOING – díky ideálním rozměrům kol zajišťuje pohodlnou jízdu, Průměr předního kola: 9,5", průměr zadních kol: 11“, Hmotnost: 7,6 kg, Více barevných provedení.
 

 

Golfový vozík Axglo Trilite

Manuální golfový vozík Axglo Trilite

Vlastnosti: Jedinečný Gliding systém, který zcela eliminuje výskyt škrábanců na rámu konstrukce od skládání vozíku. Vozík se tlačí snadno a plynule. Použití pevného průmyslového materiálu, poskytuje pevnou strukturu konstrukce a ostatních dílů. Aircraft grade hliník o tloušťce od 1,5 mm, poskytuje pro golfový vozík vyšší odolnost. Držák podporuje většinu velikostí golfových bagů, a na zajištění golfového bagu je držák vybaven nastavitelným popruhem. Rukojeti jsou nastavitelné tak, aby vyhovovaly každému uživateli. Jednoduché zajištění a uvolnění ručního brzdového systému. Velkokapacitní konzola na ukládání osobních předmětů, golfových míčků a dalšího příslušenství. Bezúdržbové a bezvzduchové kola. Složený vozík má rozměry 66cm x 43cm x 28cm, což usnadňuje jeho přenášení a skladování.
 

 

Big Max IQ+

Big Max Blade IQ+ je nejjednodušší a nejkompaktnější tříkolový golfový vozík. Jednoduchým pohybem ruky můžete složit tento tříkolový golfový vozík. IQ+ má nejen všechny užitečné rysy známého vozíku IQ první řady, ale mnohem více. Mezi novinky patří vylepšený organizační panel s držákem score karty, držáky na láhev a ručník, nebo držák na dálkoměr.

Prostor pro Score kartu neslouží pouze k tomu, aby udržel score kartu v bezpečí a suchu , ale také k uložení pár dalších maličkostí potřebných ke golfu. Další výhodou nového organizačního panelu je schopnost připojit do něj GPS ( např. Caddietech X 1). Velká a praktická kapsa ze síťoviny pod panelem nenabízí pouze prostor pro důležité věci, které potřebujete během hry, ale také slouží jako jednotka pro držák na deštník.

Vlastnosti: ultra kompaktní a ultra lehký, skládací přední kolečko, mechanismus lehkého otvírání, ruční brzda, kompatibilní i se stand bagy, rafinovaný a celkově větší luxusní organizační panel
ovládání GPS zařízení přímo na panelu, rozměrná kapsa na příslušenství, specializovaný držák na deštník, 2x QF (Quick Fix), 2x QL (Quick Lok), držák na pití a na score card, držák na týčka a tužky, Hmotnost 6,5 kg
 

 

Big Max TI lite Phantom

Big Max TI lite Phantom - TI-LITE si zachovává odolnost a praktičnost, díky čemuž se stal jedním z nejznámějších vozíků na světě. Díky rychloupínacím kolečkům a jednoduchému skládacímu systému v kombinaci s designem šetří místo při jeho přepravě. Luxusní organizérový panel nabízí prostor na míčky, sluneční brýle, držák na deštníky a všechno, co chce mít golfista vždy po ruce. Plně vybavený panel organizátora. Panel obsahuje základny Quick Fix a Quick Lok, aby se do nich vešly všechny doplňky. QL základna pro příslušenství. Existuje množství golfových doplňků, které se bez námahy připevní k TI-LITE, což znamená, že si svůj vozík můžete zcela přizpůsobit podle vašich potřeb. Od držáků na telefon nebo GPS až po držáky na deštníky a nápoje - veškeré příslušenství bylo navrženo tak, aby bylo kompaktní a stylové aniž by váš vozík působil přeplněno. Nastavitelný držák horní kapsy. Je vybaven háčkem Quick Attach pro i-Dry Rainsystem. Když je držák nastaven do perfektní polohy, stačí zavřít mechanismus jedním jednoduchým pohybem. Snadno se skládá a rozkládá Ti Lite je obzvláště lehký, ale přesto velmi robustní vozík. Nejen kvůli tomu je to jeden z nejznámějších vozíků na světě.
 

 

Golfový vozík Clicgear Rovic RV1C

Clicgear Rovic RV1C je lehce ovladatelný golfový vozík, pevné konstrukce a plně vybavený. Clicgear Rovic RV1C je vybaven kompaktním skládacím systémem a nabízí jedinečný obloukový rámu s jedním tlačítkem pro rychlé složení a rozložení. Je vybaven stylovými funkčními doplňky a má rám vyroben z lehkého hliníku a osazený spolehlivou ruční brzdou. Vozík nabízí vestavěný uložený prostor pro příslušenství a měkkou rukojeť pro větší pohodlí. Nastavitelné popruhy si poradí i s těžšími bagy. Použitá  kola ABS a robustní konstrukce vozíku Vám umožní snadno manévrovat přes rozmanité terény.

