Golf Kotlina Terezín

Chcete si odpočinout u golfu, ale nestrávit na hřišti celý den? Pak byste neměli vynechat resort Golf Kotlina Terezín, který se nachází u města Litoměřice. 9ti jamkové golfové hřiště v Terezíně překvapivě nabízí servis a kvalitu jako jeho nejeden 18ti jamkový soupeř. Rozdíl je ale v tom, že golfové hřiště v Kotlince Terezín dohrajete klidně i za 2 hodiny.

V některých částech budete muset bojovat s protivětrem, jinde se zase nenechat zlákat prvním očividným odpalem, který vás může vyjít draho. Golfové hřiště Kotlina Terezín disponuje také vodními plochami. Při odpalu u předposlední jamky bude jedna taková přímo před vámi.

Golfové kurzy v Terezíně pro děti i aktivní seniory

Překročili jste šedesátku, ale stále máte dost energie a chuti hrát golf? Není problém. Golf Kotlina Terezín navštěvuje pravidelně skupina seniorů několikrát týdne. Můžete se přidat a od března do konce listopadu si užívat golf s vašimi vrstevníky.

Golf Resort Kotlina však nabízí tréninky i pro lidi na opačné straně věkového spektra. Děti si zahrají dvakrát týdně. Kurzy se dělí na dvě skupiny, pro začátečníky a mírně pokročilé. Nováčci se seznámí s hrou a základními údery, pokročilí se budou zlepšovat v jednotlivých dovednostech.

Dospělí - začátečníci si mohou vybrat mezi balíčkem pro úplné nováčky, intenzivní čtyřdenním kurzem zakončeným golfovým osvědčením nebo individuálními tréninky pod dohledem profesionálního trenéra.

Co naleznete v okolí Golfu v Terezíně?

Jak již jméno golfového resortu Kotlinka Terezín napovídá, v blízkosti se nachází historické město Terezín. To se spojuje především s druhou světovou válkou, kdy sloužila nacistickému Německu jako židovské ghetto. Více o historii pevnostního města se dozvíte v místním muzeu.

Terezín ale nabízí mnohem více. Abyste nasáli opravdovou atmosféru města, můžete se zúčastnit prohlídky opevnění a podzemních chodeb. Průvodce vám vše ukáže neotřelou a zábavnou formou.

Navštívit pak můžete také další části města jako jsou Kasárny nebo Muzeum La Grace, jehož název odkazuje na loď českého mořeplavce Augustina Heřmana. Předem si vše raději naplánujete, neboť ve městě můžete strávit i několik hodin.

Kde se v Terezíně ubytovat a dobře najíst?

Chtěli byste se v regionu zdržet déle než jeden den? Téměř na dohled – doslova za zatáčkou – stojí tříhvězdičkový Parkhotel Terezín. Ze 24 pokojů, které jsou vybaveny minimálně jedním a maximálně čtyřmi lůžky, si určitě vyberete ten svůj. Pokud jste trochu náročnější, stačí popojet o kousek dál, kde se nachází Apartmány u komína. Jedná se o nově vybudované apartmány v budově starého pivovaru, asi kilometr od Golf Resortu Terezín.

Samotný golfový resort sice ubytování nenabízí, ale hladové žaludky nemusí pro spásu daleko. Přímo v areálu Golf Resortu Kotlinka Terezín je totiž bistro, které nabízí různé druhy občerstvení. Bohaté snídaňové menu přijde vhod, pokud jste na golf vyrazili už po východu slunce, dát si ale můžete také pořádný oběd nebo lehký salát.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 11/09/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 153

Spočítat pojištění