Golf Český Krumlov

Jen kousek od historického města Český Krumlov se nachází stejnojmenný golfový resort. Golfové hřiště Golf Club Český Krumlov má celkem 18 jamek. Najdete zde krátké i dlouhé čtyřparové jamky a několik tříparů. Kromě rovných greenů disponuje golfové hřiště také těžšími, vlnitými greeny, které potrápí i golfisty profesionály.

Celý golfový resort Golf Club Český Krumlov se nachází v malé obci Svachova Lhotka, odkud se do historického centra Českého Krumlova dostanete za pouhých pět minut. Golfové hřiště v Krumlově bylo postaveno ve dvou vlnách během let 2004 až 2008. Oba rekordy - mužský i ženský – 18 jamkového hřiště je 64 úderů z let 2015 a 2016.

Při hře zde rozhoduje rána do greenu a golfisté nemusí při první ráně zahrát 250 metrů. Golfové hřiště Český Krumlov bylo navrženo tak, aby pro hráče s vyšším handicapem bylo zahrát par jednodušší než na jiných golfových hřištích.

Kurzy pro golfisty začátečníky i mládež v Českém Krumlově

Golf Club Český Krumlov nabízí hned několik tréninkových kurzů. Například pro golfisty úplné začátečníky je připravena unikátní seznamovací lekce, kde se naučí potřebné základy hry. Trenér se svým svěřencům věnuje individuálně a pro maximální efektivitu je lekce je určena pro jednu, maximálně dvě osoby.

Specialitou golfové resortu v Českém Krumlově je vyhrazené časové okénko pouze pro dámy. Úterní dopoledne - desátou hodinou počínaje - patří jen a pouze jejich tréninku. Pánové mají v tuto dobu vstup zakázaný. Dámy si ale mohou přijít zahrát samozřejmě také jakýkoliv jiný den v týdnu.

Na své si přijdou i lidé golfu znalí, kteří si potřebují vypilovat některé své slabší stránky. Lekce mohou probíhat jak individuálně, tak skupinově. A samozřejmě nechybí ani kurzy pro mládež.

Jednou ze zajímavostí Golf Clubu Český Krumlov je resort Svachovka s vlastním pivovarem a hostincem, který byl postaven uprostřed golfového hřiště. Pokud se zastavíte u jamky 2 a 18, budete mít na pivovar krásný výhled.

Co dalšího Golf Club Český Krumlov nabízí?

Díky resortu Svachovka mohou návštěvníci Golf Resortu Český Krumlov využít pobytu v hotelu přímo u hřiště. Ten je, stejně jako Golf Club Český Krumlov, obklopen přírodou, a nabízí tak klidnou atmosféru. To ale není ani zdaleka vše, čím se může pochlubit.

V resortu dále najdete restauraci, která bez problému zvládne obsloužit týmové i rodinné akce. Nechybí ani venkovní zahrádka ideální na letní posezení. Milovníky piva potěší, že zde čepují vlastní chmelový nápoj přímo z přilehlého pivovaru. Ani fanoušci ostřejších drinků nezůstanou na suchu. Můžou vyrazit do místní destilérky na prohlídku, která je zakončena ochutnávkou.

Pokud budete mít ale náladu spíše na odpočinek, rozhodně byste si neměli nechat ujít místní lázně, kde znovu naberete potřebnou energii. Jestli se chcete zbavit stresu, využijte vonné koupele, pro fajnšmekry je v nabídce také pivní lázeň. Pro fyzickou pohodu pak slouží masáže s esenciálními oleji a a zábaly, které vaše tělo znovu postaví na nohy.

Českokrumlovské památky

Okolí golfového areálu Český Krumlov je pro turismus jako stvořené. Český Krumlov je plný klenotů, které stojí za to navštívit. Kromě proslulého zámku a zámecké věže, zde najdete také několik muzeí, galerií a divadel. Město je od roku 1992 na seznamu památek UNESCO.

Vydat se můžete na speciální cyklostezku, která je věnovaná památkám UNESCO. Začíná v Českém Krumlově a končí v malebné vesničce Holašovice. Na kole lze dojet také na Lipno nebo na rakouské hranice. Pokud raději chodíte po svých, vyrazte do přírody na některou z pěších turistických tras po okolí.

Jelikož Českým Krumlovem protéká řeka Vltava, nemusíte region objevovat pouze na souši. Hotel Svachovka dokonce nabízí speciální balíček na dvě noci s ubytováním a vodáckým výletem z Českého Krumlova do Svachovy Lhotky.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 02/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 241

Spočítat pojištění