Golfové pojištění jednotlivců je při hraní golfu velmi důležité!

Golfové pojištění jednotlivců je poměrně mladý pojistný produkt, o kterém je stále více slyšet a který svým benefitním programem Premium Club a VIP Premium Club získává na své popularitě.

Význam golfového pojištění jednotlivců však především vrostl v roce 2010, kdy Nejvyšší civilní soud v Edinburghu nařídil, aby golfista a golfový klub uhradili jinému zraněnému golfistovi odškodnění ve výši 12 mil. Kč v poměru 70% golfista (8,4 mil. Kč) a 30% goflový klub (3,6 mil. Kč). Dokazuje to, jak je golfové pojištění jednotlivců důležité. 

Co se na golfovém hřišti stalo?

Anthony McPhee z Manchesteru přišel v srpnu 2007 o oko poté, co byl zasažen míčkem, který odpálil James Gordon během golfové hry v klubu Niddry Castle. 

Poškozený, McPhee soudu řekl, že ucítil, jak mu „vybouchlo“ oko, když do něj dostal ránu míčkem. Golfistu Gordona odsoudil Nejvyšší civilní soud v Edinburghu k náhradě škody ve výši 70 procent, a on je tak povinen zaplatit v přepočtu 8,4 mil. Kč.

Nezkušený golfový hráč McPhee, který nyní nosí oční protézu, byl na golfovém hřišti poprvé v životě. Hrál tam se svými kolegy a golfovými holemi, které koupil v bazaru.

Gordon, který byl členem klubu Niddry Castle, byl na 18. jamce, ale jeho odpal mířil doleva. Navzdory varovnému zvolání „fore!“ a přesto, že McPhee trval na tom, že se chránil, byl míčkem zasažen. O téměř tři a půl roku později byl vydán konečný rozsudek ve výši 12 milionů korun.

Jak by řešil tento případ GolfPlan v České republice?

GolfPlan, specialista na golfové pojištění jednotlivců, by odpovědného hráče v případě takové nehody kryl a poškozeného odškodnil. Naši pojištěnci mají limit pro tyto případy až do výše 60 mil. Kč.

V České republice je velmi znepokojující, že čtyři z pěti golfistů nemají při vstupu na golfové hřiště odpovídající golfové pojištění.

Případ pana McPheeho dokazuje, že k nehodám dochází, a že takové nehody mohou stát golfisty jmění. Tento druh nehody nastiňuje, jak nebezpečné může být golfové hřiště, a 12 milionů korun je skutečně vysoká částka.

Velká většina českých golfistů nemá řádné pojistné krytí. Ve skutečnosti je jedno, jestli máte single handikep nebo jste na golfovém hřišti nováčkem – každý z nás občas švihne nepřesně. Golfisté se mylně domnívají, že jejich kreditní karta s cestovním pojistěním nebo pojistka domácnosti pokryje případnou škodu. Pravdou však je, že právě nenákladná roční golfová pojistka pro jednotlivce je tím nejlepším způsobem, jak zajistit odpovídající pojistné krytí po celou sezónu. 

Sjednejte si golfovou pojistku GolfPlan a vaše duše bude mít klid

Proč riskovat, když již od 2.500 Kč ročně může být každý zodpovědný golfista odborně golfově pojištěn. Je to jen malý poplatek za klid duše, kterého si můžete užívat pokaždé, když vstoupíte kdekoliv a na jakékoliv golfové hřiště na světě, tedy nejen v České republice. Na stránkách si můžete pojištění sjednat on-line během 2 minut. GolfPlan poskytuje českým golfistům rozsáhlé krytí za bezkonkurenční ceny. 

Pojištěnci GolfPlan rozhodně nelitují nákladů za pojištění, neboť GolfPlan jim poskytuje zajímavé bonusy v podobě volných hracích fee, slev a dalších výhod GolfPlan Premium Club

GolfPlan vždy jedná fairplay, jak se v golfu sluší a patří!

Autor článku

Daniela Grundel
Daniela Grundel
Chief Sales Officer

Vydáno: 05/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 183

Spočítat pojištění