Golf Resort Kaskáda - oblíbené hřiště nedaleko Brna

V údolí mezi městy Kuřim a Jinačovice, 15 kilometrů od Brna, najdete Golf Resort Kaskáda. Golfové hřiště Kaskáda dobře splývá s přírodou a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Proto se také nemusíte bát, že byste museli hrát “naslepo”. Všechny části golfového hřiště jsou dobře viditelné.

Golfové hřiště Golf Resort Kaskáda má celkem 27 jamek rozdělených do tří devítek pojmenovaných Dřevěná, Kamenná a Železná. Plán golfového hřiště na Kaskádě, které měří celkem 9 655 metrů, navrhnul britský architekt Jonathan Gaunt. Kromě toho, že zahrnuje okolní přírodu, bylo na hřišti postaveno 13 umělých jezer s více než 2 hektary vodní plochy.

Golf Resort Kaskáda nabízí také šestijamkové veřejné hřiště, krytý driving range a tři chipping a dva putting greeny.

Golfová akademie a technické vychytávky na Kaskádě

Golf Resort Kaskáda nabízí několik vychytávek. Můžete si vyzkoušet třeba technologii kamerového snímání vašeho pohybu při odpalu, V1 Pro. Nebo systém, který snímá, kolik váhy dáváte do nohou a jak přenášíte váhu během švihu.

V Golf Resortu Kaskáda si také můžete nechat postavit hole přesně na míru, tzv. “custom fitting”. To vám zajistí správnou délku shaftu nebo správnou velikost gripu. Během fittingu se dozvíte, jak důležité tyto faktory jsou.

Myslíte si, že si v zimě golf nezahrajete? Opak je pravdou. Golf Resort Kaskáda nabízí jedinečnou možnost indoorového tréninku. Hřiště se nachází v brněnském výstavišti, které se nachází nedaleko Golf Resortu Kaskády, a je ideální na zimní přípravu.

V neposlední řadě tu najdete samozřejmě i golfovou akademii, která přijde vhod dětem i dospělým. Začátečníci si zde mohou osvojit základy hry. Pokud to s golfem myslíte vážně, využijte kurzu, jehož absolvováním získáte certifikát ze způsobilosti hry na golfovém hřišti.
 Golf Resort Kaskáda si zároveň vychovává mladou generaci vlastních golfistů. Dětský kurz TPI GJS trvá celý rok a je pro ty, kteří to chtějí někam dotáhnout. Pokud mají dobré výsledky, mohou se dostat do výběrové skupiny SVG Elite, jejíž trénink je založen na pokročilých amerických postupech.

Ubytování a restaurace Golf Resort Kaskáda

Golf Resort Kaskáda nabízí pro návštěvníky ubytování v areálu. Kvalitu a vybavení pokoje si můžete vybrat podle vaší náročnosti od standardního dvoulůžkového pokoje s terasou až po prostorný apartmán. Součástí golfového resortu je také restaurace a lobby bar. V létě mohou návštěvníci posedět na venkovní terase s výhledem na golfové hřiště a přírodní park.

Po fyzické aktivitě je důležité nevynechat odpočinek. Místní wellness centrum je ideální příležitostí, jak si trochu oddechnout. Golf Resort Kaskáda nabízí široký výběr masáží od klasické regenerační až po speciální Dornovu metodu. Případně si můžete jít také zaplavat do bazénu.

Co dělat v okolí golfového resortu Kaskáda?

Návštěva Golf Resortu na Kaskádě nemusí být jenom o golfu. V areálu si můžete zahrát třeba bowling, jít na laserovou střelnici nebo si zahrát PubQuiz. Vyplatí se určitě vyrazit i po okolí, jižní Morava má totiž co nabídnout.

Druhé největší české město, které leží nedaleko areálu, se nabízí jako samozřejmá možnost. Pokud máte rádi památky, zkuste komentovanou prohlídku hradu Veveří, který byl postaven ve 13. století a několik let ho okupovali nacisté.

V blízkosti Golf Resortu Kaskáda se vyskytuje také naučná stezka, která vede na rozhlednu Babí lom, odkud je krásná podívaná na stejnojmennou přírodní rezervaci. Parků a přírodních rezervací najdete v okolí hned několik. Poblíž je například Jelení skok, kousek dále pak Moravský kras a Punkevní jeskyně.

Autor článku

Štěpán Sochor
Štěpán Sochor
Copywriter

Vydáno: 06/08/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 329

Spočítat pojištění