Vlastnosti: Rovic RV1C Vám dodáme již s držákem pro deštník a držákem nápojů, jedním dotykem aktivujete kompaktní skládací systém, lehce a snadno manévruje přes rozmanité terény vestavěný odkládací prostor pro příslušenství, měkká rukojeť pro větší pohodlí, držák deštníku, držák nápojů, nastavitelné popruhy pro zajištění i těžšího bagu, spolehlivá ruční brzda, výbava: 2 x příslušenství skórkarty, barevné varianty: bílá, černá, černo/zelená, rozměry (složený): délka = 38cm (15 "), šířka = 33cm (13"), výška = 60cm (23,6 „), Materiál rámu: lehký pevný hliník, Hmotnost: 7,3 kg.
 

 

Fast Fold TRIKE

Fatsfold tříkolový golfový vozík složíte a rozložíte velice snadno. Vozík Fastfold má jedno tlačítko, po jehož zmáčknutí snadno vozík složíte i rozložíte zatažením za držadlo. Vozík máte připravený ke hře za 3 sekundy, složení trvá stejně krátce. Výška rukojeti je nastavitelná, takže si jí snadno přizpůsobíte vaší výšce. Přihrádka na cennosti a doplňky. Příprava na držák deštníku. Kolečka jsou odnímatelná.Váha - 7.2kg. Rozměry složeného vozíku 79x58x40cm. Vyrábí se v barevném provedení - černý, bílý, stříbrný. Vyrobeno z kvalitních a trvanlivých materiálů.
 

 

Důkladné testování nejlepších manuálních vozíků

Všechny golfové vozíky stejně jako ostatní golfové vybavení jsou důkladně a komplexně testovány. Jednotlivé modely manuálních golfových vozíků vyjíždějí na golfové hřiště a testují se v různých podmínkách, aby mohl být posouzen celkový výkon z hlediska ovladatelnosti, robustnosti, snadnosti použití atd. Jediný způsob, jak se o produktech dozvědět, je vyzkoušet je ve hře, protože právě tam je budete používat. Různé podmínky jsou obzvláště důležité také v případě golfového vozíku, protože budete chtít, aby váš model fungoval stejně dobře v zimě jako v létě.

A jaký golfový vozík jste se rozhodli pořídit?

Rozhodli jste si koupit manuální golfový vozík, ale jaké jsou některé faktory, které byste měli znát před jeho nákupem? Na některé se můžeme podívat níže.

Manuální nebo elektrický? - To je první otázka, kterou si musíte položit, zda chcete manuální, nebo elektrický model golfového vozíku, přičemž oba mají své výhody i nevýhody.

Manuální vozíky jsou levnější než elektrické modely, takže představují cenově výhodnější způsob přepravy holí po golfovém hřišti. Bývají také lehčí, jednodušší na používání a lze je snadněji uskladnit. Manuální vozíky také obvykle nabízejí lepší úložné řešení na konzole rukojeti pro předměty, jako jsou míčky a odpaliště.

Elektrická provedení golfových vozíků jsou výkonnější, vyžadují méně námahy při používání a obvykle mají zabudovanou celou řadu funkcí - například funkci GPS nebo dálkové ovládání. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ vozíku, při rozhodování budou samozřejmě hrát roli i níže uvedené faktory, zejména rozpočet.

Hmotnost - Jak jsme se právě zmínili, manuální vozíky bývají lehké, a musí být, protože je tlačíte. To se samozřejmě ztěžuje i při jízdě do kopce, takže se ujistěte, že si vyberete model, který je lehký, ale zároveň není na úkor stability nebo odolnosti. Ujistěte se také, že ložiska kol jsou pěkná a hladká, což pomůže snížit množství potřebné ruční námahy.

Skládací - Pokud chcete model, který se složí na co nejmenší místo, pak je vhodnou volbou manuální vozík. Většina výše uvedených modelů má chytré skládací mechanismy, které umožňují jejich složení na plocho nebo jen s malými rozměry, díky čemuž jsou velmi pohodlné do auta nebo na uskladnění doma.

Manévrovatelnost - U manuálních golfových vozíků, protože část práce, co se týče pohonu a směru, vykonáváte vy, musí být dobré modely snadno ovladatelné. Lehkost zde hraje roli, ale dobré modely musí být schopny snadno zatáčet a udržovat rovnováhu na různých leženích a v různých terénních podmínkách.

Úložný prostor - dalším důležitým faktorem je úložný prostor a tlačné vozíky obvykle nabízejí více než elektrické modely. Některé modely pak nabízejí více než jiné manuální vozíky, protože mají obvykle velkou centrální konzoli. Pokud je to pro vás důležité, pak existuje spousta výše uvedených modelů, které zde budou fungovat dobře, nicméně pokud vidíte, že více věcí ukládáte do samotného golfového bagu, pak možná zvolte model, který nemá velkou konzoli.

Rozpočet - Naším posledním faktorem, na který byste měli myslet, je rozpočet. Jak vidíte výše, existuje spousta modelů od různých společností, které se pohybují v různých cenových relacích, takže si uvědomte, kolik můžete nebo chcete utratit.

Pokud se vám líbil tento obří test a průvodce nejlepšími golfovými vozíky, jsme za to rádi.

Na co nezapomenout než s golfovým vozíkem vyrazíte na hřiště?

Jako obvykle připomínáme, nazapomeňte si zkontrolovat, zdali máte platné pojištění vašeho vybavení, vás i golfového vozíku. Přejeme pěknou hru!

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 23/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 289

Spočítat pojištění