Golfový výlet do Káhiry v Egyptě

Historické hlavní město Káhira v Egyptě s fantastickým celoročním klimatem a upravenými fairwayemi s výhledem na velké pyramidy je prvotřídní golfovou destinací. Nyní je otevřena i pro zahraniční cestovatele a my jsme pro vás vybrali pět nejlepších golfových hřišť v okolí města Káhira, včetně skvělé možnosti ubytování, které vám umožní perfektní golfový výlet.

Dreamland Golf Resort

Dreamland Golf Resort se nachází pouhých 15 km od Káhiry a polovinu této vzdálenosti od velkých pyramid v Gíze a nabízí prvotřídní 18ti jamkové golfové hřiště. Měří přes 6.300 metrů, je náročné, má úzké fairwaye a vodní překážky, ale díky pěti odpalištím je přístupné pro různé věkové kategorie a úrovně dovedností. Třikrát se zde konalo otevřené mistrovství Egypta, což je jistým důkazem jeho kvality. V areálu se nachází také devítijamkové hřiště Pharaohs Course s neuvěřitelným výhledem na pyramidy, devítijamkové hřiště Academy, které nabízí profesionální výuku, a osvětlený driving range. Součástí golfového hřiště je velkolepá klubovna s restauracemi, salonky, bazénem, lázněmi a pro-shopem.

Allegria Golf Club

Golfové hřiště Allegria Golf Club hodnotíme jako nejlepší v Egyptě. Allegria Golf Club se nachází asi 20 km západně od Káhiry a je součástí jedné z nejexkluzivnějších rezidenčních komunit v Egyptě. Osmnáctijamkové hřiště navrhl Greg Norman a jeho součástí jsou přírodní jezera, potoky, skalní prvky a zvlněné fairwaye, což vytváří vizuálně úžasné hřiště, zejména díky všem stromům, které rámují okolí. Záludné greeny jsou velké a je zde spousta rozlehlých bunkerů. Toto hřiště, které spravuje společnost Troon Golf, je všeobecně považováno za přední egyptský golfový areál. Později přibyl Allegria Country Club, který nabízí tři restaurace, dva bazény, tenisové kurty, ložnice, posilovnu a lázně.

New Giza Golf Club

Jen 2 km severně od Dreamlandu byl v roce 2019 otevřen golfový klub New Giza, který je fantastickým přírůstkem do káhirské golfové scény. Je součástí rozsáhlého komplexu, který zahrnuje sportovní arénu, vily, dvojdomky, univerzitu, obchodní centrum a další rekreační zařízení. Hřiště vyniká výškovými změnami, fairwayemi připomínajícími údolí, nápaditě tvarovanými zvlněnými greeny a nádherným výhledem na pyramidy. Na hřišti se nachází také několik vodních překážek a upravené písečné plochy, které lemují fairwaye. Toto hřiště musíte při své cestě do Egypta navštívit!

Palm Hills Golf Course

Golfové hřiště Palm Hills se nachází vedle Nové Gízy a nabízí 27 jamek a úžasný výhled na pyramidy. Ve spolupráci Sanford Golf Design a Nicklaus Design se zde nacházejí tři devítijamkové hřiště s názvy Khufu, Khafre a Menkaure, přičemž kombinace Khufu a Menkaure je považována za 18ti jamkové hřiště Championship Course. Fairwaye jsou vedeny kolem šesti umělých jezer propojených řadou potoků. Ze zadních odpališť měří obrovských 7.264 yardů, ale z předních odpališť s dalšími dvěma středními odpališti jen 5.177 yardů, takže nabízí skvělou hru golfu pro široký výběr úrovní zdatnosti. K vynikajícímu zázemí patří golfová akademie, driving range, cvičný putting green a chipping green.

Katameya Dunes

Katameya Dunes se nachází asi 20 km západně od centra Káhiry a je nejlepším golfovým hřištěm v Egyptě. Hřiště, které navrhl šestinásobný vítěz majorů Sir Nick Faldo a dvojice architektů Brian Curley a Lee Schmidt, je zelenou golfovou oázou uprostřed pouště s fairwayemi lemovanými palmami, rozsáhlými bunkry, jezírky, potoky a dokonce i vodopády. Sedmadvacet příjemných a testovacích jamek bylo nakonfigurováno do dvou hřišť, The Lakes a The Palms. The Lakes je o něco delší, zatímco obě hřiště mají stejnou první devítku. V areálu se nachází pětihvězdičkový hotel a lázně a nejmodernější golfová akademie.

A kde se třeba ubytovat? Zkuste Kempinski Nile Hotel

Hotel Kempinski Nile se nachází v centru Káhiry, necelých 20 km od všech vybraných golfových hřišť. Je to pětihvězdičkový skvost na břehu Nilu se 137 pokoji a 54 exkluzivními apartmány. Všechna apartmá mají vlastní balkon a jsou vhodná pro všechny typy hostů: velké skupiny, páry nebo samostatné cestovatele. K dispozici jsou čtyři restaurace a salonky, bazén a bar na vrcholu hotelu s výhledem na Káhiru, fitness centrum a luxusní lázně. Hotel se nachází pouhých pět minut chůze od centra Káhiry a Egyptského muzea. Mezinárodní letiště v Káhiře je vzdáleno 25 km a pyramidy v Gíze a káhirská citadela jsou vzdáleny 20 minut jízdy autem.

Na co nezapomenout než vyrazíte na golfovou dovolenou do Egypta?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na golfem, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Autor článku

Bc. et Bc. Hana Knopfová
Bc. et Bc. Hana Knopfová
Copywriter

Vydáno: 14/11/2021

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 364

Spočítat pojištění