BMW PGA Championship

BMW PGA Championship, jak se turnaj v současnosti jmenuje ze sponzorských důvodů, je každoroční profesionální golfový turnaj mužů v rámci European Tour. Byl založen v roce 1955 Asociací profesionálních golfistů, a proto se původně jmenoval British PGA Championship. Od té doby měl několik sponzorských názvů, ale v názvu se obvykle objevuje slovní spojení "PGA Championship".

Kdy se BMW PGA Championship hraje?

BMW PGA Championship se obvykle hrál vždy v květnu o víkendu, který připadá na britské jarní prázdniny, na hřišti West Course ve Wentworth Clubu v hrabství Surrey v Anglii. V tomto klubu má PGA European Tour své sídlo a jako domácí turnaj této tour je BMW PGA Championship často považován za vlajkovou loď European Tour. V roce 2019 se turnaj přesunul na září v rámci reorganizace golfového kalendáře, kdy se US PGA Championship přesunul na květen.

Odměny a price money

Obvykle měl nejvyšší prize money ze všech golfových turnajů, které tour pořádá, ale to se změnilo v roce 2009 se zavedením Race to Dubai a turnaje Dubai World Championship s dotací 10 milionů dolarů na konci sezóny. Součástí programu European Tour jsou i další lukrativnější turnaje než BMW PGA Championship, například turnaje kategorie major a World Golf Championship, které však pořádají jiné subjekty. Pro účely oficiálního světového golfového žebříčku European Tour je tento turnaj také označen jako "Premier event", za který má vítěz k dispozici minimálně 64 bodů do žebříčku.

Vítěz BMW PGA Championship

Vítěz turnaje získává kartu na US Open v dané sezóně a na další tři ročníky Open Championship. V roce 2000 se Colin Montgomerie stal jediným hráčem, který vyhrál tři ročníky v řadě.

Autor článku

Bc. Petra Zhánělová
Bc. Petra Zhánělová
Copywriter

Vydáno: 04/01/2022

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 584

Spočítat pojištění